Jdi na obsah Jdi na menu

MTB RACE RIDE - ROZLOUČENÍ S BABÍM LÉTEM (neděle 22.října)

22. 10. 2017

vyjizdka-2017-007-kopce-jsou-korenim-cyklistiky..png

 

MTB RACE RIDE – ROZLOUČENÍ S BABÍM LÉTEM

(vyjížďka s hlasováním o trase)

 

Zdravíme cyklisty z řad otrlých podzimních jezdců,


ke konci sezóny, na neděli 22. Října, jsme si pro vás připravili pořádnou dávku cyklistiky v podobě vrchařských tras po Severních Čechách. Na Vás je teď, abyste si zvolili tu, která je Vašemu srdci nejmilejší.
 

Trasy jsou tři a prosím, věnujte pozornost objemu kilometrů a počtu nastoupených metrů. Budeme na to mít celý den, tak to by bylo, aby nebylo. Pojedeme spíše poznávací vyjížďku po nejrůznějších vrcholech, rozhlednách, takže pokud počasí dovolí, čekají nás nádherné výhledy a krásné fotky. 
 

 

Trasa 1.) – Děčín – Ústí nad Labem, přes CHKO České Středohoří
Středohorská vyhlídková
Trasu započneme v Děčíně, a svaly prověří ostré stoupání na Folknáře a naší první rozhlednu – Sokolí vrch následuje návštěva větrného mlýna v Brlohu a sjezd do Benešova n/P, poté znovu do Středohoří, a to konkrétně na rozhlednu Kohout, a po krátkém přejezdu rozhlednu Strážný vrch. Odtud klesneme do Verneřic, a zajedeme na Bukovku – Humboldtovu vyhlídku, po hřebínku přejedeme na rozhlednu Náčkovice a sjedeme do Ústí n/L, kde trasu ukončíme. 50% asfalt, a zbytek to ostatní
https://mapy.cz/s/28NUL
Délka trasy 74 km, stoupání 2 224 metry
Odjezd vlaku v 8:02 z Mostu, sraz na nádraží v 7:50, v Děčíně jsme v 9:24 hod. 

 

 

Trasa 2.) – Děčín – Děčín, přes CHKO Labské Pískovce
NPČS skalní údolní
Z Děčína vyjedeme na Kvádrberg, a kolem několika vyhlídek dojedeme po silnici do Jetřichovic a p stezkách údolím skal přejedeme do Německa a kolem Křinice a přes skalní stěny dojedeme, do Bad Schandau. Přejedeme Labe, a vyjedeme do Schöny, a přes Grosser Zchirnstein přejedeme hranici na České bráně, a sjedeme dolů do Děčína, kde trasu ukončíme Trasa 80% asfalt.
https://mapy.cz/s/28NVT
Délka trasy 77 km, stoupání 3 292 metry
Odjezd vlaku v 8:02 z Mostu, sraz na nádraží v 7:50, v Děčíně jsme v 9:24 hod. 

 

 

Trasa 3.) – Chomutov – Ostrov, přes Krušné hory
Krušnohorská vrcholová
Start by byl z Chomutova, Bezručovým údolím, a přes Menhartice na Šebík, odtud na Výsluní a Jelení Horu, po terénu pak na Velký Špičák, a na Kovářskou a nahoru na Klínovec. Odtud na Boží Dar a kolem špičáku na Plešivec. Z Plešivce bude následovat sjezd do Mariánské, a dle sil buď nahoru a trailem do Jáchymova a Ostrova, a nebo do Ostrova rovnou, kde trasu ukončíme. Zde by bylo asfaltu tak 30%
https://mapy.cz/s/28NWb
Délka trasy 89 km, stoupání 2 475 metrů
Odjezd vlaku v 8:15 z Mostu, sraz na nádraží v 8:05, v Chomutově jsme v 8:31 hod. 

 

HLASUJTE PROSÍM POUZE V PŘÍPADĚ, ŽE SE NA 100% ZÚČASTNÍTE!

TO ABY OPRAVDU VYHRÁLA TRASA, KTEROU SI PŘÁLI ZÚČASTNĚNÍ. 
 

Hlasujte na našem facebooku FACEBOOK UDÁLOST / PRO PŘECHOD NA ANKETU KLIKNI ZDE, nebo vložením komentáře pod tento příspěvek. 

 

Povinná výbava: Přilba, osvětlení (vpředu výkonnější pro případ návratu za tmy), rukavice (ideálně slabší dlouhoprsté), dostatečný pitný režim a něco k zakousnutí. 
 

Doporučená výbava: Na kolo se oblékněte dle aktuální předpovědi počasí, s sebou vezměte dostatek náhradního oblečení (především spodní vrstvu). 
 

Průvodce trasou: Luboš Brant (Cyklo Teplice), Radek Filip
 

Těšíme se s Vámi na opravdu intensivní zážitek v sedle horského kola.
 

Radek, Luboš a doufejme, že i další nadšenci z Cyklo Point Most Hobby Team 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář