Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2016/01 – Novoroční hobby jízda městem Most, II. ročník

vyjizdka-2016-001---novorocni-hobby-jzda-mestem-most-1-.jpg

 

 

Vyjížďka 2016/01  – Novoroční hobby

 

jízda městem Most, II. ročník

 

 

 

Zdravíme cyklisty města Mostu a okolních obcí,

„Jak na nový rok, tak po celý rok“. V duchu tohoto přísloví odstartuje i příští rok vysloveně rekreačně zaměřená cyklistická akce pod názvem "Novoroční hobby jízda městem Most", s podtitulem "Napříč mosteckými parky".
 

Tímto i Vás zveme na druhý ročník pohodové novoroční vyjížďky městem, kterou by měl zvládnout i zdatnější rekreační cyklista, bez rozdílu věku, výkonnosti či zaměření. Trasa Vám umožní hned na dvou místech se od vyjížďky oddělit a zkrátit si tak cestu do cíle. Díky tomu jízdu zvládnou i vysloveně rekreačně zaměření cyklisté, nebo starší děti.
 

Kdo chce začít ten nový rok tím, co by rád aktivně provozoval po celý jeho zbytek, může s námi vyjet na klidnou jízdu, vedenou převážně po silnicích a asfaltových stezkách, kterých cyklistům město Most nabízí opravdu nespočet. Přidejte se k nám a vyjeďte do nového roku v sedle svého oblíbeného kola.

 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:

Datum aktivity:  Pátek 1. ledna 2016

Místo a čas startu: Most, u kašny na 1. náměstí, 13:20 hod (http://mapy.cz/s/nDx7)

Trasa: Ve 13:30 se společně vydáme vstříc prvnímu cyklistickému dobrodružství doku 2016. Trasa bude členěna do tří částí. Na konci prvních dvou mají účastníci možnost se oddělit od skupiny a ukrátit si cestu k cíli.

Část 1. – 5,5km:  1. náměstí – třída Budovatelů – Kostel Nanebevzetí Panny Marie – Pravoslavný chrám sv. Valentina – okolo přilehlé vodní plochy – Park Opavia – Park Šibeník

Část 2. – 6,5km: průjezd parkem Šibeník - ulice Okružní – kolem areálu Benedikt – ulice Okružní – Park Zahradní

Část 3. – 6,0km: přejezd okolo Aquadromu směr Čepirohy – průjezd lesoparkem Hrabák – Jaroslava Vrchlického – Obránců míru – 1. náměstí.

 

novorocni-vyjizdka-1.1.2016---trasa-a-3-casti.jpg

 

V případě nepřízně počasí bude trasa odpovídajícím způsobem upravena. Aktuálně znázorněná trase je vyobrazena zde: https://connect.garmin.com/modern/course/11198614
Délka trasy: 6, 13, nebo 18km

 

Zakončení vyjížďky: Jako cílový bod této akce je stanovena Restaurace U Kojota, Fr. Halase 1443, kam postupně dorazí cyklisté z kratších tras a následně ti, kteří si dají na Nový rok pořádně do těla a zvládnu všech 17km. V restauraci na každého z účastníků čeká poděkování za účast v podobě teplé domácí bramborové polévky, která uprostřed zimy jistě přijde vhod.

 

 

restaurace-u-kojota..jpg

 

Přihlášení a registrace: Prosíme všechny zájemce, aby provedli do 27. prosince 2015 jednoduchou přihlášku: Na profilu Facebook v událostech skupiny CYKLO POINT MOST HOBBY TEAM jednoduchým přihlášením k účasti, nebo na webových stránkách níže pod tímto příspěvkem vložte stručný komentář osahující jméno, příjmení a počet cyklistů. Předběžné přihlášení nám umožní vše dokonale naplánovat.

 

Náročnost: Pojedeme pohodovým tempem a nečekají nás žádné technické úseky. V drtivé většině se jedná o hladké asfaltové povrchy. Nebude tedy problém vyndat již dávno zazimovaná kola ze sklepů a kumbálů a zúčastnit se této klíčové cyklistické události.

 

Vhodná jízdní kola: Na tuto akci je možné vypravit se na všem, co zanechává jednu stopu a je schopno pohybu.

 

 

novorocni-vyjizdka-1.1.2015.jpg

 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle,

Doporučená výbava: Servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, pumpička apod.); reflexní vesta či jiné výstražné prvky; přední a zadní blikačka/odrazka. Za mokrého počasí doporučujeme použít blatníky. Co se týče oblečení, je třeba vycházet z krátkodobé předpovědi několika dní před akcí, takže ideální kombinaci oděvu doplníme cca dva dny před vyjížďkou.

 

novorocni-vyjizdka-pocasi.jpg

 

Vhodné oblečení: Pokud se vyplní předpověď meteorologů viz výše, bude nás čekat příjemné "teplé" počasí a až krásné 4 stupně. Na sebe proto vezměte spíše zimní cyklistické oblečení, jako jsou zateplené kalhoty, zimní bunda podložená spodní vrstvou, návleky na tretry, šátek na krk, dlouhoprsté zateplené rukavice a šátek či čepici pod přilbu. Kdo nemá zimní výbavu, může improvizovat zimním oblečením na jiné spotry, nebo vrstvením letní kolokce či civilního oděvu.

Z loňského ročníku víme, že to jde i v péřové  bundě, kulichu, keckách a jeansech.  

 

 

Účast na vlastní nebezpečí. Na bezpečnost provozu budou po celou dobu akce dohlížet organizátoři, kteří ochotně pomohou i v případě defektu či jiné nepříjemné situace.

Maximální počet účastníků: Čím více nás bude, tím lépe. V roce 2015 jsme společně zažili na 70 nejrůznějších cyklistických výletů a věříme, že s Vaší pomocí pokoříme v tom novém roce stovku.  Ukažme společně Mostu, jaká jsou cyklisté silná komunita a že to s tím kolem myslíme na příští rok opravu vážně.

Co Vás čeká: V pohodovém tempu se projedeme městem, shlédneme pár mosteckých zajímavostí, navštívíme několik mosteckých parků, objevíme pro někoho nepoznané značené cyklistické stezky a především, společně začneme nový rok tím, co máme rádi – cyklistikou.

 

Na akci Vás zvou Cyklo Point Most Hobby Team a Most - Evropské město sportu. Všichni vyznavači jízdy na kole vítání.


1. ledna 2016 se s Vámi těšíme na shledanou v sedle jízdního kola.

 

 

 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

 

Pro radost z jízdy na kole.

 

 

 

 

Novoroční HOBBY vyjížďka 2016

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ASolfdoplelt - Violent blood load

6. 10. 2018 10:47

Poids est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre coeur bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-fluorescence/

ThomasPlunk - France - A Dream Home

24. 4. 2018 6:09

Living in France is one thing desired by many individuals. If you want to live in France then you have to get French property. You can read the advertisement section of the newspapers which has the section of houses for sale in France. After making a suitable choice, you should research about the properties for sale in France. French property is now a days very much wanted also.

If you want to live in France and spend your life there you should select a proper house. French property is not cheap and you need to make a major investment. You must also know about the properties for sale in France at various locations. The houses for sale in France come in different prices depending on the location

Petr - Žahour

25. 12. 2015 9:18

Dobrý den,v případě příznivého počasí bych rád zaregistroval 2 zájemce o vyjížďku.Děkuji

Radek Filip - Re: Žahour

25. 12. 2015 23:54

Dobrý den,
budeme s Vámi počítat. Děkujeme za přihlášku a doufáme v příznivé počasí.
Radek Filip