Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2016/021 – Vyjížďka s natáčením – krásy Českého Švýcarska - DO TŘETCE VŠEHO DOBRÉHO - sobota 21. května

16. 5. 2016

vyjizdka-2016-021---vyjizdka-s-natacenim-----krasy-ceskeho-svycarska-do-tretice-vseho-dobreho.jpg

 

 

 

Vyjížďka 2016/021  – Vyjížďka s natáčením

 

Krásy Českého Švýcarska

 

DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO

 

 

Zdravíme příznivce pohodových poznávacích vyjížděk,

 

po zimní přestávce se vracíme s akčními vyjížďkami ve spolupráci s ústeckou TV a moderátorem Markem Leštinou. Krom jízdy na kole krásnými lokalitami České Republiky jsou vyjížďky okořeněny spoustou dalších aktivit sportovního, kulturního a společenského zaměření. "POJĎTE S NÁMI NA KOLO" a užijte si opravdu spoustu zábavy ve společnosti dalších cyklistů. Tentokrát nás čeká lokalita České Švýcarsko, plná čisté přírody, pískovcových masivů a hustých jehličnatých lesů, kam jsme se v původním termínu nedostali z důvodu nepřízně počasí. Krom toho navštívíme kostel, golfové hřiště a pro ty nejotrlejší z nás máme připravený přejezd lávky nad rybníkem. Máte se na co těšit.
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity:  Neděle 22. května 2016
 

Místo a čas startu: Dle zvolené varianty přepravy. před prodejnou Cyklo Point Most, Velebudická 1247, nebo přímo na nádraží ČD Most. VIZ ODSTAVEC DOPRAVA
 

Trasa: Jako první navštívíme obec Arnoltice, v 12:00 vyrážíme od kostela / Městského úřadu, odkud se přesuneme do nedaleké Růžové, kde se spojíme s místním CYKLO teamem, který nám ukáže tamní cyklistické stezky. Společně pak dorazíme do obce Janov, kde nás čeká opravdu bohatý program. Vyšlápneme si na rozhlednu Janov, ze které je nádherný výhled takřka na celé České Švýcarsko, včetně majestátní Pravčické brány. Navštívíme historický mlýn, u kterého čeká ty nejodvážnější z nás zkouška odvahy a rovnováhy v podobě přejezdu lávky nad místním rybníkem. Navštívíme i golfové hřiště, kde nám bude umožněno přičichnout tomuto sportu a vyzkoušet si pár odpalů. Nezbytnou nutností bude i obídek v některé z místních restaurací. Prostě den nadupaný zábavou a dobrodružstvím.  
 

Doprava: A.) Dodávkovým vozem pro 6 osob a 6 kol, SRAZ V 9:30 HOD PŘED PRODEJNOU CYKLO POINT MOST. Ideálně naplnit celou dodávku, aby se celková cena za půjčení vozu a PHM, (což bude cca 1000,- Kč +- 100,- Kč) co nejvíce rozmělnila. V šesti osobách to dělá cca 169,- Kč.  B.) Pokud bude cyklistů méně, lze využít domluvu mezi sebou a svézt se autem s některým z dalších účastníků, kteří dopravu nabídnou.

 

Doprava pro otrlé: Na vyjížďku vlakem, sraz 10 minut před odjezdem vlaku v hlavní hale mosteckého nádraží před pokladnami + přejezd Děčín - Arnoltice po vlastní ose. Pojeďte osobákem C.) v 8:02 (pokud si to bude chtít dát do Arnoltic MTB - PO STEZKÁCH), nebo D.) v 9:02 (pokud si to bude chtít dát ROAD - PO SILNICÍCH) a není třeba řešit jinou přepravu. V pátek po 19. hodině uvedeme přesné výsledky hlasování a pokud bude u některé z variant pouze jeden účastník, poprosíme jej o využití druhé možnosti přepravy vlakem, aby nejel sám.

 

Přihlášení na vyjížďku: Přihlášením-se k události a hlasováním o volbě preferované možnosti přepravy, na profilu události Facebook, nebo umístěním komentáře k příspěvku zde níže, kde účastník přesně uvede plánovaný způsob přepravy a případně, zda je schopen poskytnout dalším čtyřem cyklistům přepravu vlastním OA a kolik případně pobere kol.
 

Určeno pro kola: Horská 26", 27,5", 29", pevná i celoodpružená, spíše širší pláště s hrubším vzorkem.
 

Vhodné pro: Cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů.
 

Fyzická obtížnost: Nízká / střední
 

Technická náročnost: Nízká / střední
 

Povrch: Převážně zpevněné stezky a lesní pěšiny, místy asfalt.
 

Délka trasy: Všechny tři obce leží velmi blízko sobě, takže bude záležet především na místním cyklistickém spolku, jakou trasu pro nás namotá. Kdo bude chtít, může si pak s dalšími cyklisty udělat libovolně dlouhou extra vyjížďku po místním překrásném okolí. Ti, kteří vlakem i přijedou, se projedou směr Děčín a užít si dle svého gusta technických pasáží v terénu, nebo svižnějšího přejezdu po Labské stezce.
 

Předpokládaný návrat: Kdo pojede s dodávkou a autem, tak je za 1:10 hod po odjezdu v Mostě, kdo si to protáhne o přejezd na nádraží, tak může počítat cca se 20. - 22. hodinou. Je třeba jezdit, dokud je světlo!
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). Výkonné přední světlo a účinná zadní blikačka pro případ, že by se nám to opravdu pořádně protáhlo. V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou pořádnou svačinu na rychlé doplnění energie. Nezapomeňte na pár drobných na vlak a občerstvení.

 

Doporučená výbava: Meteorologové zatím slibují zataženou oblohu s cca 10ti stupni celsia, ale to se jistě ještě alespoň 5x změní. Takže na sebe vezměte ideálně krátké cyklistické kalhoty s vložkou, ideálně doplněné další vrstvou v oblasti pasu (boxerky na tělo, nebo volné cyklistické kraťasy přes kalhoty), návleky na nohy / kolena, cyklistický dres s dlouhým rukávem podložený spodní vrstvou a lehkou větrovku. Pro jistotu přibalte i šátek na krk a pod helmu kdyby bylo mezi skalami a v lesích opravdu chladno, dle aktuální předpovědi i něco nepromokavého, kdyby meteorologové hrozili možnými přeháňkami. Do batohu přibalte něco málo na převlečení (hlavně spodní vrstvu a ponožky), těm z vás, kteří si troufnou na přejezd lávky nad rybníkem, doporučujeme vzít raději kompletní suchou garderobu na převlečení pro případ, že by to s tím ladným přejezdem nakonec tak úplně nedopadlo.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: Najde-li se dobrovolník, který k sobě do vozu vezme další 4 bajkery, máme zajištěnou dopravu pro 5 kol v dodávce. Pokud bude zájemců více, budeme hledat další způsoby, jak se na místo startu dopravit. Nejsnazší a nejsvobodnější je pak varianta využít železniční dopravu a pořídit zpáteční víkendovou jízdenku.

 

Průvodce: Dodávku řídí a vyjížďku vede Marek Leština.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na první letošní natáčecí dobrodružství ve společnosti dalších CRAZY cyklistů.

 

cyklopoint_logo.png

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář