Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/59 – MTB HOBBY - Expedice Milešovka - neděle 27. PROSINCE

26. 12. 2015

vyjizdka-2015-59-----hobby-mtb-ride---expedice-milesovka1.jpg

 

 

 

Vyjížďka 2015/59

 

MTB HOBBY - Expedice Milešovka

 

 

Zdravíme příznivce delších výletů,

Jak říká průvodkyně této vyjížďky, Pera Hampejsová, už bylo dost vánočního lenošení a je třeba zase šlápnout d pedálů. A proto jsme tu s další z letošních událostí, v rámci které se společně vyškrábeme na Milešovku, nejvyšší horu Českého středohoří. Pokud už také máte dost pojídání vánočního cukroví a bramborového salátu, "POJĎTE S NÁMI NA KOLO" a spalte s námi pár přebytečných kalorií.  
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity:  Neděle 27. prosince 2015
 

Místo a čas startu: Na parkovišti před prodejnou Cyklo Point Most, 8:30 hod.
 

Trasa: Převážně po silnicích a zpevněných cestách, abychom se moc nezablátili.
 

Určeno pro kola: Horská 26", 27,5", 29", pevná i celoodpružená.
 

Vhodné pro: Cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů, zvyklé jezdit za chladnějšího počasí, zkušené v jízdě na mokré trávě a listí, na blátě a dalších kluzčích površích (Pasáž výstupu na Milešovku).  
 

Fyzická obtížnost: Střední.
 

Technická náročnost: Nízká - Střední
 

Povrch: Odhadem 80% asfalt; 20% zpevněné cesty (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty).
 

Délka trasy: Plánovaná délka je 70 - 80km.
 

Předpokládaný návrat: hrubým odhadem cca 16:00 hod

 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). Výkonné přední světlo a účinná zadní blikačka nejspíš přijdou vhod. V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou pořádnou svačinu na rychlé doplnění energie – příležitostí k občerstvení nebude mnoho a tak je lepší vzít si toho více, než méně a pak hladovět.

 

Doporučená výbava: V ranních hodinách se rtuť dostane jen lehce nad nulu a po poledni se vzduch ohřeje i až na krásných 11 stupňů. Na sebe proto vezměte nejlépe dlouhé zateplené kalhoty (případně u odolnějších jedinců krátké cyklistické kalhoty doplněné o návleky na nohy a nějakou další vrstvu do oblasti klína - spodní boxerky, volné cyklistické kraťasy), zateplenou cyklistickou bundu podloženou spodní vrstvou (nebo dres s dlouhým rukávem podložený spodní funkční vrstvou, doplněný o funkční větrovku). Nezbytností jsou zateplené dlouhoprsté rukavice, šátek na krk, šátek či čepice pod přilbu a návleky na tretry nebo zimní tretry.  Do batohu přibalte něco málo (více) na převlečení.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 20

 

Průvodce: Petra Hampejsová
 

Co Vás čeká: Opravdu intenzivní cyklistický a turistický zážitek, podtržený úchvatnou přírodou, krásnými stezkami a nádhernými výhledy do Českého středohoří. Všichni se máme na co těšit!
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších cyklistů.
 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář