Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/8 – Výprava na zahájení cyklistické sezóny Teplic a Ústí nad Labem. Sobota 28. března

28. 3. 2015

vyjizdka-2015-8---vyprava-na-zahajeni-cyklisticke-sezony-teplic-a-usti-nad-labem..jpg

 

 

Vyjížďka 2015/8  – Výprava na zahájení cyklistické sezóny Teplic a Ústí nad Labem

 


Zdravíme příznivce cyklistiky,


zahájení cyklistické sezóny ve městě Most oficiálně proběhne až 26. dubna, kdy nás čeká jistě hezčí počasí, než panuje v těchto dnech. Pro otrlejší cyklisty tu máme navíc pozvánku teplického klubu Cyklo Teplice na účast na jejich slavnostním zahájení, které pořádají společně s cyklisty města Ústí nad Labem, a to již tuto sobotu od 11:30 u pomníku Přemysla Oráče ve Stadicích. Odměnou za zvládnutí trasy bude již tradičně kančí guláš za symbolickou cenu a možnost zvěčnit se na fotografii s desítkami, možná až stovkami dalších cyklistů. Pokud si chcete užít krásnou cyklistickou akci v hezkém prostředí sousedních měst, "POJĎTE S NÁMI NA KOLO" a staňte se součástí této zajímavé události.

 

 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci: 
 

Datum aktivity: Sobota 28. března 2015
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 7:45 hod. Kdo si chce trochu ubrat kilometrů, může se připojit až v Teplicích, a to v 10:00 hod u bývalé čerpací stanice Shell, za vlakovým nádražím ve směru na Ústí nad Labem, (viz odkaz: Bývalá čerpací stanice Shell za vlakovým nádražím Teplice v Čechách). Vlak z mosteckého nádraží do Teplic vyjíždí v 9:02 hod.

Trasa: Po silnicích a cyklostezce 3107 se přesuneme blíže k Bílině, kde na nás bude čekat Luboš Brant, velitel klubu Cyklo Teplice. Pod jeho vedením se přesuneme po nejrůznějších okreskách, polních cestách a dalších stezkách do Teplic, které si hezky projedeme a pokocháme se krásou tohoto lázeňského města. Z Teplic v 10:00 dále, společně s místními cyklisty, po okreskách směr hlavní cíl výpravy, stadický pomník Přemysla Oráče, kam dorazíme na 11:30 hod. Zde se spojíme s ústeckými cyklisty a proběhne skupinové focení. V plné síle se vydáme do obce Roudníky, kde na nás bude čekat výborný kančí guláš a příjemné posezení s dalšími cyklisty. Plni dojmů a nevšedních zážitků (a guláše) se vydáme zpět do Mostu, a to téměř zcela odlišnou trasou, aby byla cesta rozmanitější. Kdo bude mít v Teplicích dost, má možnost se odpojit a do Mostu se vrátit vlakem.  Mapa a výškový profil větší části trasy je dostupný na odkaze http://www.cykloserver.cz/f/2569173427/.

 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená, krosová a fitness kola v případě použití plášťů s hrubším vzorkem (ne zcela hladkým či zásadně sjetým).
 

Vhodné pro: Odolnější cyklisty se zkušenostmi s jízdou za uvedeného počasí a schopností ujet zvolený objemů kilometrů – zvolenou variantu trasy. 
 

Fyzická obtížnost: Střední (Průměrná rychlost 15 – 20 km/hod)
 

Technická náročnost: Nízká
 

Povrch: 40% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty); 60% asfalt
 

Délka trasy: Kdo si to dá celé na kole, může se večer na tachometru těšit cifry přibližně 90km. Kdo si naopak jednu či dvě cesty do/z Teplic odlehčí vlakem, nasbírá cca 60 či 35km
 

Předpokládaný návrat: cca 17:30 hod
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; výkonné přední světlo a zadní blikačka (na silnicích je dobré i za denního světla pustit přední a zadní blikačku + je možné, že bude při návratu snížení viditelnost); servisní materiál (rezervní duše, montážní páky apod.). V neposlední řadě dostatečný pitný režim a odpovídající zásobu tyčinek na rychlé doplnění energie. Po cestě bude jistě dostatek příležitostí něco dokoupit.

 

Doporučená výbava:  Ve čtvrtek zaprší, takže někde sem tam narazíme na louže či bláto. Určitě tedy na kole užijete blatníky. Teplota by ani v brzkých ranních hodinách neměla klesnout pod +2 - +4 stupně Cepsia. Odpolední maxima snad vyšplhají až k plus desítce. Na sebe vezměte krátké cyklistické kalhoty, doplněné o spodní vrstvu a návleky na nohy v případě, že jste otužilejší cyklista, méně odolný jedinec jistě zvládne i vysloveně zateplené zimní kalhoty. Nezapomeňte na teplejší bundu s membránou proti větru, podloženou spodní vrstvou či dresem s dlouhým rukávem. Určitě nasaďte čepici/šátek pod přilbu, šátek na krk a vhodně zateplené rukavice.  Na nohy zimní tretry, případně návleky na tretry či alespoň ponožky s membránou proti větru. Dle předpovědi by neměla spadnout ani kapka, pro jistotu ale můžete vzít do batohu i něco nepromokavého. Nezapomeňte na hotovost na občerstvení, případně vlak.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 30
 

Průvodce: Radek Filip, Luboš Brant.
 

Co Vás čeká: Objemem kilometrů sice spíše obtížnější, tempem naopak pohodová vyjížďka rekreačního rázu. Každý z nás se stane hrdým účastníkem této významné cyklistické události, zažije atmosféru hromadnější hobby akce a projede se po námi doposud neprobádaných trasách severních Čech. Zajímavá bude jistě i návštěva lázeňských lokalit a dalších zajímavostí Teplic a jistě i pomník Přemysla Oráče stojí za návštěvu. To vše podtržené přátelskou atmosférou a ucházejícím počasím.
 

Vás, kteří se rozhodnete přidat, prosíme o přihlášení k účasti na vyjížďce, aby byl alespoň přibližný přehled o počtu zúčastněných jezdců. Stačí pomocí přihlášení k události na facebook profilu Cyklo Point Most, případně vložením jednoduchého komentáře v příspěvku vyjížďky na stránkách www.cyklopointmosthobbyteam.estranky.cz, záložka Plánované vyjížďky 2015.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a dobrodružství ve společnosti spousty dalších cyklistů.
 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář