Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/39 – Okolím řeky Ohře: Libochovice – Budyně nad Ohří - Račiněves

16. 9. 2015

vyjizdka-2015-039---okolim-reky-ohre---libochovice-----budyne-nad-ohri---racineves2.jpg

 

 

Vyjížďka 2015/39 – Okolím řeky Ohře:

 

Libochovice – Budyně nad Ohří - Račiněves

 

 

 

Zdravíme milovníky rekreační cyklistiky,
 

 

tentokrát se vydáme na opravdu pohodovou vyjížďku do oblasti povodí Ohře, kde na nás čeká převážně rovinatá krajina, bez zásadního převýšení, vhodná opravdu pro každého cyklistu, který rád objevuje nová místa. Navštívíme pár místních zajímavostí a najedeme slušnou řádku kilometrů, které ale díky pohodovému tempu a minimální kopcovitosti tolik nezatíží. Uvidíme krásy, jako jsou zámek v Libochovicích, Vodní hrad v Budyni nad Ohří a v Račiněvsi se zastavíme podívat na mstní vyhlášený Steakgrill. "POJĎTE S NÁMI NA KOLO" a poznávejte krásy přírodního a kulturního bohatství lokality Dolnoohradská tabule.
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity: Pátek 18. září 2015
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 8:35 hod., případně na nádraží Most v 8:50 hod. (Po předchozí domluvě je možnost zajištění dodávkového vozidla)
 

Trasa: Od prodejny vyrážíme v 8:40 směr nádraží Most, kde se v 8:50 sejdeme před vstupem do hlavní haly mosteckého nádraží. S dalšími cyklisty si následně společně zakoupíme hromadnou jízdenku do Loun. Vlak odjíždí v 9:02, spoj OS 6705. Kdo bydlí někde po cestě, může přistoupit na některé z četných zastávek tohoto spoje. V 9:35 dorazíme na železniční stanici Louny, ze které nás čeká cca 23km dlouhá rovinatá trasa k místu startu, Libochovickému zámku, perle na řece Ohři. http://mapy.cz/cykloturisticka?planovani - http://mapy.cz/s/lkLH; http://mapy.cz/s/lkLN
 

Dále už po oficiální trase vyjížďky, tedy do Budyně nad Ohří, kam se přesuneme krásnou přírodní stezkou přírodního parku Dolní Poohří a přírodní rezervací Myslivna, následně do Budyně nad Ohří, kde navštívíme místní Vodní Hrad a oficiální část zakončíme v Račiněvsi, kde se zajdeme podívat do tamního vyhlášeného SteakGrillu (http://www.steakgrill.cz/).  http://mapy.cz/s/lkLN

 

Zpáteční cestu můžeme vzít lehce jinudy, abychom za den stihli prohlédnout co nejvíce místních krás a následně hned z Libochovic Vlakem, který jede po hodině od 15:28 do 18:28 do Loun a následně s přestupem do Mostu, kdo bude chtít ještě najet další cenné kilometry, může po vlastní ose, opět lehce odlišnou trasou zpět do Loun na vlak do Mostu, který odjíždí po hodině od 15:22 do 18:22 hod, následně v 19:31 a 20:22
 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená, Crossová v případě zkušeného cyklisty a za použití širších plášťů s hrubším vzorkem.
 

Vhodné pro: Cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů
 

Fyzická obtížnost: Nízká - Střední
 

Technická náročnost: Nízká - Střední
 

Povrch: odhadem 50% asfalt; 50% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty),
 

Délka trasy: Přejezd Louny – Libochovice: 23km; Oficiální trasa:  21km; Návrat do Libochovic  17km; Transport z Libochovic do Loun na nádraží (kdo bude chtít)  27km. Kdo bude chtít spíše mé může zvolut kratč´ší variantu
 

Předpokládaný návrat: Odhadujeme, že bychom se měli vrátit někdy okolo 18 - 19. hodiny.
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou svačinu na rychlé doplnění energie.

 

Doporučená výbava: V pátek nás čekají spíše vyšší teploty, než na které jsme v posledních dnech zvyklí. Rtuť teploměru vyšplhá až na 18 stupňů Celsia a ani v ranních hodinách by neměla klesnout pod 13 stupňů. Na sebe proto vezmě krátké cyklistické kalhoty, dres s krátkým rukávem podložený spodní funkční vrstvou na intenzivnější odvod potu. A vše doplňte návleky na ruce a na nohy, které lze kdykoli sundat. Do batohu či brašny přibalte lehkou větrovku, a asi se vyplatí vzít i pláštěnku, kdyby náhodou (ne, že by mělo) sprchlo. Zámek na kolo jistě zvýší bezpečí Vašeho kola při zastávkách.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 15

 

Průvodce: Marek Leština, …. (prosíme některého z aktivních členů, aby se zhostil funkce průvodce a organizátora společné přepravy, nastudoval časy, postahoval výše přiložené mapy a stal se pro tuto akci delegátem svým kolegům a kamarádům.
 

Co Vás čeká: České středohoří je zárukou výživné cyklistiky a krásných přírodních Výhledů. Pokud se cítíte na plánovaný objem kilometrů, určitě neváhejte a pojďte s námi na kolo. 
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších cyklistů.
 

 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář