Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/44 – MTB RIDE s Pájou a Pájou – Krušné hory na MTB způsob (NEDĚLE 4. 10.)

2. 10. 2015

vyjizdka-2015-044---mtb-a-pajou-a-pajou---krusne-hory-na-bikersky-zpusob.jpg

 

 

Vyjížďka 2015/44 – MTB RIDE s Pájou a Pájou – Krušné hory na MTB způsob

 

Zdravíme milovníky ježdění ve volné přírodě a těžším terénu,


Konečně je zde pořádná akce pro ty z nás, kteří to mají rádi spíše HARD. Na této akci si moc neužijete uhlazených asfaltových cyklostezek, ale spíše jízdy po lesních stezkách, turistických stezkách, či dávno zapomenutých okresních silničkách. Prostě si užijeme přírodu naplno a necháme se unášet vůní krušnohorských lesů a rozmanitostí místních tras. Pokud vyznáváte horskou cyklistiku a nezaleknete se nějakého toho kořene, drnu, klacku či kamene v cestě, "POJĎTE S NÁMI NA KOLO" a užijte si pořádnou dávku terénního ježdění plnou přírodních překážek, sjezdů, trailů a singltreků, které Krušné hory nabízí.

 

 

vyjizdka-2015-044---mtb-a-pajou-a-pajou---krusne-hory-na-bikersky-zpusob2.jpg


 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity: Nedělě 4. října 2015
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 9:25 hod., případně v hlavní hale před pokladnami na nádraží Most, v 9:35 hod.
 

Doprava: Vlakem na Moldavu, který odjíždí v 9:57, a necháme se jím pohodlně vyvézt do Krušných hor. To aby nám zůstalo dost energie pořádně se vyřádit na jejich vrcholcích a síly koncentrovat a soustředit se na následné sjíždění. Koupíme si skupinovou jízdenku, aby nás to tolik nestálo, takže si vemte dostatek drobných, aby se to mohlo ve vlaku následně jednoduše vybrat.
 

Trasa: Z Moldavy se vydáme na Český Jiřetín, dále vodní nádrž Fláje a ještě se různě po vršcích projedeme (záleží na tom, co vše Pavel naplánuje – a že to bude stát za to) a pak se vrhneme do záživného sjíždění hor nejrůznějšími přírodními traily. Nejspíše vyjedeme v Oseku, kde se projedeme místními lesy a pak už jen terénní přejezd na Braňany a zpět do Mostu. Přesnou trasu se dozvíte teprve, až budete doma a vyjedete si GPS.
 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená. Na ničem jiném to ani nezkoušejte - minimální šance na přežití.
 

Vhodné pro: Cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů, zvyklé zvládat nejrůznější přírodní stezky, překážky, sjezdy a další krásy, které nás v neděli čekají.
 

Fyzická obtížnost: Střední - Vysoká
 

Technická náročnost: Střední - Vysoká
 

Povrch: Asfalt se místy také nějaký najde, ale převážně nás čekají zpevněné cesty a nezpevněné terény v podobě turistických tras a nejrůznějších lesních cestiček.
 

Délka trasy: okolo 70km
 

 

vyjizdka-2015-044---mtb-a-pajou-a-pajou---krusne-hory-na-bikersky-zpusob1.jpg

 

 

Předpokládaný návrat: Odhadujeme, že bychom se měli vrátit někdy okolo 17. hodiny.
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou svačinu na rychlé doplnění energie. Jako vhodný doplněk doporučujeme batoh, který je tak jako tak na podobné výpravě nezbytný a poslouží jako provizorní chránič páteře.

 

Doporučená výbava: V neděli nás čekají příjemné teploty, od Dopoledních 15 do odpoledních 18 stupňů Celsia. Vát by měl mírný vítr, takže nejrůznější větrovky jsou nedílnou součástí Vaš výbavy, minimálně na sjezdy, při kterých to bude foukat. Na sebe proto vezměte krátké cyklistické kalhoty, dres s krátkým/dlouhým rukávem podložený spodní funkční vrstvou na intenzivnější odvod potu. A vše doplňte návleky na ruce a na nohy, které lze kdykoli sundat a větrovkou. Do batohu či brašny přibalte něco na převlečení, asi se slušně zapotíte, tak aby byla alespoň spodní vrstva na převlečení. Zámek na kolo jistě zvýší bezpečí Vašeho kola při zastávkách.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: Kolik se vleze do Vlaku.

 

Průvodce: Pavel Třetina a Pája Vacková.
 

Co Vás čeká: MTB = cyklistika v přírodě se vším, co k tomu patří. Připravte se na jeden z nejintenzivnějších zážitků letošního roku, bude to stát za to.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších cyklistů.
 

Cyklo Point Most Hobby Team – "PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář