Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/43 – HOBBY RIDE s Radkem Florianem – Karlovarsko - Svatošské skály (Sobota 3.10.)

2. 10. 2015

vyjizdka-2015-043---hobby-ride-s-radkem---svatosske-skaly1.jpg

 

 

 

Vyjížďka 2015/43 – HOBBY RIDE s Radkem Florianem – Karlovarsko - Svatošské skály

 

 

Zdravíme milovníky výprav za přírodou,


sobotní výlet bude především ve znamení objevování přírodních krás vzdálenějšího regionu, kdy nám řeka Ohře vydá svá tajemství, kterým vévodí nádherné skalní útvary pod jménem Svatošské skály. "POJĎTE S NÁMI NA KOLO" a poznávejte krásy přírodního bohatství Karlovarska.
 

 

vyjizdka-2015-043---hobby-ride-s-radkem---svatosske-skaly..jpg

 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity: Sobota 3. října 2015
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 7:00 hod v případě cesty dodávkou, v 9:00 v případě cesty vlakem.
 

Doprava: Ideální scénář by byl, kdyby se sešlo 6-10 cyklistů a pronajala se jedna dodávka, kterou by případně doplnilo jedno osobní auto některého ze zúčastněných. Ideální ranní spoj vlakem v 7:32 je bohužel obsazený a zbývá k dispozici jen v 9:32, kdy bychom se ale dostali do Chebu až na 11:35. Dodávka nám dává maximum svobody, především co do času odjezdu a návratu, a také se o půl hodiny zkrátí cesta. V 9:30 nejpozději bychom tak měli být na místě, připraveni vyjet vstříc novým dobrodružstvím. Cena na jednotlivce přitom vyjde na maximálně o 23,- Kč více, než při dopravě vlakem. Každý by uhradil maximálně 250,- Kč.
 

Veškeré zájemce proto prosíme o závaznou registraci k účasti na vyjížďce, a to formou telefonní objednávky na čísle 725 651 005, a to nejpozději (ideálně) do 19. hodiny večerní dnešního dne (pátek 2. října).
 

Trasa: Od prodejny vyrážíme nejpozději v 7:40 dodávkou směr Cheb. Kdyby se nesehnala vlastní doprava (neobsadila dodávka či nenašel nikdo ze členů, kdo by poskytl skupině své vozidlo) nasedali bychom do vlaku v Mostě s odjezdem 9:32 a zpáteční spoj jede z Chebu v 18:18, z Varů 19:05.
 

Oficiální trasa následně vede převážně po značené cyklistice podél řeky Ohře, která je prakticky rovinatá a nabízí krásných 60km  pohodového svezení. V případě využití dodávky bychom stejnou trasu absolvovali i zpět, tentokrát s mírným stoupáním. Je zde i varianta zaparkovat v Doubí a jet opačným směrem na Cheb s tím, že to ke konci dne někde otočíme a sjedeme zpět k dodávce z kopečka, případně zvolíme jinou zpáteční cestu, třeba více terénně zajímavou.
 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená, Crossová v případě zkušeného cyklisty a za použití širších plášťů s hrubším vzorkem.
 

Vhodné pro: Cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů, který může skončit i na sumě okolo 100km.
 

Fyzická obtížnost: Střední
 

Technická náročnost: Nízká
 

Povrch: Převážně asfalt, mezi Královským Poříčím a Svatošskými skálami je zpevněný štěrk.
 

Délka trasy: okolo 100km
 

Předpokládaný návrat: Odhadujeme, že bychom se měli vrátit někdy okolo 21. hodiny.
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou svačinu na rychlé doplnění energie.

 

Doporučená výbava: V sobotu nás čekají spíše vyšší teploty, než na které jsme v posledních dnech zvyklí. Rtuť teploměru vyšplhá až na krásných 18 stupňů Celsia a v ranních hodinách by se měla pohybovat okolo desítky. Na sebe proto vezměte krátké cyklistické kalhoty, dres s krátkým/dlouhým rukávem podložený spodní funkční vrstvou na intenzivnější odvod potu. A vše doplňte návleky na ruce a na nohy, které lze kdykoli sundat a větrovkou. Do batohu či brašny přibalte něco na převlečení, kdyby náhodou. Zámek na kolo jistě zvýší bezpečí Vašeho kola při zastávkách.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: Ideálně 6, maximálně 10-12 účastníků

 

Průvodce: Radek Florian Gruber. Dále prosíme někoho, kdo by byl ochoten případně odřídit dodávku, aby se dobrovolně přihlásil na post řidiče :-)
 

Co Vás čeká: Nádhera povodí Ohře umocněná překrásným skalním útvarem Svatošské skály. V kombinaci s dokonalým počasím na kolo a super partou cyklistů je tato akce zárukou super dne stráveného v sedle jízdního kola. Pojďte s námi objevovat krásy sousedních regionů.  
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších cyklistů.
 

Cyklo Point Most Hobby Team – "PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář