Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/42 – Hobby Ride s Petrou – Zřícenina hradu Hazmburk

29. 9. 2015

vyjizdka-2015-042---hobby-ride-s-petrou----na-zriceninu-hradu-hazmburk-3.jpg

 

 

 

Vyjížďka 2015/42 – Hobby Ride s Petrou

 

Zřícenina hradu Hazmburk

 

 

Zdravíme všechny vytrvalé cyklisty Mostu a okolních měst,


rtuť teploměru se v ranních hodinách propadá stále blíže k bodu mrazu, ale díky vytrvalému slunku se následně dočkáme příjemných teplot okolo 15 stupňů Celsia. Čtvrtek, SVĚTOVÝ DEN CYKLISTIKY, proto bude jak stvořený pro nějakou větší akci za poznáním letos doposud neprobádaných končin. Máte-li to štěstí, že máte ve čtvrtek volno a dosud žádné plány, neváhejte a "POJĎTE S NÁMI NA KOLO".
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity:  Pondělí 1. října 2015 – SVĚTOVÝ DEN CYKLISTIKY
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 8:00 hod
 

Trasa: Převážně po cyklostezkách, vedených většinou po asfaltových okreskách, se přesuneme směr cíl výpravy, zřícenina hradu Hazmburk. Za 60,- Kč je možné si prohlédnout útroby zříceniny hradu.  V okolí nás čeká pauza na oběd. Stejnou cestou pak zpět do Mostu. Kdo by měl v rukávě nějaké záživnější bikerské trasy, může navrhnout a trasu případně zpestříme něčím neplánovaným.
 

Určeno pro kola: Horská 26", 27,5", 29", pevná i celoodpružená, Crossová v případě zkušeného cyklisty a za použití širších plášťů s hrubším vzorkem.
 

Vhodné pro: Cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů.
 

Fyzická obtížnost: Střední (větší objem km, leč v pohodovém tempu)
 

Technická náročnost: Nízká
 

Povrch: odhadem 80% asfalt; 20% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty),
 

Délka trasy: cca 80km
 

Předpokládaný návrat: Odhadujeme, že bychom se měli vrátit někdy okolo 16.00 hod.
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou svačinu na rychlé doplnění energie.

 

Doporučená výbava: Rtuť teploměru vyšplhá už jen na 14 stupňů Celsia. Na sebe proto vezměte krátké cyklistické kalhoty, dres s dlouhým rukávem podložený spodní funkční vrstvou na intenzivnější odvod potu. A vše doplňte návleky na nohy, které lze kdykoli sundat. Do batohu či brašny přibalte lehkou větrovku, vestičku či další lehčí doplňky pro případ, že by se ochladilo, eventuálně na začátek trasy, kdy má být ještě chladno, a to pouhé dva stupně.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 15

 

Průvodce: Petra Hampejsová
 

Co Vás čeká: Ideální způsob, jak oslavit Světový den cyklistiky, je jízda na kole. Předejte se k dalším nadšencům a pokořte krásných 80km v sedle jízdního kola.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve

společnosti dalších cyklistů.
 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář