Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2016/011 – MTB HOBBY RIDE – Českým středohořím na ústeckou Větruši. (neděle 28. února)

19. 2. 2016

vyjizdka-2016-011---mtb-hobby-ride---ceskym-stredohorim-na-usteckou-vetrusi..jpg

 

Vyjížďka 2016/011  – MTB HOBBY RIDE

 

Českým středohořím na ústeckou Větruši.

 

 

Zdravíme vyznavače cyklistických výletů,

 

Minulý týden nás od vyjížďky nakonec odradila opravdu nepříznivá předpověď počasí, která se nakonec vůbec nepotvrdila, ale tentokrát už si hatit plány nenecháme. V neděli se rozjedeme vstříc novému dobrodružství, načerpat duševní sílu a potěšit oko i mysl. "POJĎTE S NÁMI NA KOLO" a užijte si další nevšední zážitek v sedle jízdního kola.

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity:  Neděle 28. února 2016
 

Místo a čas startu: Před prodejnou Cyklo Point Most, 10:00 hod

 

Nevyhnutelné se stalo skutečností. Počasí se opravdu nepodařilo, a když už začaly odpadat i silné kusy (včetně mě), nemá cenu se pokoušet tento den přeměnit na nádherný cyklistický zážitek. Prostě nám tentokrát není přáno a musíme ustoupit vyšší moci. Ale nebojte, jakmile se počasí umoudří, vyjížďku zrealizujeme.
Tak přeji hezkou neděli, ať už ji budete trávit jakkoli.

 

 

Trasa: Po vlastních kolech se odvalíme do Českého Středohoří, kde navštívíme pár zajímavých míst a nakonec se pokocháme krásným výhledem na krásné město Ústí nad Labem z krásně zrekonstruovaného zámečku Větruše, vylepšeného krásnou přístavbou stejnojmenného hotelu. Následně chytneme nejbližší vlak do Mostu a hurá domů. https://mapy.cz/s/sgv2

 

Doprava: Kolo, Vlak
 

Určeno pro kola: Horská 26", 27,5", 29", pevná i celoodpružená, širší pláště s hrubším vzorkem.
 

Vhodné pro: Cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů, zvyklé jezdit za chladnějšího a deštivého počasí.
 

Fyzická obtížnost: Střední.
 

Technická náročnost: Nízká – Střední.
 

Povrch: cca 60/40 asfalt / polní a lesní cesty.
 

Délka trasy: 46,91 km. Schválně, jak moc se nakonec budou lišit reálně najeté kilometry.
 

Předpokládaný návrat: hrubým odhadem cca 16. – 18. hodina. Minimálně na dojezd od nádraží domů bude za potřebí světel.

 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; dlouhoprsté cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). Výkonné přední světlo a účinná zadní blikačka pro případ, že by se nám to protáhlo. V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou pořádnou svačinu na rychlé doplnění energie – příležitostí k občerstvení nebude mnoho a tak je lepší vzít si toho více, než méně. Nezapomeňte na pár drobných na vlak a občerstvení.

 

Doporučená výbava: Po celý den se bude rtuť teploměru toulat okolo 5°C. Na sebe vezměte ideálně dlouhé zateplené cyklistické kalhoty, nebo u otužilejších jedinců klasické letní elastické kalhoty doplněné delšími návleky na nohy a volnými kraťasy na vyteplení intimních partií. Na vršek nějakou spodní vrstvu, dres s dlouhým rukávem a větrovku, případně i vysloveně zimní bundu. Nezbytností bude pokrývky hlavy (čepice či šátek) a nepromokavé návleky na tretry. Kdo nemá návleky na tretry, ten si možná vystačí s taškami přes boty, nebo igeliťákem na fusekle, ale osobně bych nechtěl být večer u toho, až to bude sundávat. Do batohu přibalte něco na převlečení (hlavně spodní vrstvu a ponožky).

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 20

 

Průvodci: Martin a Lucie Jiříkovi
 

Co Vás čeká: Rozhodně nás čeká krásná trasa nádherným Českým středohořím, super parta natěšených bajkerů a bajkerek a velká odměna v podobě zakončení vyjížďky u malebného zámečku Větruše. Vlak nám jede nazpět každou hodinu (vždy 2minuty před celou), takže nic tragického, když frnkne před nosem. Tu hodinku to nějak přetrpíme v některé z místních restaurací.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších CRAZY cyklistů.
 

 

 

cyklopoint_logo.png

 

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář