Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2016/021 – Vyjížďka s natáčením – krásy Českého Švýcarska. SOBOTA 23. dubna

17. 4. 2016

vyjizdka-2016-021---vyjizdka-s-natacenim-----krasy-ceskeho-svycarska-2.jpg

 

 

 

Vyjížďka 2016/021  – Vyjížďka s natáčením

 

Krásy Českého Švýcarska.

 

 

 

Zdravíme příznivce pohodových poznávacích vyjížděk,

 

po zimní přestávce se vracíme s akčními vyjížďkami ve spolupráci s ústeckou TV a moderátorem Markem Leštinou. Krom jízdy na kole krásnými lokalitami České Republiky jsou vyjížďky okořeněny spoustou dalších aktivit sportovního, kulturního a společenského zaměření. "POJĎTE S NÁMI NA KOLO" a užijte si opravdu spoustu zábavy ve společnosti dalších cyklistů. Tentokrát nás čeká lokalita České Švýcarsko, plná čisté přírody, pískovcových masivů a hustých jehličnatých lesů. Krom toho navštívíme kostel, golfové hřiště a pro ty nejotrlejší z nás máme připravený přejezd lávky nad rybníkem. Máte se na co těšit.
 

 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity:  Sobota 23. dubna 2016
 

Místo a čas startu: 8:20 před prodejnou Cyklo Point Most, Velebudická 1247
 

Trasa: Jako první navštívíme obec Arnoltice, v 10:30 vyrážíme od kostela / Městského úřadu, odkud se přesuneme do nedaleké Růžové, kde se spojíme s místním CYKLO teamem, který nám ukáže tamní cyklistické stezky. Společně pak dorazíme do obce Janov, kde nás čeká opravdu bohatý program. Vyšlápneme si na rozhlednu Janov, ze které je nádherný výhled takřka na celé České Švýcarsko, včetně majestátní Pravčické brány. Navštívíme historický mlýn, u kterého čeká ty nejodvážnější z nás zkouška odvahy a rovnováhy v podobě přejezdu lávky nad místním rybníkem. Navštívíme i golfové hřiště, kde nám bude umožněno přičichnout tomuto sportu a vyzkoušet si pár odpalů. Nezbytnou nutností bude i obídek v některé z místních restaurací. Prostě den nadupaný zábavou a dobrodružstvím.  
 

Doprava: Nyní máme k dispozici dodávkový vůz, kterým pojedou tři účastníci s koly a pojmou ještě dalších 5 kol. Ideální by bylo tedy nalézt dobrovolníka, který by k sobě do auta vzal 4 další bajkery, kteří by se podělili na úhradě za pohonné hmoty.
 

Pro otrlé se nabízí i varianta, vyrazit na vyjížďku vlakem, svézt se osobákem A.) v 7:02 (pokud si to bude chtít dát do Arnoltic MTB), nebo B.) v 8:02 (pokud si to bude chtít dát ROAD) a není třeba řešit jinou přepravu.
 

Zpáteční cesta: Dodávka směr Most odjíždí v 16:00 hod, ale kdo by chtěl zůstat déle, má možnost se vlastními silami přepravit na Děčínské nádraží a prodloužit si vyjížďku o trasu buď terénem po kopečcích, nebo podél vody asfaltem na Labské stezce a třeba se svézt na přívoze a zastavit v Dolním Žlebu na jejich vyhlášenou bezednou polévku.  
 

Přihlášení na vyjížďku: Vložením komentáře k události (hlasováním) na profilu Facebook, nebo komentářem příspěvku na stránkách Hobby Teamu, kde účastník přesně uvede plánovaný způsob přepravy a případně, zda je schopen poskytnout dalším čtyřem cyklistům přepravu vlastním OA a kolik případně pobere kol.
 

Určeno pro kola: Horská 26", 27,5", 29", pevná i celoodpružená, spíše širší pláště s hrubším vzorkem.
 

Vhodné pro: Cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů.
 

Fyzická obtížnost: Nízká
 

Technická náročnost: Nízká


Povrch: Převážně zpevněné stezky a lesní pěšiny, místy asfalt.


Délka trasy: Všechny tři obce leží velmi blízko sobě, takže bude záležet především na místním cyklistickém spolku, jakou trasu pro nás namotá. Kdo bude chtít, může si pak s dalšími cyklisty udělat libovolně dlouhou extra vyjížďku směr Děčín a užít si dle svého gusta technických pasáží v terénu, nebo svižnějšího přejezdu po Labské stezce.


Předpokládaný návrat: Kdo pojede s dodávkou a autem, tak je po 17:00 hod v Mostě, kdo si to protáhne o přejezd na nádraží, tak může počítat cca se 22. hodinou. Je třeba jezdit, dokud je světlo!


Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). Výkonné přední světlo a účinná zadní blikačka pro případ, že by se nám to opravdu pořádně protáhlo. V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou pořádnou svačinu na rychlé doplnění energie. Nezapomeňte na pár drobných na vlak a občerstvení.

 

Doporučená výbava: Meteorologové zatím slibují zataženou oblohu s cca 10ti stupni celsia, ale to se jistě ještě alespoň 5x změní. Takže na sebe vezměte ideálně krátké cyklistické kalhoty s vložkou, ideálně doplněné další vrstvou v oblasti pasu (boxerky na tělo, nebo volné cyklistické kraťasy přes kalhoty), návleky na nohy / kolena, cyklistický dres s dlouhým rukávem podložený spodní vrstvou a lehkou větrovku. Pro jistotu přibalte i šátek na krk a pod helmu kdyby bylo mezi skalami a v lesích opravdu chladno, dle aktuální předpovědi i něco nepromokavého, kdyby meteorologové hrozili možnými přeháňkami. Do batohu přibalte něco málo na převlečení (hlavně spodní vrstvu a ponožky), těm z vás, kteří si troufnou na přejezd lávky nad rybníkem, doporučujeme vzít raději kompletní suchou garderobu na převlečení pro případ, že by to s tím ladným přejezdem nakonec tak úplně nedopadlo.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: Najde-li se dobrovolník, který k sobě do vozu vezme další 4 bajkery, máme zajištěnou dopravu pro 5 kol v dodávce. Pokud bude zájemců více, budeme hledat další způsoby, jak se na místo startu dopravit. Nejsnazší a nejsvobodnější je pak varianta využít železniční dopravu a pořídit zpáteční víkendovou jízdenku.

 

Průvodce: Oficiální trasa – Marek Leština
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na první letošní natáčecí dobrodružství ve společnosti dalších cyklistických nadšenců.


 

cyklopoint_logo.png

 

Cyklo Point Most Hobby Team – "PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář