Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/46 – HOBBY RIDE - S Láďou Podkrušnohořím na Jezeří, Vysokou Pec (a Červený Hrádek). NEDĚLE 11. října

7. 10. 2015

vyjizdka-2015-46---hobby-ride-s-ladou---podkrusnohorim-na-jezeri--vysokou-pec-a-cerveny-hradek..jpg

 

 

Vyjížďka 2015/46  – HOBBY RIDE

 

S Láďou Podkrušnohořím

 

na Jezeří, Vysokou Pec (a Červený Hrádek).

 

 

Zdravíme příznivce lokálních výletů,

 

 

v sobotu budeme řádit na německých stezkách Trailcenter Rabenberg (stále přijímáme další zájemce), a tak to chce na neděli něco klidnějšího, v okolí našich domovů. A proto se vydáme v doprovodu Ladislava Bencse Podkrušnohořím na zajímavá místa dostupná vlastními silami, jako jsou zámek Jezeří, Vysoká Pec či Červený Hrádek. V pohodovém tempu se projedeme převážně přírodou a užijeme si jednoho z mála slunečných dní poslední doby. V neděli si klidně přispěte, "POJĎTE S NÁMI NA KOLO"a zakončete týden příjemnou vyjížďkou ve společnosti dalších cyklistů.
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity:  Neděle 11. října 2015
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 10:00 hod
 

Trasa: Cyklo Point - Hipodrom- Výsypka- Komořany- přejezd po silnici cca 1,5km na cyklotrasu 3108 na Horní Jiřetín a pak po 3106- Černice- Zámek Jezeří- žlutá cyklotrasa do Vysoké Pece- Jirkov zastávka (cyklotrasa 3107)- Matylda- kolem Autodromu- Hořanská cesta (cyklotrasa 3112)- Most a rozchod. V případě zájmu z Vysoké Pece odbočka na Červený Hrádek a zpět.
 

Určeno pro kola: Horská 26", 27,5", 29", pevná i celoodpružená, Crossová v případě zkušeného cyklisty a za použití širších plášťů s hrubším vzorkem.
 

Vhodné pro: Cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů.
 

Fyzická obtížnost: Střední
 

Technická náročnost: Nízká - střední
 

Povrch: odhadem 25% asfalt; 75% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty),
 

Délka trasy: cca 50km (4 hod), 60km (5hod) v případě návštěvy Červeného Hrádku
 

Předpokládaný návrat: cca 15:00 hod
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou svačinu na rychlé doplnění energie.

 

Doporučená výbava: Teplota již bude trochu nižší, ale sluníčko to alespoň částečně napraví. V dopoledních hodinách se rtuť jen lehce vyhoupne nad bod mrazu, po poledni se ohřeje na krásných 7 stupňů. Na sebe proto vezměte ideálně dlouhé zateplené kalhoty (případně krátké cyklistické kalhoty doplněné o návleky na nohy a nějakou další vrstvu na klín – spodní boxerky, volné cyklistické kraťasy), teplejší cyklistickou bundu se slabší spodní vrstvou (nebo dres s dlouhým rukávem podložený spodní funkční vrstvou, doplněné o lehčí větrovku). Určitě přivítáte i teplejší dlouhoprsté rukavice, šátek na krk a šátek či čepici pod přilbu.  Do batohu přibalte něco málo na převlečení. V důsledku vydatného deště, který předchází nedělní vyjížďce, budou jistě příjemným doplňkem Vašeho kola blatníky.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 15

 

Průvodce: Ladislav Bencs
 

Co Vás čeká: Příjemné poježdění prakticky "za brákem", bez nutnosti se někam přemisťovat. Projedeme se blízkým okolím města mostu a navštívíme pár zajímavých míst v okolí. Nedílnou součástí bude i menší zastávka ve stravovacím zařízení někde po cestě. Pojezdíme, pokecáme, spálíme pár kalorií (které zase v restauraci doplníme) a posílíme organismus před nadcházejícím zimním obdobím.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších cyklistů.
 

 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář