Jdi na obsah Jdi na menu

MEZINÁRODNÍ TÝDEN MOBILITY A DEN BEZ AUT – VÝZVA PRO VŠECHNY DOJÍŽDĚJÍCÍ (16. - 22. září)

22. 9. 2016

den-bez-aut--car-free-day--2016---vyzva-final.jpg

 

MEZINÁRODNÍ TÝDEN MOBILITY

 

MEZINÁRODNÍ DEN BEZ AUT

 

VÝZVA PRO VŠECHNY DOJÍŽDĚJÍCÍ


 

Zdravíme všechny pracující, školáky a další pravidelné účastníky městského provozu.
 

Počínaje dnem 16. září nám začíná MEZINÁRODNÍ TÝDEN MOBILITY, který je završen MEZINÁRODNÍM DNEM BEZ AUT dne 22. září. Dnem, kdy by opravdu každý svědomitý člověk měl nechat klíčky od vozu doma a vyrazit na cestu nějakým více ekologickým způsobem.
 

Tímto zveme Vás, obyvatele města Mostu, abyste se k nám přidali a podpořili tak snahu Mosteckých cyklistů o zlepšení dopravní situace a životního prostředí. Pokud je to jen možné, nechte svá auta alespoň 22. září zaparkovaná před svými domy a poohlédněte se po jiném, ekologičtějším způsobu dopravy. Ideální jsou především kolo, běh a chůze, kterými podpoříte nejen tuto akci, ale uděláte i něco pro své zdraví.

 

mezinarodni-den-bez-aut-2016---mapa.jpg

 

 

V souvislosti s tímto dnem vyhlašujeme následující výzvu:
Pokuste se v uvedeném týdnu jezdit do práce, nebo do školy na kole a pořiďte během toho pár snímků sebe, svého kola či nastalých situací. Ty pak odešlete na naši adresu cyklopointmost@gmail.com a my ji přidáme, pod Vaším jménem, do k tomu určeného fotoalba webových stránek, nebo je rovnou přidávejte na timeline skupiny "DOJÍŽDÍM NA KOLE S CYKLO POINT MOST" (https://www.facebook.com/groups/584261605055189/).

Zajímá nás, co jste po cestě potkali, co Vás potěšilo a co naopak nemile překvapilo, jak jste to měli s osprchováním při dojezdu, ustájením kola, o kolik se díky kolu, chůzi, běhu cesta protáhla, nebo naopak zkrátila, kolik jste ušetřili na benzínu či naftě a podobně. Fotografie a komentáře můžete posílat kdykoli v uvedeném týdnu, ideálně do středy 21. září. Tvůrce nejlepší fotografie odměníme bezplatnou porcí 24 křidélek na zakončení týdne mobility dne 22. září v restauraci U KOJOTA.

 

den-bez-aut---doprava.jpg


Slavnostní zakončení a vyhodnocení týdne mobility:

Dne 22. září, v samotný MEZINÁRODNÍ DEN BEZ AUT, završíme naše úsilí hromadnou jízdou městem za světel předních světel a zadních blikaček, kterou odstartujeme v 19:15 u prodejny Cyklo Point Most a oficiálně zakončíme cca po 15. až 30. minutách v oblíbené restauraci "U KOJOTA", kde se odměníme dobrým jídlem a pitím.
Předem si můžete objednat místní vyhlášená kuřecí křidélka, porci TAK AKORÁT (12ks) za 85,- Kč a porci PRASKNU (24ks) za 150,- Kč. Omáčka Barbecue , pepřová, česneková, hořčicová, tatarská á 8,- Kč. Požadavek na křidélka uvádějte do přihlášky.


Přihlášení k hromadné jízdě: buď na sociální síti FACEBOOK – přihlášení k UDÁLOSTI ve skupině Cyklo Point Most Hobby Team, nebo komentářem níže pod tímto příspěvkem, kde uvedete do levého malého okénka své jméno, do pravého malého napíšete "JEDU", pokud pojedete pouze samotnou vyjížďku, "JEDU KE KOJOTOVI", pokud s ostatními zůstanete v restauraci, a do velkého okénka celkový počet zúčastněných osob a případnou objednávku křidélek (v události facebook napsat do komentáře k události). Objednané porce je třeba zaplatit předem, nejpozději do 21. září, na prodejně Cyklo Point Most.

 

den-bez-aut---cyklista.jpg

 

 

Povinná výbava: Krom tradiční přilby, rukavic a sportovních brýlí s čirými skly, jsou tentokrát nezbytná výkonnější přední světla a zadní blikačky. Pokud nás bude hodně a bude třeba nechat kola před restaurací, přijde vhod i zámek na kolo. Zbytek je jen na Vás.
 

Takže neleňte, vytáhněte kola, promažte řetězy a vydejte se na tradiční pouť za prací či vzděláním třeba v sedle jízdního kola. Všem Vám držíme palce a přejeme pevné nervy a dostatečné odhodlání.

VŠECHNO JDE, KDYŽ SE CHCE!

 

den-bez-aut--car-free-day--2016-jiny.jpg

 

Na brzkou shledanou v sedlech jízdních kol se těší parta z

 

CYKLO POINT MOST HOBBY TEAM​

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář