Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/37 – České středohoří – z Dubiček do Mostu po hřebenech hor. NEDĚLE 13. ZÁŘÍ

8. 9. 2015

vyjizdka-2015-037---ceske-stredohori---z-dubicek-do-mostu-3.jpg

 

 

Vyjížďka 2015/37 – České středohoří

 

Z Dubiček do Mostu po hřebenech hor

 

 

Zdravíme nejen mostecké milovníky cyklistiky,
 

jedno krásné pohoří máme takřka za domem, ale poslední dobou bylo trochu opomíjené. Proto se tentokrát vydáme do Českého středohoří, vychutnat si místní kopcovité krajiny a pokocháme krásami přírody. Je třeba podotknout, že trasa bude s větším převýšením, ale v pohodovém tempu a v doprovodu přátel cyklistů se dá zvládnout vše. Pokud tedy ještě nemáte program na neděli, neváhejte, přihlaste se a "POJĎTE S NÁMI NA KOLO".
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity: Neděle 13. září 2015
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 8:35 hod., případně na nádraží Most v 8:50 hod.
 

Trasa: Od prodejny vyrážíme v 8:40 směr nádraží Most, kde se v 8:50 sejdeme před vstupem do hlavní haly mosteckého nádraží. S dalšími cyklisty si následně společně zakoupíme hromadnou jízdenku do Dolních Zálezel. Vlak odjíždí v 9:02, spoj OS 6803. Kdo bydlí někde po cestě, může přistoupit na některé z četných zastávek tohoto spoje. V 10:10 dorazíme na železniční stanici Dolní Zálezly a pak už jen krátký, zato záživný výjezd do Českého středohoří a jsme na startu oficiální části vyjížďky. Trasa od vlaku k restauraci U svaté Barbory je znázorněna zde http://www.mapy.cz/s/l90u, ale variant by mohlo být víc - fantasii se meze nekladou. V místě startu je i vyhlídka, která nám umožní pokochat se krásou labského údolí Porta Bohemica.
 

Dále už po oficiální trase vyjížďky ve směru Řehlovice, kde navštívíme pomník Přemysla oráče, následně do Rtyně nad Bílinou a nakonec dojedeme do obce Bžany, která se pro letošní rok stala vesnicí roku. 
 

Ze Bžan do Mostu jsme pro Vás připravili krásnou trasu po převážně zpevněných cestách, kterou naleznete na pod odkazem http://www.mapy.cz/s/l90J.
 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená, Crossová v případě zkušeného cyklisty a za použití širších plášťů s hrubším vzorkem.
 

Vhodné pro: Cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů
 

Fyzická obtížnost: Střední
 

Technická náročnost: Nízká - Střední
 

Povrch: odhadem 50% asfalt; 50% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty),
 

Délka trasy: Výšlap na místo startu vyjížďky má necelých 5km, oficiální trasa sama o sobě bude dlouhá přibližně 16km a závěrečný přejezd do Mostu dalších 35km. Cekem tedy najedeme cca 55km. Zpáteční trasa se může případně upravit dle sil zúčastněných a aktuálního času.
 

Předpokládaný návrat: Odhadujeme, že bychom se měli vrátit někdy okolo 18. hodiny.
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou svačinu na rychlé doplnění energie.

 

Doporučená výbava: V neděli nás čekají spíše vyšší teploty, než na které jsme v posledních dnech zvyklí. Rtuť teploměru vyšplhá až na 20 stupňů Celsia a ani v ranních hodinách by neměla klesnout pod 15 stupňů. Na sebe proto vezměte jen krátké cyklistické kalhoty, dres s krátkým rukávem podložený spodní funkční vrstvou na intenzivnější odvod potu. A vše doplňte návleky na ruce a na nohy, které lze kdykoli sundat. Do batohu či brašny přibalte lehkou větrovku, a asi se vyplatí vzít i pláštěnku, kdyby náhodou (ne, že by mělo) sprchlo. Zámek na kolo jistě zvýší bezpečí Vašeho kola při zastávkách.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 15

 

Průvodce: Marek Leština, …. (prosíme některého z aktivních členů, aby se zhostil funkce průvodce, nastudoval časy, postahoval výše přiložené mapy a stal se pro tuto akci delegátem svým kolegům a kamarádům.
 

Co Vás čeká: České středohoří je zárukou výživné cyklistiky a krásných přírodních Výhledů.

 

Pokud se cítíte na plánovaný objem kilometrů, určitě neváhejte a pojďte s námi na kolo. 


Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších cyklistů.
 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář