Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/48 – MTB HOBBY RIDE – Bezručovo údolím do Krušných hor. NEDĚLE 25. ŘÍJNA

21. 10. 2015

vyjizdka-2015-48---mtb-hobby-ride---bezrucovo-udolim-do-krusnych-hor..jpg

 

 

Vyjížďka 2015/48  – MTB HOBBY RIDE

 

Bezručovo údolím do Krušných hor.

 

 

 

Zdravíme příznivce výletů na horském kole,

 

víkendové počasí má být opravdu příjemné a tak není od věci ještě jednou vytáhnout horské kolo a pustit se do terénů. Po uplynulých dnech vytrvalého deštěm začínají kaluže pomalu, ale jistě mizet a tak by už neměl být žádný důvod, proč se do hor nevydat. Zárukou nám budou krásné přírodní pohledy do širokého okolí, podzimně zbarvené stromy a příjemný horský vzduch, oproštěný od městského smogu. "POJĎTE S NÁMI NA KOLO" a vychutnejte si slušnou dávku kilometrů, které však budou díky pohodovému HOBBY tempu a mírnému stoupání Bezručova údolí snadno zvládnutelné. Budiž nám inspirací a lákadlem překrásná úvodní fotografie vyjížďky, zapůjčená z profilu https://www.facebook.com/krusnohorsky.cz?fref=ts. Děkujeme.
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity:  Neděle 25. října 2015
 

Místo a čas startu:
A.) Parkoviště před Cyklo Point Most, 08:00 hod – pro ty, kteří chtějí ten den atakovat stovku, vyjíždí se kolmo rovnou od prodejny.
B.) Parkoviště před Cyklo Point Most, 08:35 hod, případně před pokladnami na vlakovém nádraží Most v 8:45, kdy se v 8:50:00 zakoupí hromadná jízdenka a v 8:59 odjíždí vlak směr zastávka Chomutov Město. Příjezd v 9:21. 

 

Trasa:

Vytrvalci si to mohou dát na kolech už od prodejny, 1.) http://mapy.cz/s/m41T - 27,5km zadem na Havraň, nebo 2.) http://mapy.cz/s/m41Z - 28,3km předem podél R13, to aby se před výjezdem do krušných hor alespoň trochu zahřáli.
 

Běžní smrtelníci se do CV přepraví vlakem v 8:59 z mosteckého nádraží a vystoupí na železniční stanici Chomutov Město, kde seběhnou (prosím nesjíždět) schody z nástupiště a pořád rovně cca 150metrů k prvnímu cyklistickému přejezdu. Zde se setkají s přijíždějící (již stojící) skupinou polykačů kilometrů. Pro jistotu konkretizujeme přesný bod na mapě: http://mapy.cz/s/m424.
 

A dále už samotná trasa na Krušné Hory, přičemž samozřejmě není závazná a ten, kdo by se chtěl ujmout vedení a trochu ji upravit, aby byla hezčí či sjízdnější, má tu možnost ji nějak přeházet. Stejně tak je možné ji různě měnit během jízdy, dle počasí a zbývajících sil zúčastněných. Trasa Krušné Hory: http://mapy.cz/s/m42u. Více komentáře není třeba, vše je na mapě.
 

Přihlášení na Vyjížďku: Prosíme především ty z Vás, kteří se rozhodnout jet přímo z Mostu, aby se určitě přihlásili a do komentáře k vyjížďce uvedli, že jedou dlouhou trasu. Bude tak lepší koordinace.
 

Doprava: Vlak, kolo.
 

Cena dopravy: Na vlak bude potřeba pár drobných, standardně je cena jízdenky 40,- Kč za osobu a 25,- Kč za kolo.
 

Určeno pro kola: Horská 26", 27,5", 29", pevná i celoodpružená
 

Vhodné pro: Cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů, zvyklé jezdit za chladnějšího počasí, zkušené v jízdě na mokré trávě a listí, na blátě a dalších kluzčích površích. 
 

Fyzická obtížnost: Střední - Vysoká
 

Technická náročnost: Střední
 

Povrch: odhadem 50% asfalt; 50% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty). Občas to bude klouzat po listí, občas po blátě či orosené trávě, buďte na to připraveni.
 

Délka trasy: 69km, nastoupáno 1445 km
 

Předpokládaný návrat: cca 17:00 hod

 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě opravdu dostatečný pitný režim a nějakou pořádnou svačinu na rychlé doplnění energie. Menší batoh, který bude tentokrát asi nezbytností, poslouží jako provizorní chránič páteře.

 

Doporučená výbava: V ranních hodinách se rtuť jen lehce vyhoupne nad bod mrazu, dopoledne kolem sedmi a po poledni se vzduch ohřeje i na horách až na krásných 10 stupňů. Na sebe proto vezměte ideálně dlouhé zateplené kalhoty (případně krátké cyklistické kalhoty doplněné o návleky na nohy a nějakou další vrstvu do oblasti klína - spodní boxerky, volné cyklistické kraťasy), teplejší cyklistickou bundu se slabší spodní vrstvou (nebo dres s dlouhým rukávem podložený spodní funkční vrstvou, doplněné o lehčí větrovku). Nezbytností jsou teplejší dlouhoprsté rukavice, šátek na krk a šátek či čepici pod přilbu.  Do batohu přibalte něco málo (více) na převlečení. Svrchní vrstva musí mít Wind Stop membránu, abyste při sjezdech neprochladli. V důsledku vydatného deště nedávných dní, budou jistě příjemným doplňkem Vašeho kola blatníky.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 20

 

Průvodce: Nejspíše Luboš B., případně Ladislav B., nebo kdokoli, kdo se na to cítí a v uvedené lokalitě se vyzná. Prosím, hlaste se.
 

Co Vás čeká: Úvodní fotografie myslím mluví za vše. Podzimní Krušné hory jsou zárukou na duši příjemně hřejících teplých barev, za kterými stojí se do hor vyškrábat. Zase jednou nás čeká vyjížďka, kde bude naprostý klid, minimum silničního provozu a čistý svěží vzduch. Hlavní cíl cesty, Bezručovo Údolí a městečko Hora Svaté Kateřiny, jsou zárukou nádherných scenérií pro pořízení spousty zajímavých snímků.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších cyklistů.
 

 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"
 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář