Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/9 – První HOBBY RIDE tohoto roku. Sobota 11. dubna 13:00 hod

6. 4. 2015

vyjizdka-2015-9---prvni-hobby-ride-tohoto-roku..jpg

 

 

 

Vyjížďka 2015/9  – První HOBBY RIDE tohoto roku

 

 


Vážení vyznavači rekreační cyklistiky,


počasí se konečně blíží standardům jara a tak toho hned využijeme pro něco více hoby, než na co jste byli zvyklý na posledních vyjížďkách. Na tuto akci jsou zváni všichni cyklisté, kteří se chtějí v sobotní odpoledne projet s partou dalších cyklistů po okolní přírodě města Mostu. Na začátek HOBBY série si uděláme jednoduchý okruh okolo města Most, bez zásadních krkolomných technických pasáží a převážně mimo silnice a motorový ruch. Pokud už jste připraveni pustit se do letošní cyklistické sezóny tak neváhejte, přihlaste se a "POJĎTE S NÁMI NA KOLO".
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity: Sobota 11. dubna 2015


Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 13:00 hod.
 

Trasa: Jak již bylo řečeno, opět se pokusíme obkroužit celý Most s minimálním využitím silnic. Zvýšíme tím bezpečnost celé akce a pořádně si užijeme jízdy v trénu.  Předběžně plánujeme trasu od prodejny směrem na Golfový klub, objedeme hipodrom, přejedeme po viaduktu na Čepirohy, odkud dál po výsypkách a podél Resslu (možná napříč Resslem) na Matyldu, okolo které vede krásný přírodní trail. Následně se přesuneme na druhou stranu R13 a pokusíme se objet Jezero Most. Odtud opět na mosteckou stranu a hurá k prodejně, kde bude tentokrát i cíl naší společné vyjížďky.
PS: Pořadatel si vyhrazuje práno na změnu trasy :-)
 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená, krosová kola v případě použití plášťů s hrubším vzorkem a u cyklistů se zkušenostmi s jízdou v nezpevněném terénu.
 

Vhodné pro: Veškeré cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů a zkušenostmi s jízdou ve zpevněném i nezpevněném terénu.
 

Fyzická obtížnost: Nízká – lehce střední
 

Technická náročnost: Nízká
 

Povrch: 90% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty); 10% asfalt
 

Délka trasy: Definitivní trasa bude známa až po jejím odjetí, ale předpokládejte objem kilometrů od 30 do 40 kilometrů.
 

Předpokládaný návrat: cca 16:00 hod
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; servisní materiál (rezervní duše, montážní páky apod.). V neposlední řadě pitný režim a nějakou tyčku na rychlé doplnění energie.

 

Doporučená výbava:  Počasí už bude silně atakovat 20 stupňů Celsia a tak už nené nutné se na kolo tolik nabalovat. Na sebe vezměte krátké cyklistické kalhoty, dres s krátkým rukávem ideálně podložený spodní funkční vrstvou a doplněný o návleky na ruce. U méně otužilejších jedinců doporučujeme použít i návleky na nohy a použít dres s dlouhým rukávem, případně lehký šátek na krk a pod přilbu. S sebou jistě přibalte i nějakou lehkou větrovku, nikdy nevíte, zda se počasí nezkazí.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 30

 

Průvodce: Pavel Třetina
 

Co Vás čeká: Zatím nejpohotovější akce tohoto roku, náročností srovnatelná s novoroční vyjížďkou, ale uskutečněná za podstatně lepšího počasí. Opravdu pohodová vyjížďka po sobotním obědě pomůže lepšímu trávení a vyčistit mysl po náročném, byť o jeden den kratším pracovním týdnu.
 

Vás, kteří se rozhodnete přidat, prosíme o přihlášení k účasti na vyjížďce, aby byl alespoň přibližný přehled o počtu zúčastněných jezdců. Stačí pomocí přihlášení ke konkrétní události na facebook profilu Cyklo Point Most, případně vložením jednoduchého komentáře v příspěvku vyjížďky na stránkách www.cyklopointmosthobbyteam.estranky.cz, záložka Plánované vyjížďky 2015.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a nová dobrodružství ve společnosti spousty dalších cyklistů.
 

 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

.

 

mezinarodni-den-boje-proti-hluku.jpg

 


Na sobotu 11. dubna připadá "Mezinárodní den boje proti hluku". Všichni jsme si jistě vědomi, jak hluk neblaze ovlivňuje naše životy, obzvláště pak ten z automobilové dopravy, o čemž by nám jistě nejeden Mostečan řekl své.

Rozhodli jsme se proto zahájit akci "Vyjížďka 2015/9 – První HOBBY RIDE tohoto roku" spanilou cyklojízdou městem, abychom tak ukázali tichost a čistotu jízdního kola, coby dopravního prostředku.

Kdo se necítí na celých až 40 plánovaných kilometrů, ale rád by podpořil tuto dobrou věc, ten s námi může projet pouze několikakilometrovou silniční část a vrátit se domů.

Na shledanou v sobotu od 13:00 hod se s Vámi těší kluci z Cyklo Point Most.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jan Hegedűs - Vyjížďka 2015/9 – První HOBBY RIDE tohoto roku. Sobota 11. dubna 13:00 hod

7. 4. 2015 18:14

Dobrý den,

je tato vyjížďka vhodná i pro děti ve věku 9 let? Dá se dítětem zvládnout?

Děkuji za odpověď.

Honza.

Radek Filip - Re: Vyjížďka 2015/9 – První HOBBY RIDE tohoto roku. Sobota 11. dubna 13:00 hod

7. 4. 2015 20:29

Dobrý den Honzo,
děkujeme za optání. U dětí je více než věk důležité, v jaké jsou fyzické kondici a kolik kilometrů běžně zvládají najet. Pokud by byl chlapec zvyklý běžně dávat výlety v podobném objemu kilometrů a bez delší pauzy na odpočinek, nebránilo by nic jeho účasti. Pokud ale zvládá jen kratší úseky, doporučuji počkat na některou z budoucích HOBBY vyjížděk, které budou věnovány i vysloveně rodičům s dětmi a plánovány s podstatně menším objemem kilometrů.
Moc děkujeme za projevený zájem a těšíme se na shledanou na některé z našich budoucích vyjížděk.
Za Cyklo Point Most Hobby Team
Radek Filip