Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/51 – HOBBY RIDE s Gabčou a Petrem po hřebenech Krušných hor na Děčínský Sněžník. NEDĚLE 1. LISTOPADU

30. 10. 2015

vyjizdka-2015-51---hobby-ride-s-gabcou-a-petrem---na-vychod-po-hrbenech-krusnych-hor2.jpg

 

Vyjížďka 2015/51  – HOBBY RIDE

 

S Gabčou a Petrem po hřebenech Krušných hor na Tiské stěny a Děčínský Sněžník.

 

 

Zdravíme příznivce dobrodružných výletů,

 

Hned dva dny po sobě nás čeká opravdu velké dobrodružství, které si žádá přepravu vlakem. Tentokrát se vydáme do Krušných hor, kde navštívíme opravdu nádherná místa, jako Tisk stěny, nebo Děčínský Sněžník. "POJĎTE S NÁMI NA KOLO" a poznejte Krušné hory pro jednou z opačné strany.

 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity:  Neděle 1. listopadu 2015
 

Místo a čas startu: Před vstupem do hlavní haly vlakového nádraží Most v 7:45, v 7:50 se zakoupí skupinová jízdenka a v 8:02 odjíždí vlak. Kdo by to měl do Mostu z ruky, může se přidat až v Krupce u lanovky, a to někdy lehce před 9:00.
 

Trasa: Vlakem do Bohosudova, přejezd k lanovce do Krupky, Lanovkou nahoru na Komáří hůrku, Tisou, Děčínský Sněžník, Děčín a pak možná ještě na kole do Ústí nad Labem. Kdo by nechtěl na kole, může naskočit na zpáteční vlak už v Děčíně. Přesná / přibližná trasa zde: TRASA

Doprava: Vlak, kolo.
 

Určeno pro kola: Horská 26", 27,5", 29", pevná i celoodpružená. U velmi zdatných jedinců i krosová se širšími plášti a hrubším vzorkem.
 

Vhodné pro: Cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů, zvyklé jezdit za chladnějšího počasí, zkušené v jízdě na mokré trávě a listí, na blátě a dalších kluzčích površích.  
 

Fyzická obtížnost: Střední.
 

Technická náročnost: Nízká - Střední
 

Povrch: odhadem 60% asfalt; 40% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty).
 

Délka trasy: Do Děčína cca 40, do Ústí nad Labem cca 70km
 

Předpokládaný návrat: cca 18:00 hod

 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou pořádnou svačinu na rychlé doplnění energie. Nezapomeňte na pár drobných na vlak, lanovku (80,-) a svačinu.

 

Doporučená výbava: V ranních hodinách se rtuť dostane jen lehce nad nulu a po poledni se vzduch ohřeje až na krásných 10 stupňů. Na sebe proto vezměte ideálně dlouhé zateplené kalhoty (případně krátké cyklistické kalhoty doplněné o návleky na nohy a nějakou další vrstvu do oblasti klína - spodní boxerky, volné cyklistické kraťasy), zateplenou cyklistickou bundu podloženou spodní vrstvou (nebo dres s dlouhým rukávem podložený spodní funkční vrstvou, doplněný o lehčí větrovku). Nezbytností jsou lehce zateplené dlouhoprsté rukavice, šátek na krk a šátek či čepici pod přilbu.  Do batohu přibalte něco málo (více) na převlečení.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 20

 

Průvodce: Gabriela Grossmanová, Petr Švarc
 

Co Vás čeká: Krásná příroda, pohodová parta, rekreační tempo a hlavně, spousta nádherných výhledů do okolí a čistý vzduch.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších cyklistů.
 

 

 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář