Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2016/004 – WINTER MTB HOBY RIDE – Bezručovo údolí s rodákem Radkem Gruberem. (sobota 23:11

22. 1. 2016

vyjizdka-2016-004---hobby-ride---s-radkem-na-zimni-bezrucovo-udoli.1.jpg

 

 

 

 

Vyjížďka 2016/004  – WINTER MTB HOBY RIDE – Bezručovo údolí s rodákem Radkem Gruberem.


Zdravíme příznivce pohodového zimního ježdění,

 

 

Sníh se zuby nehty drží, a tak tu máme další ze zimních dobrodružství. Protentokrát jsme se rozhodli pro událost v blízkém okolí, na dosah vlastními silami. Rozjedeme se do velmi krásné lokality Bezručova údolí, kde nás čeká velmi příjemné stoupání do Krušných hor (které ale není nezbytné zdolat, vše se rozhodne dle výše sněhové pokrývky, jak daleko nás pustí)."POJĎTE S NÁMI NA KOLO" a prorazte si s námi stopu sněhovou pokrývkou.
Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci: 
Datum aktivity:  Sobota 23. ledna 2016
Místo a čas startu:

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci: 


Datum aktivity:  Sobota 23. ledna 2016
 

Místo a čas startu:
a)    Komu se nechce do Chomutova po svých: Před pokladnami v hlavní hale vlakového nádraží Most v 10:00, v 10:02 se zakoupí skupinová jízdenka a v 10:10 odjíždí vlak. Vystupujeme na stanici Jirkov zastávka v 10:25 hod.
b)    Komu se nechce jet vlakem: Sraz před prodejnou Cyklo Point Most v 9:00 hod, odkud se vyráží vlastními silami překonat cca 20km k železniční stanici Jirkov zastávka. 
c)    Kdo je z Jirkova, Chomutova a okolí: Sraz v 10:25 u železniční stanice Jirkov zastávka.

 

Trasa: V 9:00 odrazíme od základného Tábora Cyklo Point Most a vyrazíme na pohodovou trasu směr Jirkov. Na výběr máme dvě možnosti, a to buď sjet dolů k Muzeu, pak pod Hněvínem na Matyldu, kousíček po R13 a hned zase dolů na Tušimice a po cyklostezce 3107 do Jirkova. Druhou variantou je vyrazit směrem Golfový klub a po cyklostezce  3111 a 3106 do Jirkova. V obou případech je třeba být v 10:25 před železniční stanicí Jirkov zastávka, kde na všechny zúčastněné bude čekat průvodce, znalec místních tras a poměrů, zasloužilý cyklista pan Radek FLORIAN Gruber. No a odtud již pod vedením mistra následuje PANILÁ JÍZDA MĚSTEM směr Bezručovo údolí, První a Druhý mlýn, pauza na obídek a pak pokus o zdolání výjezdu na vodní nádrž Kamenička a pokud výška sněhové pokrývky dovolí, tak přijdou na řadu i výše položené cíle jako jsou Nový Dům, Zákoutí, nebo Hora sv. Šebestiána. Kudy se dostaneme dolů do nížin, to záleží především na sjízdnosti místních tras, takže buď se zase vrátíme na nádraží, nebo rovnou o horách směr Most.
 

Doprava: Vlak, kolo.
 

Určeno pro kola: Horská 26", 27,5", 29", pevná i celoodpružená, širší pláště s hodně hrubým vzorkem.
 

Vhodné pro: Cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů, zvyklé jezdit za mrazivého počasí (a že má pěkně mrznout), zkušené v (odhodlané k) jízdě na sněhu a zledovatělých površích.  
 

Fyzická obtížnost: Střední - vysoká.
 

Technická náročnost: Střední - vysoká
 

Povrch: Převážně zpevněné stezky, z větší míry kryté sněhovou pokrývkou; v minimální míře silnice
 

Délka trasy: Kdo pojede z i do Mostu kolmo, ten to má jen k vodní nádrži Kamenička a zpět krásných 80km, kdo si pomůže vlakem, ten bude jen na nějakých 30km.  Pokud se bude dát vyjet i výše, než jen na přehradu, přibude dalších pár kilometrů navíc.
Předpokládaný návrat: hrubým odhadem cca 16:00 hod, ale je možnost, že se nám to nechtěně (nebo možná chtěně) protáhne až po setmění.  

 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). Výkonné přední světlo a účinná zadní blikačka pro případ, že by se nám to protáhlo. V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou pořádnou svačinu na rychlé doplnění energie – příležitostí k občerstvení nebude v horách mnoho a tak je lepší vzít si toho více, než méně. Nezapomeňte na pár drobných na vlak a občerstvení. 

 

Doporučená výbava: Po celý den se bude rtuť teploměru pohybovat pod bodem mrazu, teprve až v odpoledních hodinách se vyhoupne ke 2°C. Na sebe proto vezměte dlouhé zateplené kalhoty, ideálně podložené spodní vrstvou (spodky, nebo alespoň boxery a návleky na kolena), zateplenou cyklistickou bundu podloženou jednou, až dvěma spodními vrstvami. Nezbytností jsou zateplené dlouhoprsté rukavice, zateplený šátek na krk a zimní čepice pod přilbu. Nepostradatelnou výbavou jsou i zimní tretry, nebo návleky na tretry klasické a pořádně teplé ponožky. Do batohu přibalte něco málo (více) na převlečení (hlavně spodní vrstvu a ponožky). V tomto období jsou nezbytnou výbavou i blatníky.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 20

 

Průvodce: Radek Florian Gruber
 

 

Co Vás čeká: Zase něco lehce CRAZY, trochu dobrodružného, něco málo adrenalinu, ale hlavně SUPER parta lidí se společným koníčkem – láskou k jízdnímu kolu.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších CRAZY cyklistů.
 

 

Cyklo Point Most Hobby Team – "PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář