Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 37/2016 - Dvoudenní MTB zájezd - Šumava - Javornické okruhy. SO - NE 17. - 18. září

17. 9. 2016

javornicke-okruhy-13.jpg

 

 

Vyjížďka 37/2016 - Dvoudenní MTB zájezd

Šumava - javornicke-okruhy-logo.jpg

 

Sobota - Neděle 17. - 18. září

 

ZDRAVÍME MILOVNÍKY PŘÍJEMNÉHO TERÉNNÍHO JEŽDĚNÍ.

 

Námi dosud neprobádaná lokalita čeká na náš příjezd. Desítky až stovky kilometrů nejrůzněji náročných a členitých tras, pro rodiny s dětmi až zkušené bajkery, ve většinou zcela nedotčené krajině a především, bez zásadních terénních úpravu, to vše na jednom jediném místě.

 

javornicke-okruhy-20.jpg

 

Javornické Okruhy se jezdí NATURAL = bez umělých pěšinek, lávek, klopenek a podobných usnadňovačů, na které jsme zvyklý ze standardních Singltreků. Zážitek je proto o něco intenzivnější a jízda o malinko náročnější, ale o to rozmanitější.

Pojeďte s námi a užijte si dva nádherné dny na kole v překrásném prostředí Šumavských hor.

 

Pokud se chcete o Javornických stezkách dozvědět více, navštivte stránky

http://www.javornickeokruhy.cz/  javornicke-okruhy-logo.jpg a nechte se inspirovat. Naleznete zde zajímavé informace o jednotlivých okruzích a dalších specifikách této lokality.

Určitě Vám doporučujeme přečíst toto krátké přehledové info o jednotlivých našich okruzích :
https://www.facebook.com/javornickeokruhy/posts/519845121542834:0
Ideálně si vyberte dva až čtyři traily, které byste rádi projeli a během cesty mikrobusem se rozhodneme, které vybereme a případně se hned rozdělíme do výkonnostních skupin.


 Co se týče tras - pojedeme za pomoci zapůjčených navigací. Trasy totiž nejsou nikterak značené a navigace je tedy jediným způsobem, jak jet správně. Na níže uvedeném odkaze naleznete jeden z nejnovějších okruhů: GPX log Hřebenový. Kdo vládne svojí navigací, může si logy postahovat.
https://www.facebook.com/javornickeokruhy/posts/513416678852345

 

 

 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:

 


Datum aktivity: SOBOTA až NEDĚLE, 17. až 18. ZÁŘÍ 2016.


Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, Velebudická 1247. Sraz v 5:00 - 5:30 hod, kdy nás čeká nakládka kol do přívěsu autobusu. Nejpozději v 6:00 odjíždíme vstříc víkendu plnému zážitků. Na místě budeme přibližně v 10:00 hod. (Cesta dle portálu mapy.cz trvá 2:48 hod, ale kvůli omezovači autobusu na 100km se to lehce protáhne).
 

Cena dopravného: podařilo se nám najít dostupnou skupinovou přepravu mikrobusem s řidičem, za super cenu 500 Kč, za zpáteční cestu zcela bez starostí.
 

Kapacita zájezdu: Kapacita mikrobusu je 16 míst. Pokud bude zájemců více, přichází na řadu varianta vzít jednu až dvě dodávky, do vleku se vejde více kol, než osob do mikrobusu. Maximální kapacita zájezdu je 28 osob, což je počet rezervovaných lůžek v hotelu.  Pokud se kapacita nenaplní, bude možné od 14. září učinit přihlášku i jako pěší turista.
 

Počet zbývajících volných míst:   28 26

(Bude aktualizováno každý večer okolo 20. hodiny.)
 

 

javornicke-okruhy-25.jpg

 

Přihlášení účastníka a zálohová platba:

Jelikož se jedná o vyjížďku s placenou dopravou a předem rezervovaným ubytováním, je třeba vybrat potřebnou hotovost ještě před odjezdem. Prosíme tímto všechny zájemce o co nejdřívější úhradu zálohy na dopravné a ubytování ve výši 500,- Kč + cena zvolené varianty ubytování, a to ideálně do 14. září, fyzicky na prodejně Cyklo Point Most. Mimoměstští mohou v dostatečném předstihu požádat o platbu převodem na BU.

 

Současně s uhrazením dopravného dochází k registraci účastníka zájezdu. Rozhodující pro účast na zájezdu je včasné uhrazení dopravného a dostatečná kapacita autobusu či přívěsu na jízdní kola.

 

Vás, kteří se rozhodnete zúčastnit, prosíme o bezodkladné přihlášení k účasti na vyjížďce (komentářem pod tímto příspěvkem, nebo přihlášením v události facebook skupiny CYKLO POINT MOST HOBBY TEAM) a neprodlenou úhradu zálohy na naší mostecké prodejně Cyklo Point Most. Při obsazování míst se bere v potaz výhradně pořadí, v jakém se dostaví zájemci uhradit zálohu na prodejně, nikoli to, v jakém se přihlásí k vyjížďce na webu či Facebooku.
 

 

javornicke-okruhy-22.jpg

 

Doprava: Mikrobus s kapacitou 16 osob, případně jeden až dva další dodávkové vozy. Kola sice pojedou v klasickém přívěsu bez držáků, ale díky mnoha letům zkušeností s přepravou volně ložených jízdních kol budeme schopni zajistit, díky preciznímu skládání a použití ochranného polstrování, bezpečnou přepravu i dražším miláčků z řad TOP modelů.
 

Ubytování: Máme zamluvených celkem 28 volných míst v hotelu "Krásná vyhlídka" http://www.hotel-vyhlidka.cz/

Domluvili jsme Vám snížené ceny za ubytování:

Nocleh samostatný: 300,- Kč

Nocleh se snídaní: 370,- Kč

Nocleh s polopenzí: 460,- Kč (večeře + snídaně)

Děti ve veku 3-10 let sleva 100,- Kč

Díte 11 let a starší je počítáno jako doslěpá osoba.

Lázeňský poplatek - 15,- Kč (osoby starší 18let) není zahrnut do ceny ubytování.

 

Ubytovat se je možné v sobotu od 15. hodiny, opustit ubytovnu musíme v neděli do 11. hodiny. Večeře se podává v 18:00 hod (pokusíme se zajistit pozdější čas) a snídaně mezi 8. - 10. hodinou. Mimo tuto dobu budeme mít své osobní věci uzamčené v mikrobusu.
 

 

javornicke-okruhy-23.jpg

 

Trasa:

Sobota: Bezprostředně po příjezdu (cca 10:00 - 10:30) vyrážíme vstříc prvnímu dobrodružství. Návrat cca ve 20:00 hod. 

Neděle: Začneme snídaní v 8:00 hod , na okruhy vyrazíme v 9:00 hod a k autobusu se vrátíme cca mezi 17. - 18. hodinou.


Nedělní odjezd: respektive započetí nakládky kol před nedělním odjezdem, plánujeme v 18:00 a do Mostu dorazíme přibližně ve 22:00 hod. Prosíme Vás, vezměte si s sebou náhradní cestovní oblečení na zpáteční cestu (buskalhoty), abychom při zpáteční cestě nezašpinili sedačky v autobuse, což by znamenalo nežádoucí vícenáklady nemalé výše.
 

Vhodné pro: Sportovně či rekreačně založené cyklistky, muže, ženy i zdatné mladistvé. Přednostně je tento výlet určen terénně zaměřeným cyklistům, trailovým nadšencům, kteří si chtějí naplno užít někdy lehce, jindy silně technického ježdění zdejších tras, své si zde najdou i vyslovení turisté, kteří se rádi kochají přírodou, včetně rodin se staršími dětmi.
 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, celoodpružená i pevná.
 

Fyzická + technická obtížnost: Lehká  – těžká. Náročnost si každý nastaví sám výběrem výkonnostní skupiny a tím pádem i náročností trasy.
 

 

javornicke-okruhy-21.jpg

 

Povrch: Z drtivé většiny se budeme pohybovat po lesních pěšinách, volných lesích, lesáckých cestách a polňačkách. Prostě 100% NATURAL.
 

 

Délka trasy: K dispozici máme stovky kilometrů cest rozdělených do cca desítky tras různé délky a technické náročnosti. Na dva dny je to vysloveně nereálné projet, proto doporučujeme navštívit stránky http://www.javornickeokruhy.cz/index.html a v záložkách MODRÉ OKRUHY a ČERVENÉ OKRUHY (nebo na titulní stránce dole) si najít 2-4 své favority, které budou odpovídat Vašim představám. V sekci O OKRUZÍCH pak naleznete základní informace, které je třeba znát, než se rozjedete pokořit některou z tras.

 

Předpokládaný návrat: NEDĚLE 18. září, cca 22:00 hod.
 

Povinná výbava: V krátkosti je to cyklistická přilba; sportovní brýle; rukavice; servisní materiál (rezervní duše, pumpička na duše či na tlumiče, páky na sundání pláště, lepení, nářadíčko apod.). Menší batoh (který je na stezkách takřka nezbytný) poslouží jako provizorní chránič páteře. V tomto případě je velmi důležitý dostatečný pitný režim (minimálně 2l) a několik tyčinek či gelů na rychlé doplnění energie. Místa, kde lze pořídit občerstvení, jsou vzácná.

Doporučená výbava:  Velmi důležité je vhodné oblečení. S sebou tedy vezměte raději náhradní oblečení a nějaké ty větrovky či pláštěnky.

 

Účast v zájezdu na vlastní nebezpečí. Pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. V případě problémů s kolem naopak rádi pomůžeme.

 

Průvodci: Radek Filip a další členové Cyklo Point Most Hobby Team
 

 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a jeden z největších cyklistických zážitků tohoto roku.
 

PROSÍME: Pozvěte na tuto výjimečnou událost své přátele, blízké a rodinné příslušníky z řad cyklistů. Čím více nás bude, tím snáze obsadíme zamluvený pension, tím snáze vytvoříme jednotlivé výkonnostní skupiny a tím větší bude na této události zábava.
 

 

 

Váš Cyklo Point Most Hobby Team

 

 

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

 

 

javornicke-okruhy-26.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář