Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2016/027 – MTB HOBBY RIDE - Obce Krušných hor a Podkrušnohoří. SOBOTA 4. června 2016

31. 5. 2016

vyjizdka-2016-027-----mtb-hobby-ride---obce-krusnych-hor-a-podkrusnohori.jpg

 

 

Vyjížďka 2016/027  – MTB HOBBY RIDE

 

Obce Krušných hor a Podkrušnohoří.

 

 

Zdravíme příznivce společných vyjížděk,
 

již tuto sobotu se vydáme na další dobrodružství ve společnosti štábu Ústecké TV v čele s Markem Leštinou, během kterého opět nahlédneme do spousty zajímavých míst našeho regionu. Sobotní vyjížďka nás zavede do Krušných hor, kam se přesuneme vláčkem Moldaváčkem a odkud se vydáme na trasu po obcích na jejich úpatí.  "POJĎTE S NÁMI NA KOLO", další super den plný cyklistiky a poznání je tu i pro vás.
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity:  SOBOTA 4. června 2016
 

Místo a čas startu: 9:40 hod, vlakové nádraží Most, u vstupu do hlavní haly.
 

Trasa: V 9:40 se sejdeme na vlakovém nádraží Most před vstupem do hlavn haly, v 9:45 zakoupíme hromadnou jízdenku, aby nás cesta moc nestále (prosím, vezměte si všichni dostatek drobných mincí a bankovek) a v 9:57 vyrážíme vlakem na Moldavu. Odtud se vydáme po silnici do Duchcova a dále už z drtivé většiny terénem a zpevněnými cestami na trasu Duchcov, Lahošť, Háj u Duchcova a Domaslavice. Následovat bude ještě závěrečný přesun na Most a hurá na kutě / do hospody.
 

Program:  Nejzajímavější bude jistě návštěva Duchcova, kde v rámci natáčení navštívíme Státní zámek Duchcov a Evangelický kostel, z jehož věže je nádherný výhled do širokého okolí. V Lahošťi nás zase čeká návštěva Obřího pramene, který dá možná do budoucna vzniknout novým lázním našeho regionu a v obci Háj u Duchcova budou v tento den probíhat Hájské slavnosti. Samozřejmě bude i příležitost se občerstvit, avšak schnitzel mezi dvěma krajíci hořčicí namazaného chleba, jímž se budete dusit během cesty do hor, je základním pilířem úspěchu celého dne. Domaslavice jsou zase zajímavé tím, že jsou rodištěm Anny Vlčkové, pozdější manželky českého prezidenta Edvarda Beneše.
 

 

vyjizdka-2016-027-----mtb-hobby-ride---obce-krusnych-hor-a-podkrusnohori-4.jpg

 

 

Určeno pro kola: Horská 26", 27,5", 29", pevná i celoodpružená, tentokrát to možná zvládnou i kola krosová, budou-li vybavena širšími plášti s hrubým vzorkem.
 

Vhodné pro: Cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů, zkušené jezdce v nezpevněném terénu. Tentokrát je trasa natolik lehká, že ji zvládnou i ostřílení cyklisté z řad starších dětí na kolech s přehazovačkou 24" a větších.
 

Fyzická obtížnost: Nízká – Nastoupáno 600 a naklesáno 1050km, to zní opravdu dobře. Přitom stoupání nebude nikterak zásadní.
 

Technická náročnost: Nízká
 

Povrch: terén, zpevněné polní a lesní stezky : asfalt - cca 60:30
 

Délka trasy: Samotná natáčecí trasa bude mít délku něco málo nad 30km a bude převážně směrem dolů. Kdo by si s tímto objemem vystačil, může se domů přepravit buď vlakem, nebo si zajistí odvoz. Oficiálně se jako skupina vracíme po svých až do Mostu, kdy se dostáváme na necelých 60km.
 

Předpokládaný návrat: Určitě to zvládneme za světla. Přesný čas návratu může být opravdu různý, ale maximálně by se mohlo jednat o osmou hodinu.
 

 

vyjizdka-2016-027-----mtb-hobby-ride---obce-krusnych-hor-a-podkrusnohori-6.jpg

 

 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou svačinu na rychlé doplnění energie. Nezapomeňte na pár drobných na občerstvení a především na vlak.

 

Doporučená výbava: Předpověď zatím nelze brát úplně vážně, ale počítejte s nějakými 20ti stupni celsia a jasnou až polojasnou oblohou. Na sebe tedy vezměte ideálně krátké cyklistické kalhoty s vložkou, cyklistický dres s krátkým rukávem, eventuálně podložený spodní vrstvou. Na sjezd se budou hodit návleky na nohy / kolena, návleky na ruce a větrovka / vestička. Dle aktuální odpovědi přibalte i něco nepromokavého na vršek, kdyby náhodou i trochu kráplo.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: Co se nás vejde do vlaku 

 

Průvodce: Marek Leština, po celou délku akce, z mostu i zpět.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další letošní natáčecí dobrodružství ve společnosti dalších CRAZY cyklistů.

 


 

cyklopoint_logo.png

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář