Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/3 - Bezručovo údolí a další krásy Chomutovska - SOBOTA 21. února 9:30 hod,

19. 2. 2015

vyjizdka-2015-3---chomutov---bezrucovo-udoli-2.jpg

 

 

Vyjížďka 2015/3  – Bezručovo údolí a další krásy města Chomutova.
 

 

Zdravíme cyklisty Mostu a okolních obcí,


počasí sice ještě není to pravé jarní, ale chuť na kolo je stále větší. A tak se rozjedeme alespoň někam po okolí, abychom se pomalu připravili na příchod cyklistické sezóny. Vyrazíme se podívat do sousedního města Chomutova, kde navštívíme cyklisty oblíbené Bezručovo údolí. Samo o sobě je 13km dlouhé, ale ještě se uvidí, kam až se s koly dostaneme. Minimálně by to chtělo vyškrábat se na Druhý mlýn, kde je vyhlášená restaurace, ve které by bylo hřích, nezastavit na nějaké to občerstvení. Máte-li také chuť konečně vyrazit na nějaký výlet, neváhejte a "POJĎTE S NÁMI NA KOLO", objevovat krásy Chomutovska. 
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci: 
 

Datum aktivity: Sobota 21. února 2015
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 09:30 hod. (Pokud by bylo opravdu nepříznivé inverzní počasí, stíháme ještě vlak na Moldavu v 9:57)
 

Trasa: Na transport z Mostu do Chomutova vezmeme zavděk stávající cyklostezce přes Strupčice, kde navštívíme místní rozhlednu (snad bude něco vidět). Dále po cyklostezce (bohužel vedenou částečně silnicí), se přesuneme do Jirkova a Chomutova, kde po místních cyklostezkách dojedeme k prvnímu cíli našeho výletu – Restauraci Druhý Mlýn,  na něco malého (velkého) k snědku. Následně vyjedeme o kousek výš a přejedeme řeku Chomutovku, na jejímž druhém břehu vede překrásná "Naučná stezka Bezručovo údolí", asi nejvíce technicky náročná část výletu. Kdo by nechtěl tuto techničtější pasáž absolvovat, má možnost se přesunout na místo srazu po asfaltové cyklostezce. Cesta směr Most začne u místního převaděče, který nás dovede až do obce Červený Hrádek, kde se můžeme vyškrábat kousek do kopce a podívat se na stejnojmenný zámek Červený Hrádek. A zde dáme poradu a na základě schopností uživatelů a kapacity sil zvolíme buď lehčí trasu po cyklostezkách podél silnice R13, nebo těžší, o to zajímavější, přes Vysokou Pec, zámek Jezeří, Černice a v. n. Matylda.
 

Vhodné pro: Cyklisty zvyklé jezdit delší trasy za chladného počasí, rekreačně až sportovně zaměřené.
 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená. Krosová kola jen u velmi zkušených cyklistů, zvyklých jezdit na této kategorii v terénu, s podmínkou použití hrubších plášťů. 
 

Fyzická náročnost: Střední
 

Technická náročnost: Nízká – střední, podle toho, pro jakou trasu se zúčastnění cyklisté rozhodnou
 

Povrch: Převážně zpevněné stezky a cyklostezky, turistické stezky – občas narazíte na bláto, tak se připravte na možnost, že se trochu zašpiníme.
 

Délka trasy: Předběžná délka trasy je odhadována na cca 60 km krátká trasa, cca 70 km dlouhá trasa. Kdo si to chce dát se mnou ráno z Chomutova a večer zase zpět, ten si připočítá dalších přibližně 50 km. 
 

Předpokládaný návrat: cca 16:00 hod.
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; zimní zateplené dlouhoprsté rukavice; přední světlo a zadní blikačka; servisní materiál (rezervní duše apod.). V neposlední řadě dostatečný pitný režim a dostatek jídla na rychlé doplnění energie. Nezapomeňte ani na pár drobných na návštěvu restauračního zařízení.

 

Doporučená výbava:  Teploty se budou po celý den držet lehce nad bodem mrazu, meteorologové slibují až 6 stupňů Celsia. Odpoledne nás možná čeká i polojasná obloha. Na sebe vezměte ideálně dlouhé zateplené zimní kalhoty, případně doplněné o spodní vrstvu či další krátké volné kalhoty na zateplení citlivých partií a zimní cyklistickou bundu, podloženou funkční první vrstvou či dresem s dlouhým rukávem. Určitě přijde vhod nějaký zateplený šátek či zimní cyklistická čepice pod helmu, šátek na krk a zimní tretry či návleky na tretry, případně doplněné o ponožky s membránou proti větru. V tomto období přijdou rozhodně vhod i blatníky. Na silničních úsecích je vždy lepší zapnout i za denního světla přední a zadní blikačku. Nikdy neuškodí vzít s sebou náhradní oblečení, alespoň první spodní vrstvu a nějaký šátek. Jelikož budeme nechávat kola venku před restaurací, vezměte raději i zámek na kolo (nemusí všichni, jen kdo má, nějak se podělíme).

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak, v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 20
 

Průvodci: Radek Filip, Radomír Florian Gruber
 

Co Vás čeká: V tomto počasí nemá cenu dělat vysloveně HOBBY akce v řádu několika málo kilometrů. Když už se dostaneme na kolo, tak by to mělo stát za to. Objem kilometrů rozhodně HOBBY nebude, ale na druhou stranu se nebudeme nikam honit. Pojedeme v pohodovém tempu, s častými zastávkami na zajímavých místech, prostě takový příjemný poznávací výlet po sousedním městě.
 

Vás, kteří se rozhodnete zúčastnit, prosíme o přihlášení k účasti na vyjížďce, aby byl alespoň přibližný přehled o počtu zúčastněných jezdců.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola.
 

Cyklo Point Most Hobby Team

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář