Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/56 – Narozeninová vyjížďka pro Petru Hampejsovou do Českosaského Švýcarska. NEDĚLE 29. listopadu

25. 11. 2015

 

vyjizdka-2015-56-----mtb-hobby-ride---narozeninova-vyjizdka-pro-petru-h.-do-ceskosaskeho-svycarska..jpg

 

 

 

Vyjížďka 2015/56

 

Narozeninová vyjížďka pro Petru Hampejsovou

 

do Českosaského Švýcarska.

 

 

Zdravíme příznivce poznávacích výletů,

 

 

počasí se nám sice trošku postupem času pokazilo, ale to nás rozhodně nemůže odradit od nějakého pořádného dobrodružství na kolech a od poznávání nových destinací. Jedeme daleko od našeho bydliště a tak nám přijde vhod železniční doprava, kterou se přepravíme na start – Děčínské nádraží. Zde se ujme vedení Luboš Brant, vášnivý cyklista a dokonalý znalec cyklistických tras, který nás provede krásami místní přírody, především pak národních parků Českého a Saského Švýcarska. Vyjížďka je věnována jedné ze skalních příznivkyň Hobby Teamu – Petře Hampejsové, která v těchto dnech oslaví krásné xx. narozeniny. Pokud chcete zažít něco super, "POJĎTE S NÁMI NA KOLO" a poznejte krásy Českosaského Švýcarska v záživném podání vůdce sdružení "Cyklo Teplice" - Luboše Branta.  

 

 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci: 
 

Datum aktivity:  Neděle 29. listopadu 2015
 

Místo a čas startu: Před vstupem do hlavní haly vlakového nádraží Most v 6:50, v 6:52 se zakoupí skupinová jízdenka a v 7:02 odjíždí vlak. Kdo by to měl do Mostu z ruky, může přisednout až na některé z dalších stanic: Bílina 7:14; Duchcov 7:23; Teplice 7:35 a dalších. Kdo bude nastupovat později, ale budete chtít z úsporných důvodů skupinovou jízdenku už z Mostu, dejte předem vědět.
 

Trasa: Vlakem pohodlně a bezpečně do Děčína, kde usedneme do sedel jízdních kol a vyrazíme na předem přesně stanovenou trasu: http://mapy.cz/s/mEM7. Tedy z Děčína na národní parky Labských pískovců, do Bad Schandau a poté už hladce po cyklostezce podél Labe zpět do Děčína.
 

Doprava: Vlak, kolo.
 

Určeno pro kola: Horská 26", 27,5", 29", pevná i celoodpružená, s plášti s hrubším vzorkem.
 

Vhodné pro: Cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů, zvyklé jezdit za chladnějšího počasí, zkušené v jízdě na mokré trávě a listí, na blátě a dalších kluzčích površích.  
 

Fyzická obtížnost: Střední.
 

Technická náročnost: Nízká - Střední
 

 

vyjizdka-2015-56-----mtb-hobby-ride---narozeninova-vyjizdka-pro-petru-h.-do-ceskosaskeho-svycarska.....jpg

 

 

Povrch: odhadem 60% asfalt; 40% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty). 
 

Délka trasy: Plánovaná délka je 87,16km, což se ale může lehce změnit. 
 

Předpokládaný návrat: hrubým odhadem cca 18:00 hod

 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). Výkonné přední světlo a účinná zadní blikačka. V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou pořádnou svačinu na rychlé doplnění energie – příležitostí k občerstvení nebude mnoho a tak je lepší vzít si toho více, než méně a pak hladovět. Nezapomeňte na pár drobných na vlak a občerstvení, ideálně i v eurech. 

 

Doporučená výbava: V ranních hodinách se rtuť dostane jen lehce nad nulu a po poledni se vzduch ohřeje i až na krásných 5 stupňů. Na sebe proto vezměte nejlépe dlouhé zateplené kalhoty (případně u odolnějších jedinců krátké cyklistické kalhoty doplněné o návleky na nohy a nějakou další vrstvu do oblasti klína - spodní boxerky, volné cyklistické kraťasy), zateplenou cyklistickou bundu podloženou spodní vrstvou (nebo dres s dlouhým rukávem podložený spodní funkční vrstvou, doplněný o funkční větrovku). Nezbytností jsou zateplené dlouhoprsté rukavice, šátek na krk, šátek či čepici pod přilbu a návleky na tretry, nebo zimní tretry.  Do batohu přibalte něco málo (více) na převlečení. 

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 20

 

Průvodce: Luboš Brant, Radek Filip
 

Co Vás čeká: Opravdu intenzivní cyklistický a turistický zážitek, podtržený úchvatnou přírodou a krásnými stezkami. Všichni se máme na co těšit!


 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších cyklistů.
 

 

 

 

vyjizdka-2015-56-----mtb-hobby-ride---narozeninova-vyjizdka-pro-petru-h.-do-ceskosaskeho-svycarska....jpg

 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář