Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2016/002 - WINTER MTB RIDE - S Petrou Hampejsovou do Krušných hor. Sobota 9. ledna 2016

8. 1. 2016

vyjizdka-2016-002---winter-mtb---s-petrou-hampejsovou-do-krusnych-hor2.jpg

 

Vyjížďka 2016/002  – WINTER MTB RIDE

 

S Petrou Hampejsovou do Krušných hor.

 

 

 

Zdravíme příznivce zimního ježdění,

počasí láká spíše na běžky, než na kolo, ale srdce si ne a ne nechat říct. Je tedy třeba vyrazit někam, kde bude v sobotu zaručeně krásné počasí, a tím ideálním místem jsou jedině Krušné hory. Sice až -6°C, ale zase prakticky bezvětří a jasná obloha, díky které i trochu zahřeje sluníčko. Do hor se necháme vyvézt vláčkem Moldaváčkem a pak už se budeme motat po vršcích. Nakonec si to sjedeme hezky po svých dolů do nížin a po krátkém přejezdu od hor do Mostu budeme opět ve svých vyhřátých bytech a domcích, rehabilitovat promrzlá, ale spokojená těla. (V případě nepřízně počasí možnost sjet do Mostu z Moldavy opět vlakem). Patříte-li mezi otužilé, otrlé a ostřílené bajkery, neváhejte a "POJĎTE S NÁMI NA KOLO". Super zimní zážitek čeká na své objevení.  

 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci: 
 

Datum aktivity:  Sobota 9. ledna 2016
 

Místo a čas startu: Před pokladnami v hlavní hale vlakového nádraží Most v 9:40, v 9:45 se zakoupí skupinová jízdenka a v 9:57 odjíždí vlak. Kdo by to měl do Mostu z ruky, může přisednout až na některé z dalších stanic. Kdo bude nastupovat později, ale budete chtít z úsporných důvodů skupinovou jízdenku už z Mostu, dejte vědět.
 

Trasa: Vlakem na Moldavu a pak někam do okolí, ale ne moc daleko, abychom se stihli vrátit do mostu ještě za světla. Definitivní trasu si zúčastnění domluví ve vlaku, času na to bude dost.
 

Doprava: Vlak, kolo.
 

Určeno pro kola: Horská 26", 27,5", 29", pevná i celoodpružená, širší pláště s hrubším vzorkem.
 

 

vyjizdka-2016-002---winter-mtb---s-petrou-hampejsovou-do-krusnych-hor..jpg

 

Vhodné pro: Cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů, zvyklé jezdit za mrazivého počasí, zkušené v (odhodlané k) jízdě na sněhu a zledovatělých površích.  
 

Fyzická obtížnost: Střední.
 

Technická náročnost: Střední
 

Povrch: Uvidíme
 

Délka trasy: Odhadem 50km 
 

Předpokládaný návrat: hrubým odhadem cca 16:00 hod, ale je možnost, že se nám to nechtěně (nebo možná chtěně) protáhne až po setmění.  

 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). Výkonné přední světlo a účinná zadní blikačka pro případ, že by se nám to protáhlo. V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou pořádnou svačinu na rychlé doplnění energie – příležitostí k občerstvení nebude mnoho a tak je lepší vzít si toho více, než méně. Nezapomeňte na pár drobných na vlak a občerstvení. Menší / větší batoh poslouží jako provizorní chránič páteře, o výplň tentokrát rozhodně nebude nouze.

 

Doporučená výbava: V ranních hodinách se rtuť dostane až k -6°C, a po poledni se vzduch "ohřeje" jen na 4 stupně. Na sebe proto vezměte dlouhé zateplené kalhoty, ideálně podložené spodní vrstvou (spodky, nebo alespoň boxery a návleky na kolena), zateplenou cyklistickou bundu podloženou jednou, až dvěma spodními vrstvami. Nezbytností jsou zateplené dlouhoprsté rukavice, zateplený šátek na krk a zimní čepici pod přilbu. Nepostradatelnou výbavou jsou i zimní tretry, nebo návleky na tretry klasické a pořádně teplé ponožky. Do batohu přibalte něco málo (více) na převlečení. 

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 10

 

Průvodce: Petra Hampejsová
 

 

vyjizdka-2016-002---winter-mtb---s-petrou-hampejsovou-do-krusnych-hor1.jpg

 

 

Co Vás čeká: Krušné hory pod bílou pokrývkou jsou nádherné samy o sobě, ale když k tomu přidáte ještě nevšední zážitek z bikování na sněhu, není nic hezčího, co by mohl cyklista v lednu zažít. Pokud Vám nechybí odvaha se do něčeho takového pustit a toužíte poznat něco opravdu nádherného, neváhejte a přidejte se k nám.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších CRAZY cyklistů.
 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář