Jdi na obsah Jdi na menu

Novoroční hobby jízda městem Most, aneb "CESTOU PŘÍRODNÍCH PLOCH". III. ročník - 1. ledna 2017

1. 1. 2017

novorocni-vyjizdka-2017.jpg

 

Novoroční hobby jízda městem Most

 

"CESTOU PŘÍRODNÍCH PLOCH"

 

III. ročník - 1. ledna 2017
 

 

Vážení cyklisté města Mostu a okolních obcí,
 

„Jak na nový rok, tak po celý rok“. V duchu tohoto přísloví odstartuje 1. ledna 2017 již třetí vysloveně rekreačně zaměřená cyklistická akce pod názvem "Novoroční hobby jízda městem Most", s podtitulem "Cestou přírodních ploch".
 

Všichni jste srdečně zváni. Díky pohodovému tempu a dvěma úhybným bodům, zvládnou trasu cyklisté všech věkových kategorií či zaměření. Začněte nový rok tím, co máte rádi a pojistěte si tak úspěšnou cyklistickou sezóny 2017. Přidejte se k nám a vyjeďte do nového roku v sedle jízdního kola.
 

Datum aktivity:  Neděle 1. ledna 2017
 

Místo a čas startu:
- oficiální místo a čas startu: Most, u kašny na 1. náměstí, 13:15 hod (
http://mapy.cz/s/nDx7)
- sraz pro skalní příznivce Hobby Team - organizátoři:
Před prodejnou Cyklo Point Most, 13:00 hod (
https://mapy.cz/s/1h5mM)
 

Trasa: Jelikož se každoročně drtivá většina cyklistů účastní na horských kolech, rozhodli jsme se tentokrát pro více terénní trasu, však stále bez větších obtíží sjízdnou třeba i na krosovém kole. K dispozici budou vždy objízdné trasy, po kterých se dá složitá pasáž bezpečně objet. V případě nesjízdnosti bude zvolena objízdná trasa mimo terén.

Popis trasy: Ve 13:30 společně vyjedeme na první cyklo-dobrodružství roku 2017. Trasa bude rozdělena do tří částí. Na konci prvních dvou mají účastníci možnost se oddělit od skupiny a výrazně si zkrátit cestu k cíli.
Část 1. – 6.0km z hlavní trasy + 2.3km přejezd do cíle:  1. náměstí – ul. Pod koňským vrchem – naučná stezka Ressl - koupaliště Ressl. Celková délka 8.3km.
Část 2. – dalších 8.4km z hlavní trasy + 1.4km přejezd do cíle: koupaliště Ressl – ul. Pod širokým vrchem – okolo v. n. Matylda – stezka pod Hněvínem – ul. Čsl. Armády - sportovní hala. Celková délka 15.8km.
Část 3. – dalších 5.6km z hlavní trasy a přímo do cíle: Sportovní hala – ul. U stadionu – cyklostezka Nádraží – ul. Pod Lajsníkem – park Šibeník – cyklostezka Ressl - Restaurace u Kojota. Celková délka trasy 20km.

 

V případě nepřízně počasí bude trasa odpovídajícím způsobem upravena.

Aktuální trasa zakreslena zde: https://mapy.cz/s/1hkTM
 

Zakončení vyjížďky: Jako vždy v naší oblíbené velkokapacitní CYKLO-FRIENDLY restauraci U Kojota, Fr. Halase 1443, kde na všechny zúčastněné bude čekat pořádná porce teplé polévky, která 1. ledna po až 20ti km jistě přijde vhod.
 

Přihlášení a registrace: Prosíme všechny zájemce, aby provedli jednoduchou přihlášku:
- na profilu Facebook https://www.facebook.com/events/236267146798569/ přihlášením k události + vyplněním dotazníku
ANKETNÍ FORMULÁŘ GOOGLE
- nemáte-li Facebook, pouze vyplněním dotazníku ANKETNÍ FORMULÁŘ GOOGLE
 

Předběžné přihlášení a Vaše odpovědi nám umožní vše lépe naplánovat.


Vhodná jízdní kola: Ideálně horská, případně krosová kola s hrubším vzorkem pláště.

 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle.

 

Doporučená výbava: Servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, pumpička apod.); reflexní vesta či jiné výstražné prvky; přední a zadní blikačka/odrazka. Za mokrého počasí doporučujeme použít blatníky. Co se týče oblečení, je třeba vycházet z krátkodobé předpovědi několika dní před akcí, takže ideální kombinaci oděvu necháme jen na Vás.
 

Účast na vlastní nebezpečí. Na bezpečnost provozu budou po celou dobu akce dohlížet organizátoři v reflexních vestách, kteří ochotně pomohou i v případě defektu či jiné nepříjemné situace.
 

Na akci Vás zvou Cyklo Point Most Hobby Team a Most - Evropské město sportu. Všichni vyznavači jízdy na kole jsou srdečně vítání.
 

1. ledna 2017 se s Vámi těšíme na shledanou v sedle jízdního kola.
 

Cyklo Point Most Hobby Team – Pro radost z jízdy na kole.

 

cyklopoint_logo.png

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

MOSTEM ODPOVĚDNĚJI: POZNEJTE ČISTOU MOBILITU - cyklomoli@seznam.cz

18. 12. 2016 1:18

Co jsou cyklojízdy ?
Cyklojízdy jsou spanilé barvité jízdy na kolech, koloběžkách a dalších bezmotorových dopravních prostředcích městem. Svou podstatou – nápaditostí – vyvolávají v ulicích vlnu pozornosti. Pražské, ale i Mostecké cyklojízdy jsou, by měli být především:
• Oslavou svobodného pohybu po městě, festivalem, setkáním, příležitostí zažít pražské ulice na chvíli jinak
• Podnětem k širší diskusi o cyklodopravě jako o moderním, efektivním a ohleduplném způsobu pohybu po městě
• Jasnou podporou a silným argumentem pro ty, kdo za městskou cyklistiku lobbují na magistrátu a dalších úřadech
Městské cyklojízdy se dnes pravidelně konají v řadě měst po celém světě. Miliony lidí denně jezdí na kole do práce, do školy, za zábavou…

Částečný OPIS: .......... Všude po světě rychle stoupá počet lidí, kteří denně volí pohodu a fyzickou aktivitu na kole místo stresu a nehybnosti v zácpě či v přecpaném autobusu. I v Praze se jen mezi lety 2010 a 2011 zvýšil počet nás, kdo se dopravujeme na kole, o 46% procent. Jízdní kolo ve městě je chytré řešení, které většinou značně šetří čas, stres a peníze. Každý z nás, kdo začne ve městě jezdit na kole, pomáhá dodávat ulicím blahodárný život, šetřit své vlastní životní prostředí. ..............
Ve Skandinávii denně jezdí statisíce lidí v mraze, protivětru či dešti, v San Franciscu, Curychu, Edinburghu a dalších městech v kopcovitém terénu. V Budapešti ve velmi hustém provozu. Na vše se dá najít příjemné řešení. Většinu z nich naleznete na Prahounakole.cz Cyklojízdy se pohybují pomalým tempem po nenáročné trase, aby se mohly zúčastnit i děti a fyzicky méně zdatní lidé. Jsou bezpečné – cyklojízda vytváří bublinu, která chrání své účastníky. Víca na: http://www.cyklojizdy.cz/uvodni-text/
Of: Rudy