Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/50 – HOBBY RIDE – Německo – S Petrou a Markem na Křinické vodopády. SOBOTA 31. ŘÍJNA

30. 10. 2015

vyjizdka-2015-50---hobby-ride-s-petrou-a-markem-do-bad-shandau-na-krinicke-vodopady..jpg

 

 

Vyjížďka 2015/50  – HOBBY RIDE Německo

 

S Petrou a Markem na Křinické vodopády.

 

 

 

Zdravíme příznivce dobrodružných výletů,

 

Po delší době máme v plánu něco opravdu dobrodružného. Vyrazíme směr Děčín a podél řeka Labe do Bad Schandau. Odtud už jen kousek a budeme u hlavního cíle výpravy, Křinických vodopádů. Nejsou to zrovna Niagary, ale jako ideální cíl zajímavého výletu je to naprosto dostačující. S Petrou a arkem je dobrá nálada zárukou a věříme, že se opět sejde dobrá parta pohodových lidí. "POJĎTE S NÁMI NA KOLO" a užijte si super den v nádherném prostředí povodí Labe a střípků národních parků Českého a Saského Švýcarska.

 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity:  Sobota 31. října 2015
 

Místo a čas startu: Před vstupem do hlavní haly vlakového nádraží Most v 7:45, v 7:50 se zakoupí skupinová jízdenka a v 8:02 odjíždí vlak.
 

Trasa: Vlakem se necháme odvézt až do Děčína, odkud po cyklostezce podél řeky Labe dojedeme až do Německého Bad Schandau. Odtud už jen silniční přejezd k cíli výpravy a jsme u Křinických vodopádů. Odtud prubneme nějakou místní cyklostezku vedenou vysloveně přírodou a po zpáteční cestě nezapomeneme zaskočit na rychlou návštěvu do Hřenska.
 

Doprava: Vlak, kolo.
 

Určeno pro kola: Horská 26", 27,5", 29", pevná i celoodpružená. U velmi zdatných jedinců i krosová se širšími plášti a hrubším vzorkem.
 

Vhodné pro: Cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů, zvyklé jezdit za chladnějšího počasí, zkušené v jízdě na mokré trávě a listí, na blátě a dalších kluzčích površích.  
 

Fyzická obtížnost: Střední.
 

Technická náročnost: Nízká - střední
 

Povrch: odhadem 70% asfalt; 30% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty).
 

Délka trasy: cca 70km
 

Předpokládaný návrat: cca 18:00 hod

 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou pořádnou svačinu na rychlé doplnění energie. Nezapomeňte na pár drobných na vlak a svačinu, případně nějaká ta Eura, kdyby si někdo chtěl něco koupit v Německu.

 

Doporučená výbava: V ranních hodinách se rtuť dostane jen lehce nad nulu a po poledni se vzduch ohřeje i až na krásných 10 stupňů. Na sebe proto vezměte ideálně dlouhé zateplené kalhoty (případně krátké cyklistické kalhoty doplněné o návleky na nohy a nějakou další vrstvu do oblasti klína - spodní boxerky, volné cyklistické kraťasy), zateplenou cyklistickou bundu podloženou spodní vrstvou (nebo dres s dlouhým rukávem podložený spodní funkční vrstvou, doplněný o lehčí větrovku). Nezbytností jsou lehce zateplené dlouhoprsté rukavice, šátek na krk a šátek či čepici pod přilbu.  Do batohu přibalte něco málo (více) na převlečení.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 20

 

Průvodce: Petra Hampejzová; Marek Leština
 

Co Vás čeká: opravdu nádherná příroda Českého a Saského Švýcarska dokáže uchvátit opravdu každého. Nadýcháme se čerstvého vzduchu, najedeme pěkný balík kilometrů a slunko nás bude příjemně hřát do zad. Prostě nádherný den ve společností dalších cyklistických nadšenců.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších cyklistů.
 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář