Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2016/8 - Masopustní bajkovačka v maskách s Radkem Florianem Gruberm

4. 2. 2016

vyjizdka-2016-008---masopustni-bajkovcka-v-maskach-s-radkem-florianem-gruberem..jpg

 

 

 

Vyjížďka 2016/008  – MASOPUSTNÍ BAJKOVAČKA v maskách

 

s Radkem Florianem Gruberem.

 

 

Zdravíme příznivce nevšedních akcí,
 

sníh už krásně slezl (velká omluva běžkařům, ale co se dá dělat), takže se dá vyjet i podstatně výše do hor. Dáme si tedy opáčko Bezručova údolí, kterou posledně zhatila nadměrná sněhová pokrývka. Na sobotu si připravte nějaké pořádné masky a "POJĎTE S NÁMI NA KOLO". Další z nezapomenutelných zážitků čeká na Vaši účast.
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity:  Sobota 6. února 2016
 

Místo a čas startu:
 

a)    Komu se nechce do Chomutova po svých: Před pokladnami v hlavní hale vlakového nádraží Most v 10:00, v 10:02 se zakoupí skupinová jízdenka a v 10:10 odjíždí vlak. Vystupujeme na stanici Jirkov zastávka v 10:25 hod.
 

b)    Komu se nechce jet vlakem: Sraz před prodejnou Cyklo Point Most v 9:00 hod, odkud se vyráží vlastními silami překonat cca 20km k železniční stanici Jirkov zastávka.
 

c)    Kdo je z Jirkova, Chomutova a okolí: Sraz v 10:25 u železniční stanice Jirkov zastávka.
 

Trasa: Kdo si chce dát pořádně do těla a jede vlastní silou, ten v 9:00 odráží od základního Tábora Cyklo Point Most směr Jirkov. Na výběr jsou dvě možnosti, a to buď sjet dolů k Muzeu, pak pod Hněvínem na Matyldu, kousíček po R13 a hned zase dolů na Tušimice a po cyklostezce 3107 do Jirkova. Nebo druhá varianta je vyrazit směrem Golfový klub a po cyklostezce 3111 a 3106 do Jirkova. V obou případech je třeba být v 10:25 před železniční stanicí Jirkov zastávka, kde na všechny zúčastněné bude čekat průvodce, znalec místních tras a poměrů, zasloužilý cyklista pan Radek FLORIAN Gruber. No a odtud již pod vedením mistra následuje SPANILÁ JÍZDA MĚSTEM směr Bezručovo údolí, První a Druhý mlýn, pauza na obídek a pak výjezd na vodní nádrž Kamenička a další zajímavé cíle Chomutovské části Krušných hor.  Kudy se dostaneme dolů do nížin, to záleží především na sjízdnosti místních tras, takže buď se zase vrátíme na nádraží, nebo rovnou o horách směr Most.
 

Doprava: Vlak, kolo.
 

Určeno pro kola: Horská 26", 27,5", 29", pevná i celoodpružená, širší pláště s hrubým vzorkem.
 

Vhodné pro: Cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů, zvyklé jezdit za chladného počasí.  
 

Fyzická obtížnost: Střední
 

Technická náročnost: Nízká - střední
 

Povrch: Převážně zpevněné stezky a v menší míře silnice
 

Délka trasy: Kdo pojede z i do Mostu kolmo, ten to má jen k vodní nádrži Kamenička a zpět krásných 80km, kdo si pomůže vlakem, ten bude jen na nějakých 30 - 40km.  Pokud se bude dát vyjet i výše, než jen na přehradu, přibude dalších pár kilometrů navíc.
Předpokládaný návrat: hrubým odhadem cca 18:00 hod.

 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). Výkonné přední světlo a účinná zadní blikačka pro případ, že by se nám to protáhlo. V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou pořádnou svačinu na rychlé doplnění energie. Nezapomeňte na pár drobných na vlak a občerstvení.

 

Doporučená výbava: Hlavním doplňkem této vyjížďky bude maska. Nadáhněte si na cyklistické oblečení podprdu a trencle, přilepte na helmu rohy, pripíchněte k zadku ohon, prostě se nějak vylepšete, abychom si právem zasloužili označení Masopustní cyklistická jízdy v maskách.  Po celý den se bude rtuť teploměru pohybovat nad bodem mrazu, v odpoledních hodinách se vyhoupne až ke 7°C. Na sebe proto vezměte dlouhé zateplené kalhoty, ideálně podložené spodní vrstvou (spodky, nebo alespoň boxery a návleky na kolena), zateplenou cyklistickou bundu podloženou jednou, až dvěma slabšími spodními vrstvami. Nezbytností jsou zateplené dlouhoprsté rukavice, zateplený šátek na krk a zimní čepice pod přilbu. Nepostradatelnou výbavou jsou i zimní tretry, nebo návleky na tretry klasické a pořádně teplé ponožky. Do batohu přibalte něco málo (více) na převlečení (hlavně spodní vrstvu a ponožky). V tomto období jsou vhodnou výbavou i blatníky.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 30

 

Průvodce: Radek Florian Gruber
 

Co Vás čeká: Zase něco lehce CRAZY, trochu dobrodružného, něco málo adrenalinu, ale hlavně SUPER parta lidí se společným koníčkem – láskou k jízdnímu kolu. Radek si pro všechny připravil překvapení, tak se máte na co těšit.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších CRAZY cyklistů.
 

 

 

cyklopoint_logo.png

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář