Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2016/003 – WINTER MTB – POLÁRNÍ VÝPRAVA CHKO LABSKÉ PÍSKOVCE. Neděle 17. ledna 2016

14. 1. 2016

vyjizdka-2016-003---polarni-vyprava-za-snehem-do-chko-labske-piskovce..jpg

 

 

 

Vyjížďka 2016/003  – WINTER MTB

 

POLÁRNÍ VÝPRAVA CHKO LABSKÉ PÍSKOVCE

 

 

Zdravíme příznivce zimního ježdění,

tak tu máme další ze zimních dobrodružství. Tentokrát se vydáme do vzdálenějšího prostředí chráněné krajinné oblasti Labské Pískovce. Do Děčína se přesuneme vlakem a pak už to bude jen a jen na nás. Těšit se můžeme na přenádherné přírodní scenérie a opravdu nevšední jízdní podmínky. Bude sice pěkná zima, ale sluníčko jistě příjemně zahřeje, minimálně alespoň na duši. Nenechává Vás toto stručné info a bělavá úvodní fotografie klidnými? "POJĎTE S NÁMI NA KOLO" a užijte si opravdu nevšední zážitek v sedle jízdního kola.
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci: 
 

Datum aktivity:  Neděle 17. ledna 2016
 

Místo a čas startu: Před pokladnami v hlavní hale vlakového nádraží Most v 6:50, v 6:52 se zakoupí skupinová jízdenka a v 7:02 odjíždí vlak. Kdo by to měl do Mostu z ruky, může přisednout až na některé z dalších stanic. Kdo bude nastupovat později, ale budete chtít z úsporných důvodů využít skupinovou jízdenku už z Mostu, dejte vědět.
 

 

vyjizdka-2016-003---polarni-vyprava-za-snehem-do-chko-labske-piskovce.jpg

 

 

Trasa: Vlakem do Děčína, kam dorazíme v 8:24 hod, a pak už hezky v jedné stopě krásný okruh převážně vedený po zpevněných cestách. Luboš Brant naplánoval opravdu zajímavou trasu a tak se máme rozhodně všichni na co těšit. 
 

Doprava: Vlak, kolo.
 

Určeno pro kola: Horská 26", 27,5", 29", pevná i celoodpružená, širší pláště s hrubším vzorkem.
 

Vhodné pro: Cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů, zvyklé jezdit za mrazivého počasí, zkušené v (odhodlané k) jízdě na sněhu a zledovatělých površích.  
 

Fyzická obtížnost: Střední
 

Technická náročnost: Vysoká
 

Povrch: Převážně zpevněné stezky, převážně kryté sněhovou pokrývkou.
 

Délka trasy: 60km ale dle potřeby lze zkrátit a dostat se tak dříve do cíle / do tepla. 
 

Předpokládaný návrat: hrubým odhadem cca 16:00 hod, ale je možnost, že se nám to nechtěně (nebo možná chtěně) protáhne až po setmění.  

 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). Výkonné přední světlo a účinná zadní blikačka pro případ, že by se nám to protáhlo. V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou pořádnou svačinu na rychlé doplnění energie – příležitostí k občerstvení nebude mnoho a tak je lepší vzít si toho více, než méně. Nezapomeňte na pár drobných na vlak a občerstvení. 

 

Doporučená výbava: Po celý den se bude rtuť teploměru toulat okolo 5°C. Na sebe proto vezměte dlouhé zateplené kalhoty, ideálně podložené spodní vrstvou (spodky, nebo alespoň boxery a návleky na kolena), zateplenou cyklistickou bundu podloženou jednou, až dvěma spodními vrstvami. Nezbytností jsou zateplené dlouhoprsté rukavice, zateplený šátek na krk a zimní čepici pod přilbu. Nepostradatelnou výbavou jsou i zimní tretry, nebo návleky na tretry klasické a pořádně teplé ponožky. Do batohu přibalte něco málo (více) na převlečení (hlavně spodní vrstvu a ponožky). Vhod přijdou určitě i blatníky.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

 

vyjizdka-2016-003---polarni-vyprava-za-snehem-do-chko-labske-piskovce...jpg

 

 

Maximální počet účastníků: 10

 

Průvodce: Luboš Brant – Cyklo Teplice
 

Co Vás čeká: Bílá barva není vhodná nejen pro namazaná prkna, ale i s kolem si užijete dost zábavy. Labské pískovce jsou zárukou překrásné přírody, masivních pískovcových masivů, krásnými lesy a záživnými trasami. Super den ve společnosti dalších cyklistů zaručen. 
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších CRAZY cyklistů.
 

 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář