Jdi na obsah Jdi na menu

OBORA FLÁJE - cyklistický výlet na den otevřených dveří (neděle 29. října)

29. 10. 2017

vyjizdka-2017-008---flajska-obora---cyklisticky-vylet-na-den-otevrenych-dveri-logo.png

 

 

OBORA FLÁJE

cyklistický výlet na den otevřených dveří

 

Zdravíme vyznavače společných vyjížděk,


Na neděli 29. října jsme si pro Vás připravili nádherný výlet, do jinak nepřístupné obory Fláje. Čeká na nás překrásná trasa nedotčenou přírodou, plná divoké zvěře a čisté zeleně.


Na výběr jsou dvě trasy, jedna pro otrlé cyklisty, kteří to dají komplet kolmo a druhá pro rekreačněji zaměřené, kteří vezmou zavděk hromadné dopravy.


Trasa A: Hobby Ride s částečnou přepravou vlakem
Sraz na vlakovém nádraží Most, prostor před pokladnami, v 9:40 hod. V 9:45 hod nákup hromadné jízdenky, v 9:57 odjezd vlaku směr Osek. Následuje stoupání k oboře Fláje, trasa 10km Osek – Rýzmburg – cyklotrasou 231 na Dlouhou louku a ke Flájské oboře.
https://mapy.cz/s/29j4J - Délka trasy 10 km, stoupání 587 m

 

Trasa B: Race Ride s dopravou výhradně vlastními silami
Sraz před prodejnou Cyklo Point Most v 9:00 hod, další nástupní zastávka bude před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v Mostě v 9:10 hod a pak nás čeká krásná trasa směr rekultivace, stezky 3113 a 3105, Růžodol, Louka, Litvínov, okolo / skrze Meziboří a jsme u vstupu do obory u Dlouhé Louky.
https://mapy.cz/s/29j40 - Délka trasy 27 km, stoupání 819 m

 

Zpáteční trasa:
Předpokládáme, že se nahoře obě skupiny sejdou v podobném čase a oboru projedeme společně. Následně se buď můžeme na konci trasy skrze oboru otočit a jez pět stejnou cestou, tentokrát již všichni na kole až do Mostu, nebo to vzít jen jednou a opustit oboru na Klínech. V obou případech se nabízí varianta zastavit se na oběd (Klíny, nebo Dlouhá louka) a před zpáteční cestou se příjemně občerstvit.
Trasa Dlouhá Loukahttps://mapy.cz/s/29j6r - Délka trasy 34 km
nebo
Trasa Klínyhttps://mapy.cz/s/29j89 - Délka trasy 26 km

Hlasujte o preferované trase: Na stránkách fb https://www.facebook.com/events/436862630042440/?active_tab=discussion můžete hlasovat pro jednotlivé trasy, abychom dopředu věděli, kolik lidí jak pojede. (Nemáte facebook? Nebojte se si jej založit, facebook nekouše, ale spojuje lidi se stejným zájmem)

Povinná výbava: Cyklistická přilba, brýle, dlouhoprsté rukavice, servisní materiál (především rezervní duše a pumpička)


Doporučená výbava: Teplé oblečení složené z více vrstev, náhradní oblečení, dostatečný pitný režim (ideálně termo lahev / camelbak), něco k zakousnutí.


Doporučené kolo: Horské


Fyzická náročnost: střední


Technická náročnost: střední


Předpokládaný návrat: určitě do setmění budeme doma.


Předpověď počasí: Pomalu nám do hor přichází zima a špatné počasí, ale zrovna ta naše neděle by měla být bez deště, zato s teplotami jen lehce nad bodem mrazu. Viz ověřený zdroj http://www.in-pocasi.cz/predpoved-pocasi/cz/ustecky/kliny-3637/.

Průvodce: dlouhý trasa - David Zilcher; krátká trasa - kdo se nabídne.


Tak v neděli na shledanou v sedlech jízdního kola, na asi posledním výlete do Krušných hor, než nám je přikryje sněhová nadílka.


loga-cyklopoint-cpht-m.png


PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář