Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2016/31 – Dvoudenní zájezd RYCHLEBSKÉ STEZKY (cyklisté i pěší) 9. - 10. 7. 2016

26. 6. 2016

 

 

rychlebske-stezky-5.jpg

 

 
Vyjížďka 2016/31
 
Dvoudenní zájezd RYCHLEBSKÉ STEZKY
 
(cyklisté i pěší)
 
 
 
Zdravíme všechny hrdé uživatele horských kol,
 

již několik let se mluví o výletu do velmi vzdálené a všemi vysněné lokality Rychlebské stezky a letos jsme se konečně dočkali. Najdete zde totiž spousty stezek, podobných těm na Singltreku pod Smrkem, ale i spoustu dalších, o něco více technicky záludnějších. Na své si proto přijdou jak rekreačně, tak silně technicky zaměření cyklisté, a na nedalekých Lipovských stezkách si užije i mládež, děti či maminky. Super zážitek plný přírodních trailů, překážek, klopenek, dřevěných lávek a dalšího MTB zpestření je tu právě teď a právě pro Vás. Neváhejte ani chvilku, zaškrtněte si v kalendáři na 9. a 10. července volno a "POJĎTE S NÁMI NA KOLO". Nejlepší společnou vyjížďku všech dob si prostě nemůžete nechat ujít!
Kdo přesně neví, o co přesně se jedná, může hledat inspiraci na stránkách http://www.rychlebskestezky.cz/cs/, a třeba se nechat unášet pohledem na podařená promo videa.
 
 

rychlebske-stezky-16.jpg

 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
Vysvětlivky k barevnému označení textu: klíčová informace podstatná informace - zajímavá informace
 
Datum aktivity: Oficiální datum je sobota 9. až neděle 10. července. Odjezd je ale plánován již na pátek 8. července cca v 16:00 – 20:00 hod s příjezdem na Rychlebské stezky okolo půlnoci (4 hodiny čisté cesty).
 
Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, Velebudická 1247. O přesném čase odjezdu budeme ještě hlasovat, ale platí, že čím dříve v pátek vyjedeme, tím více se na sobotu vyspíme. Čeká nás cesta dlouhá necelých 350km, proto nejedeme až v sobotu. Odjezd ideálně mezi 16. do 20. hodinou.
 
Doprava: nabízí se doprava autobusem a dodávkou na jízdní kola, dodávkami a částečně vlastními vozy. Prosíme, hlasujte níže pro Vámi preferovanou dopravu, abychom věděli, jak to skloubit. V případě poskytnutí volných míst ve vlastním OA či dodávce platí pravidlo, že řidič dopravu nehradí (neskládá se na PHM). Po předběžné domluvě je možné vyzvednout a opět vysadit i v dalších městech, jako jsou Bílina, Teplice, Ústí nad Labem či Lovosice. Trasa: https://mapy.cz/s/O8Vs.
 
 

rychlebske-stezky-8.jpg

 
 
Cena dopravného: Něco okolo 600 – 700,- Kč. Záleží na tom, kolik nás bude a jakou dopravu na základě toho seženeme. Ať se to zdá být jakkoli vysoké, stále je to levnější, rychlejší a pohodlnější, než třeba vlak .
 
Kapacita zájezdu: Je přímo úměrná kapacitě ubytovacího zařízení, která činí max. 40 osob. Podařilo se nám zajistit jediné možné ubytovací prostory pro vícečlenné skupiny, na internátu střední školy v nedalekém Jeseníku.
 
Cena ubytování: Cena ubytování se může v závislosti na počtu osob pohybovat v rozmezí od 200 do 250,- Kč / os / noc. Dohromady tedy 400 – 500,- Kč za celý pobyt. V ceně není započítán lázeňský poplatek 15,- Kč / os / den.  
 
Aktuální počet závazně přihlášených zájemců:
Cyklisté s vlastním kolem:  8 os.
Cyklisté bez kola (se zajištěným testováním):   0 os.
Pěší:   1 os.
Pěší se psem: 0 os / psů
(Bude aktualizováno každý večer okolo 20. hodiny.)
 
 
Testování jízdních kol: Rychlebské stezky nabízí i možnost zapůjčit si jízdní kolo přímo v jejich základně. Vhodné především pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového, případně jejich vlastní kolo není na podobné skotačení stavěné. Konkrétní informace o testování naleznete na stránkách http://www.rychlebskestezky.cz/cs/zakladna-rs/test-centrum-gt. Každý cyklista si musí zajistit testování sám a musí počítat s omezenou výpůjční dobou 9:00 – 17:30 hod.
 
rychlebske-stezky-4.jpg
 
 
Nabídka nových celoodpružených jízdních kol MERIDA za SUPER CENY:
ku příležitosti této výjimečné události jsme pro veškeré účastníky připravili opravdu bezkonkurenční nabídku celoodpružených jízdních kol MERIDA. Úplně nejuniverzálnější stroj pro tuto akci i následné všestranné ježdění, je model ONE-TWENTY http://www.cyklopoint.cz/celoodpruzena-120mm-m/, pro vysloveně technické nadšence pak připadá v úvahu model ONE-FORTY http://www.cyklopoint.cz/celoodpruzena-140mm-m/ s vyšším zdvihem. Pro odbornou pomoc při vývěru vhodné varianty, modelu, či pomoc s volbou správné velikosti rámu a informace o podmínkách speciální cenové nabídky, prosím osobně navštivte prodejno Cyklo Point Most.  Heslo pro poskytnutí cenové nabídky: "Celopéro na Rychlebky". Jistě budete příjemně překvapeni.
 
Přihlášení účastníka a zálohová platba: Vážné zájemce prosíme o vyplnění přihláškového formuláře ve spodní části článku a jeho zaslání na adresu cyklopointmost@gmail.com. Pokud se Vám do 24 hodin nedostane potvrzující odpovědi, volejte prosím na 725 651 005. Dále je zapotřebí uhradit co nejdříve zálohu na dopravu a ubytování ve výši 1200,- Kč, a to ideálně do pátku 1. července, osobně na prodejně Cyklo Point Most. Vyšší částka proto, že bude snazší peníze účastníkům vrátit, než dodatečně vybírat pár korun. Mimoměstští a extrémně vytížení mohou požádat o platbu převodem na BU. Současně s hrazením dopravného dochází k finální registraci účastníka zájezdu. V případě přihlášení a úhradě zálohy po termínu nejsme schopni na 100% garantovat kapacitu ubytování / dopravy a účastník může být odmítnut. Pouze v  tomto případě je záloha vratná, a to v plné výši. Aktuálmní stav na doptání na níže uvedené adrese / čísle.
 
 
 

rychlebske-stezky-7.jpg

 
 
Program:
PÁTEK: cca 16:00 – 20:00 (dle výsledku hlasování) odjezd směr Rychlebské stezky. Cesta trvá 4 hodiny, expresní ubytování.
SOBOTA: cca 8:30 přejezd z Jeseníku do Černé vody, jízda na Rychlebských stezkách. Stezkami budeme projíždět ve skupinkách rozdělených dle výkonnosti a zaměření. Jízda sólo se z bezpečnostních důvodů nedoporučuje.  V nástupním místě lze zakoupit občerstvení včetně hlavního jídla a nalezneme zde i sprchy a mycí místo na kola. Návrat do Jeseníku dle dohody.
NEDĚLE: cca 8:30 přejezd z Jeseníku do Černé vody, jízda na Rychlevských stezkách (kdo chce, může na druhý den zůstat v Jeseníku a jet na méně náročné, o to více flow Lipovské stezky (http://www.rychlebskestezky.cz/cs/lipovske-stezky), které jsou jen v nedaleké obci Lipová – lázně. Cca 16:00 hod (dle výsledku hlasování) nakládka jízdních kol, opuštění ubytovacího zařízení a odjezd směr Most. Cesta opět 4 hodiny.
Prosíme Vás, vezměte si s sebou náhradní cestovní oblečení (buskalhoty, klasickou obuv a triko), abychom nezašpinili sedačky v autobuse, dodávkách či osobních autech řidičů. Předem mnohokrát děkujeme za pochopení.
 
Vhodné pro: Sportovně či rekreačně založené cyklistky, muže, ženy a technicky zdatné mladistvé a děti. Na stezkách si najde svou trasu úplně každý. Přednostně je tento výlet určen technicky zaměřeným cyklistům, trailovým nadšencům, kteří si chtějí naplno užít někdy lehce, jindy silně technického ježdění zdejších tras. Své si zde najdou i vyslovení turisté, kteří se rádi kochají přírodou, včetně rodin se staršími dětmi.
 
Určeno pro kola: výhradně horská, ideálně celoodpružená, ale kompletní stezky zvládnou s trochou opatrnosti i pevná.
 
Fyzická + technická obtížnost: lehká - střední - těžká. Náročnost si každý určí sám rychlostí a výběrem, jakými stezkami bude projíždět. Čím více to rozjedete, tím těžší bude stezky zvládnout a o to větší bude prožitek z jízdy.
 
 
 

rychlebske-stezky-2.jpg

 
 
Povinná výbava: Doporučenou výbavu a základní informace, jak se chovat a co mít s sebou, naleznete na stránce http://www.rychlebskestezky.cz/cs/stezky/mapy/mapy. V krátkosti je to rozhodně cyklistická přilba; sportovní brýle (ideálně s čirými či žlutými skly – některé pasáže jsou temné i za slunečných dní); rukavice (ideálně dlouhoprsté); servisní materiál (rezervní duše, pumpička, páky na sundání pláště, lepení na duše a pláště, nářadíčko, patka přehazovačky apod.). Menší - střední batoh, který je na stezkách prakticky nezbytný a poslouží jako provizorní chránič páteře. V letním období je velmi důležitý dostatečný pitný režim (minimálně 1,5l kapacita + doplňovat v centru) a několik tyčinek či gelů na rychlé doplnění energie. Pokud Vaše kolo nebylo během posledních 2000 km či 1 rok zpátky servisováno, doporučujeme jej nechat prohlédnout v odborném servisu (např. základní cena za kompletní prohlídku v Cyklo Point Most činí 199,- Kč).
 
 
Doporučená výbava:  Velmi důležité je vhodné oblečení. Jelikož jedeme do hor, tak se nemůžeme plně spolehnout na běžnou předpověď počasí. S sebou tedy vezměte raději náhradní oblečení a nějaké ty větrovky či pláštěnky. Před odjezdem sledujte aktuální předpověď počasí pro obec Černá Voda a dle té přibližně upravte šatník. Po deštivých dnech přijdou na své i blatníky.
 
Účast v zájezdu na vlastní nebezpečí. Pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. V případě problémů s kolem naopak rádi pomůžeme.
 
Průvodci: Radek Filip, Petra Hampejsová, Pavla Vacková a další skalní příznivci společných vyjížděk.
 
Kontakt: Cyklo point Most Hobby Team - Radek Filip (delegát); MAIL: cyklopointmost@gmail.com; TEL: 725 651 005
 
 
 

rychlebske-stezky-6.jpg

 
 
Registrační dotazník / přihláška k zájezdu:
Vážné zájemce prosíme odpovědět na následující otázky a kompletní info zaslat mailem na adresu cyklopointmost@gmail.com. Pokud se Vám do 24 hod nedostane zpětné odpovědi, volejte prosím na číslo 725 651 005. U skupin / rodin prosíme o vyplnění za každého jednotlivce zvlášť. Osobní informace poslouží především pro předběžné doplnění dat pro ubytovací zařízení, abychom se nezdržovali při pátečním příjezdu na ubytovnu.
 
Jméno a příjmení:
 
Datum narození:
 
Bydliště:
 
Číslo dokladu totožnosti (OP):
 
Telefon:
 
Email:
 
Doprava:
A.) Poskytnu vlastní osobní vůz / dodávku s kapacitou …… osob a ….. jízdních kol, počítáno včetně řidiče a dalších …… členů vlastní posádky / skupiny.
B.) Svezu se s někým, autobusem, nebo dodávkou
V kolik nejdříve jste schopen se dostavit na páteční nakládku a odjezd na Rychlebské stezky? (čas od 12:00 do 20:00 hod, ale i později, nelze-li zařídit jinak, třeba Vás bude víc a vybavíme extra noční/ranní express), (doporučujeme 18. hodinu): …………
Jsem schopen dovézt kolo na nakládku o den dříve?     ANO       NE   (nehodící-se škrtněte)

 
Hlásíte se jako:
A.) Cyklista s vlastním kolem
B.) Cyklista se zajištěným testovacím kolem (je třeba si zajistit sám, buď na Rychlebských, nebo na lipovských stezkách)
C.) Pěší
D.) Pěší + pes

 
Zálohu zaplatím:
A.) Osobně na prodejně Cyklo Point Most nejpozději dne ………………………
B.) Prosím o zaslání bankovního spojení, platbu odešlu nejpozději dne  ……………………

 
V kolik hodin nejpozději jste ochoten vrátit se do Mostu (doporučujeme půlnoc):
A.) Okolo 22. hodiny
B.) Okolo 23. hodiny
C.) Okolo půlnoci
D.) Okolo 1. hodiny
E.) Okolo 2. hodiny
 

 

rychlebske-stezky-17.jpg

 
 
 
Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na ten nejhezčí cyklistický zážitek tohoto roku.
 
 
 

cyklopoint_logo.png

 
  PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE  

 

Úvodní FOTO

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář