Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 38/2016 - dvoudenní MTB zájezd - stezky Singltrek pod Smrkem. SO - NE 24. - 25. září

24. 9. 2016

singltrek-pod-smrkem-24-25-9-2016.jpg

 

 

Vyjížďka 38/2016 - dvoudenní MTB zájezd

 

Stezky

singltrek-pod-smrkem-11.png

 

sobota - neděle       24. - 25. září

 

 

Námi oblíbená lokalita, která prostě nikdy neomrzí - stezky SINGLTREK POD SMRKEM.

Pro Vás, kteří jste na tomto místě již někdy byli, nemá asi cenu cokoli dodávat a postačíte si s časem odjezdu.

Naopak těm, kteří ještě ani netuší, o co ty dlouhé roky přicházejí, určitě povíme, že je čeká něco opravdu jedinečného. Kde jinde v ČR najdete více jak 80km převážně jednosměrných a krásně uhlazených cyklistických stezek, vedoucích hlavně vysokými lesy na svazích Smrku a jeho nedalekém okolí.

Více asi není třeba řešit. V příspěvku Vás čeká několik fotografií, které napoví. Aktivita je vhodná pro dospělé a rodiny se staršími, technicky zdatnými dětmi.

 

Pro bližší informace o této lokalitě prosím navštivte stránky http://www.singltrekpodsmrkem.cz/, kde si přečtěte důležité informace, týkající se pravidel pohybu na stezkách, doporučené výbavty a přehledného infa o jednotlivých trasách.

 

singltrek-pod-smrkem-2016-1.jpg

 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:

 


Datum aktivity: SOBOTA až NEDĚLE, 24. až 25. ZÁŘÍ 2016.


Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, Velebudická 1247. Sraz v 6:00 hod, kdy nás čeká nakládka kol do přívěsu autobusu / dodávek. Nejpozději v 6:30 odjíždíme vstříc víkendu plnému zážitků. Na místě budeme do 10:00 hod.

Nabízí se i varianta, vyjet již v pátek večer a probudit se tak i a sobotní bajkovačku svěží a na pohodu, již v Novém městě na Moravě. Hlasování o tom, kdy a v kolik přesně chcete vyjet, proběhne při provedení zálohové platby na prodejně Cyklo Point Most.
 

Cena dopravného: na místo se svezeme dodávkami / mikrobusem za super cenu 350 - 500,- Kč, za zpáteční cestu.
 

Kapacita zájezdu: Maximální kapacita zájezdu je 18 osob, což je počet rezervovaných lůžek v ubytovně.  Pokud se kapacita nenaplní, bude možné od 20. září učinit přihlášku i jako pěší turista.
 

Počet zbývajících volných míst:   18 7

(Bude aktualizováno každý večer okolo 20. hodiny.)
 

 

sdc19340.jpg

 

Přihlášení účastníka a zálohová platba:

Jelikož se jedná o vyjížďku s placenou dopravou a předem rezervovaným ubytováním, je třeba vybrat potřebnou hotovost ještě před odjezdem. Prosíme tímto všechny zájemce o co nejdřívější úhradu zálohy na dopravné a ubytování ve výši 500,- Kč, a to ideálně do 21. září, fyzicky na prodejně Cyklo Point Most. Mimoměstští mohou v dostatečném předstihu požádat o platbu převodem na BU.

 

Současně s uhrazením dopravného dochází k registraci účastníka zájezdu. Rozhodující pro účast na zájezdu je včasné uhrazení dopravného a dostatečná kapacita autobusu či přívěsu na jízdní kola.

 

Vás, kteří se rozhodnete zúčastnit, prosíme o bezodkladné přihlášení k účasti na vyjížďce (komentářem pod tímto příspěvkem, nebo přihlášením v události facebook skupiny CYKLO POINT MOST HOBBY TEAM) a neprodlenou úhradu zálohy na naší mostecké prodejně Cyklo Point Most. Při obsazování míst se bere v potaz výhradně pořadí, v jakém se dostaví zájemci uhradit zálohu na prodejně, nikoli to, v jakém se přihlásí k vyjížďce na webu či Facebooku.
 

 

smrk-9.jpg

 

Doprava: Mikrobus s kapacitou 16 osob, případně dodávkové vozy. Kola sice pojedou v klasickém přívěsu bez držáků, nebo v zadní části dodávek, ale díky mnoha letům zkušeností s přepravou volně ložených jízdních kol budeme schopni zajistit, díky preciznímu skládání a použití ochranného polstrování, bezpečnou přepravu i dražším miláčků z řad TOP modelů.
 

Ubytování: Máme zamluvených celkem 18 volných míst v místní ubytovně se společným sociálním zázemím a sprchami. Nocleh = 200,- Kč / osoba + poplatek obci

Veškeré stravování je v naší režii, součástí ubytovny je velká jídelna s kuchyňským koutem, lednicí, sporáčkem, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí. Příbory a další nádobí jsou taktéž součástí výbavy, takže si stačí vzít samotné potraviny.

Ubytovat se je možné hned po příjezdu a opustit ubytovnu zase až po návratu z nedělní bajkovačky, takže nebude problém se třeba ještě osprchovat.

 

 

sdc11170.jpg

 

Trasa:

Sobota: Bezprostředně po příjezdu (do 10:00 hod) vyrážíme vstříc prvnímu dobrodružství. Návrat cca ve 20:00 hod. 

Neděle: Začneme snídaní v 8:00 hod, na stezky vyrazíme v 9:00 hod a na ubytovnu se vrátíme cca mezi 17. - 18. hodinou.


Nedělní odjezd: respektive započetí nakládky kol před nedělním odjezdem, plánujeme v 18:00 a do Mostu dorazíme přibližně ve 21:00 hod. Prosíme Vás, vezměte si s sebou náhradní cestovní oblečení na zpáteční cestu (buskalhoty), abychom při zpáteční cestě nezašpinili sedačky v autobuse / dodávkách.


 

Vhodné pro: Sportovně či rekreačně založené cyklistky, muže, ženy i zdatné mladistvé. Přednostně je tento výlet určen terénně zaměřeným cyklistům, trailovým nadšencům, kteří si chtějí naplno užít někdy lehce, jindy silně technického ježdění zdejších tras, své si zde najdou i vyslovení turisté, kteří se rádi kochají přírodou, včetně rodin se staršími dětmi. Stačí jen zvolit vhodné trasy a přizpůsobit rychlost jízdy náročnosti terénu.
 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, celoodpružená i pevná.
 

Fyzická + technická obtížnost: Lehká  – těžká. Náročnost si každý nastaví sám výběrem vhodné trasy a rychlostí, jakou ji bude projíždět.
 

 

bike.jpg

 

Povrch: Z drtivé většiny se budeme pohybovat po uhlazených, převážně jednosměrných lesních pěšinách, jen zřídka kdy narazíme na nezpevněnou lesní cestu či asfalt.
 

 

Délka trasy: K dispozici máme více 80 - 100km tras nejrůznější náročnosti, takže na dva dny je to ideální dávka, aby se stihlo projet obojí a případně ještě zopáknout ty nejhezčí úseky. Za den se na stezkách většinou najede něco mezi 40 - 60km.

 

Předpokládaný návrat: NEDĚLE 18. září, cca 21:00 hod.
 

Povinná výbava: V krátkosti je to cyklistická přilba; sportovní brýle; rukavice; servisní materiál (rezervní duše, pumpička na duše či na tlumiče, páky na sundání pláště, lepení, nářadíčko apod.). Menší batoh (který je na stezkách takřka nezbytný) poslouží jako provizorní chránič páteře. V tomto případě je velmi důležitý dostatečný pitný režim a několik tyčinek či gelů na rychlé doplnění energie. Míst, kde lze pořídit občerstvení, je spíše málo.

Doporučená výbava:  Velmi důležité je vhodné oblečení. S sebou tedy vezměte raději náhradní oblečení a nějaké ty větrovky či pláštěnky. Pokud plánujete navštívit i polskou část stezek, doporučujeme sjednat si na oba víkendové dny cestovní pojištění. Stát se může cokoli a platit si ošetření či hospitalizaci ze svého by rozhodně vyšlo draho.

 

singltrek-125.jpg

 

 

Účast v zájezdu na vlastní nebezpečí. Pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. V případě problémů s kolem naopak rádi pomůžeme.

 

Průvodci: Petr Švarc a další členové Cyklo Point Most Hobby Team
 

 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a jeden z největších cyklistických zážitků tohoto roku.
 

PROSÍME: Pozvěte na tuto výjimečnou událost své přátele, blízké a rodinné příslušníky z řad cyklistů. Čím více nás bude, tím snáze obsadíme zamluvený pension, tím snáze vytvoříme jednotlivé výkonnostní skupiny a tím větší bude na této události zábava.
 

 

 

cyklopoint_logo.png

 

 

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

sdc11152.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář