Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/45 – ENDURO - stezky TRAILCENTER RABENBERD - SOBOTA (NEDĚLE) 10. (-11.) ŘÍJNA

7. 10. 2015

vyjizdka-2015-45---enduro---stezky-trailcenter-rabenberg.jpg

 

 

 

 

Vyjížďka 2015/45  – ENDURO

 

stezky TRAILCENTER RABENBERD
 

 

 

Zdravíme milovníky technického ježdění,
 

 

máme před sebou asi poslední slibný víkend tohoto roku a tak je třeba toho pořádně využít. Vydáme se na dlouho očekávanou výpravu na německou stranu krušných hor, kde se pod názvem TRAILCENTER RABENBERG skrývá krásných 65km tras, převážně určených pro náruživé technické cyklisty. Své si zde najdou jak začátečníci, tak ostřílení enduro jezdci, které jen tak nějaký ten drop, či kořeny propletený sjezd, nezastaví. "POJĎTE S NÁMI NA KOLO" a zažijte asi poslední velké letošní dobrodružství v sedle jízdního kola.
 

Pojetím je Trailcenter Rabenberg velmi podobný nedávno navštíveným stezkám Singltrek pod Smrkem. Jedná se o značené cesty vedené volnou přírodou a taktéž jednosměrného průjezdu, pro zajištění maximální bezpečnosti jejich návštěvníků. Velkým rozdílem je ale upravenost samotných stezek, kdy v Německu záměrně zůstávají přírodní nerovnosti a překážky, které se na Singltreku uměle odstraňují. Samozřejmě, naleznete zde i upravenější stezky nízkých úrovní obtížnosti, takže se dá nakonec také říci, že si i zde najde své opravdu každý, ale třeba projet místní černou trasu si vysloveně rekreační cyklista spíše netroufne. Přiložené fotografie myslím hovoří za vše. Bližší info, i v českém jazyce, na stránkách http://www.trailcenter-rabenberg.de/cz/.
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

 

Datum aktivity: SOBOTA, možná i NEDĚLE, 10. a 11. října 2015.
 

Hlasujte pro jednodenní či dvoudenní variantu pobytu. Buď na profilu facebook "Cyklo Point Most Hobby Team", v události https://www.facebook.com/events/898700780205338/ nebo vložte své jméno a zvolenou variantu do komentáře na konci tohoto textu. Hlasování je pouze pro vážné, přihlášené zájemce.

Varianta A: Jsem výhradně pro jednodenní akci na sobotu.
 

Varianta B: Preferuji dvoudenní víkendovou akci.
 

Varianta C: Je mi to jedno, přizpůsobím se většině.
 

Definitivní rozhodnutí o konečné délce pobytu, padne ve čtvrtečních 20:00 hod.
 

 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, Velebudická 1247. Sraz v 6:00 hod, kdy nás čeká nakládka kol do dodávek / osobáků a ideálně za půl hodiny vyrážíme.
 

Celková cena dopravného, vstupného (a ubytování): Jednodenní sobotní akce: 400,- Kč (200,- Kč doprav + 7€ vstupné); Dvoudenní víkendová akce: 950,- Kč (280,- Kč + 24€ ubytování a vstupné). 

 

Kapacita zájezdu: Pro jednodenní akci ideálně 6, 10; 12 či 16 osob; pro dvoudenní akci násobky pěti kvůli ubytování, tedy 10 či 15 osob.
 

Přihlášení účastníka a zálohová platba: Jelikož se jedná o vyjížďku s placenou dopravou, je třeba vybrat potřebnou hotovost ještě před odjezdem. Prosíme tímto všechny zájemce o úhradu zálohy na dopravné ve výši 400,- Kč / 950,- Kč, a to během pátku, fyzicky na prodejně Cyklo Point Most. Kdo nemá šanci se v pátek dostavit, může provést závaznou objednávku telefonicky na čísle 725 651 005. Zálohu ideálně doneste v poměru CZK / EURO, jak je uvedeno výše.
 

Doprava: Dodávkovými vozy v kombinaci s osobními automobily. Cesta na místo dlouhá 95km trvá 1:30 hod. Trailcenter je otevřené pro veřejnost od 8:00 do 17:00 hod, ale to neznamená, že na stezkách nemůžeme být do slunce západu (tedy do 17:15 hod laugh ).
 

Ubytování: Ubytování vyjde nejlevněji v pětilůžkovém apartmánu, kdy se dostaneme na částku 120 € za apartmán, a v ceně je zahrnut poplatek za ježdění po oba dva dny. S touto cenou je kalkulováno při výpočtu ceny zájezdu. Pokoje pro méně osob jsou zásadně dražší.

 

Trasa: Nejpozději v 9:00 bychom chtěli být na trati a oddávat se technickému ježděn v místních jehličnatých lesech. Kdo bude chtít, bude mít možnost se posilnit v místní restauraci, při ubytování se dá zajistit i za příplatek snídaně, polopenze či plná penze. Ideálním řešením bude domácí strava v kombinaci s něčím trvanlivým k rychlému zakousnutí. Vybavení apartmánů ještě prověřujeme, takže pokud bude mikrovlnná trouba, lednice či konvice, přišla by na řadu i nějaká instantní dobrota či chlazený polotovar.
 

Vhodné pro: Sportovněji založené jedince se zkušeností s ježděním v terénu, schopné ujet cca 40km po nezpevněném podloží.
 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, ideálně celoodpružená, ale zvládnou to i ta s pevným rámem. Podmínkou jsou hrubé pláště!
 

Fyzická + technická obtížnost: spíše těžká, v závislosti na náročnost zvoleného okruhu.
 

Povrch: 98% lesní stezky, 2% asfalt
 

Délka trasy: Za dva dny se zde dá najezdit i krásných 65km na různých okruzích, které se místy překrývají, a když zbude čas, vezmou se ty nejlepší úseky ještě jednou. Dle zkušenosti kolegů, kteří tuto lokalitu již navštívili, je 40km na den dostačující porce i pro zdatnější cyklisty.
 

Předpokládaný návrat: V obou případech pobytů předpokládáme návrat někdy po 20. hodině.
 

Povinná výbava: V krátkosti je to cyklistická přilba (možno i integrální); sportovní brýle s čirými skly (některé pasáže jsou temné i za slunečných dní); rukavice (ideálně dlouhoprsté); servisní materiál (rezervní duše, pumpička na duše či na tlumiče, páky na sundání pláště, lepení, nářadíčko apod.). Nezapomeňte na menší batoh, který poslouží jako provizorní chránič páteře. Určitě uvítáte i blatníky či nepromokavý textil, naší návštěvě budou předcházet deštivé dny a bude to místy blátivé. V tomto případě je velmi důležitý dostatečný pitný režim (ideálně 1,5l) a několik tyčinek či gelů na rychlé doplnění energie. Kdo se bude chtít občerstvit na místě, musí vzít i nějaká €.

 

Doporučená výbava:  Velmi důležité je vhodné oblečení. Jelikož jedeme do hor, tak se nemůžeme plně spolehnout na běžnou předpověď počasí. S sebou tedy vezměte raději dostatek náhradního oblečení na převléknutí během dne a nějaké ty větrovky či pláštěnky.  Počasí má být sice slunečné, ale teploty v sobotu z ranních 7 vyšplhají někam okolo 10 stupňů a v neděli z ranních 2 jen na odpoledních 7 stupňů Celsia.  Celé trailcentrum se klikatí na území Německa, proto doporučujeme, zajistit si na pobyt cestovní pojištění.

 

Účast v zájezdu na vlastní nebezpečí. Pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. V případě problémů s kolem naopak rádi pomůžeme.

 

Průvodci: Vyjížďka bez průvodce. První z dodávek řídí David Zilcher, další řidiče zajistíme dle potřeby. Stezky jsou kvalitně a přehledně značené, takže není šance někde zabloudit.
 

Co Vás čeká: Letos nejvíce technicky zaměřená vyjížďka. Kdo má rád maximální spojení s přírodou, kdo si rád dává nejrůznější překážky, klopenky či lávky a kdo se prostě rád pohybuje ve volném terénu, ten prostě na této události nesmí chybět.
Vás, kteří se rozhodnete zúčastnit, prosíme o bezodkladné přihlášení k účasti na vyjížďce a včasnou úhradu dopravného na naší prodejně Cyklo Point Most (viz výše).

 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na jeden z nejhezčích ENDURO zážitků tohoto roku.
 

 

 

Váš Cyklo Point Most Hobby Team

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář