Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/4 – CYKLO TOULKY – Napříč CHKO České středohoří do Ústí nad Labem. SOBOTA 7. března 9:30 hod

5. 3. 2015

md5-4.jpg

 

 

Vyjížďka 2015/4  – CYKLO TOULKY – Napříč CHKO České středohoří do Ústí nad Labem

 


 

Zdravíme příznivce pohodových cyklistických výletů,

 


Meteorologové slibují vysloveně jarní počasí na celý víkend, takže by byl doslova hřích, nevyužít těchto podmínek a nepodniknout nějakou pohodovou CRAZY akci na horských kolech. Vydáme se za dobrodružstvím do zatím neprobádaných končin CHKO České středohoří a cíl cesty nalezneme na zámečku Větruše v Ústí nad Labem, odkud následně vyrazíme, pohodlně vlakem, směr domů do Mostu. Nejedeme polykat kilometry či honit se za vteřinami, ale chceme si užít jízdu krásnou přírodou. Pokud tedy ještě nemáte na tuto sobotu plány, neváhejte a "POJĎTE S NÁMI NA KOLO". Čeká Vás krásně strávený den v kruhu dalších cyklistických nadšenců, to vše zpečetěné luxusním slunečným počasím.

 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:

 

Datum aktivity: Sobota 7. března 2014

 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 09:30 hod

 

Trasa: Převážně polními a lesními cestami se vydáme směr našemu cíli, vlakovému nádraží v Ústí nad Labem, kde nasedneme na některý z četných vlaků do Mostu. V plánu jsou dvě trasy, buď takřka celou cestu po červené a zelené turistické trase a místy po cyklostezkách směr Měrunice, okolo vrcholu Hradišťany, dále na Lukov, Černčice, Bílku, Milbohov, až na známý ústecký zámeček Větruše, s rozhlednou, restaurací (kam s největší pravděpodobností nezajdeme – vyšší cenová) a lanovou dráhou do nedalekého obchodního střediska OC Forum. Po cestě nejspíš navštívíme přírodní krásy jako např. čedičový vrch Hradišťany, pohledem Milešovku, Vaňovské vodopády a další. Druhá trasa počítá s návštěvou překrásného Oparenského údolí, dále buď podél vody po cyklostezce (převážně asfaltové), nebo návratem na kopečky a dále po hřebenech středohoří, v těsné blízkosti řeky Labe, směr cíl naší výpravy, Zámečku Větruše.

 

Vhodné pro: Zkušené, rekreačně až sportovně založené cyklisty, kteří dobře zvládají jízdu v terénu, nemají problém s ujetím plánovaného počtu kilometrů a celkem výrazným převýšením.

 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená.

 

Fyzická obtížnost: Střední

 

Technická náročnost: Nízká - střední

 

Povrch: Zpevněné polní a lesní cesty, asfalt, cyklostezky. Rozhodně bude zapotřebí hrubší vzorek pláště, který se zvládne zakousnout do bahnitého podloží, udržet na trávě a neustřelí na kluzčích kamenech.

 

Délka trasy: Předběžná délka trasy je odhadována na cca 65-80km. V kombinaci s pohodovým tempem to bude krásný den na kole.

 

Předpokládaný návrat: cca 17:30 hod

 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; dlouhoprsté rukavice; servisní materiál (rezervní duše apod.). V neposlední řadě dostatečný pitný režim a odpovídající zásobu jídla na rychlé doplnění energie. Vhod přijde i pár korun na vlak a návštěvu restauračního zařízení.

 

Doporučená výbava:  Počasí bude opravdu velmi příznivé. Ranní teploty lehce nad nulou postupně vystřídá intenzivní sluneční svit s až 8mi stupni celsia a prakticky bezvětří.  Na sebe vezměte ideálně krátké cyklistické kalhoty, doplněné o spodní vrstvu a návleky na nohy (méně odolní jedinci hravě zvládnou i zimní kalhoty). Nezapomeňte na bundu s membránou proti větru (ve sjezdech to bude foukat), podloženou spodní vrstvou či dresem s dlouhým rukávem. Určitě nasaďte čepici/šátek pod přilbu, šátek na krk a vhodně zateplené rukavice. Zatím to tak rozhodně nevypadá, ale kdyby náhodou meteorologové hrozili srážkami, přibalte raději i nějakou lehkou nepromokavou bundu či pláštěnku. Vyjížďce budou předcházet lehce deštivé dny, přijdou tedy rozhodně vhod i blatníky. Na silničních úsecích je vždy lepší zapnout i za denního světla přední a zadní blikačku. Vhod přijde i zámek na kolo, abychom od hospody nemuseli pěšky.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 20

 

Průvodci: Radek Filip

 

Co Vás čeká: Budeme se bavit, kochat, smát, užijeme si sjezdů i výjezdů, to vše v pohodovém tempu, se spoustou možností něco – někoho vyfotit, pozřít tyčinku a protáhnout záda. Jistě si přijdou na své milovníci přírody, kteří se budou moci kochat příchodem jara v krásném prostředí chráněné krajinné oblasti České středohoří. Navštívíme spousty zajímavých míst, sem tam nás potkají i členité technické úseky a za vděk vezmeme i svižným asfaltovým úsekům. Určitě se bude na co těšit.

 

Vás, kteří se rozhodnete zúčastnit, prosíme o přihlášení k účasti na vyjížďce, aby byl alespoň přibližný přehled o počtu zúčastněných jezdců.

 

 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola

 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář