Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/29 – Po stopách minulosti: Terezín – Travčice – Polepy – Ústí nad Labem. NEDĚLE 2. SRPNA

1. 8. 2015

vyjizdka-2015-029---po-stopach-minulosti.-terezin--travcice--polepy--usti-nad-labem.jpg

 

 

 

Vyjížďka 2015/29 – Po stopách minulosti.

 

Terezín – Travčice – Polepy – Ústí nad Labem.
 

 

 

Zdravíme milovníky teamové cyklistiky,

 


již tuto neděli se vydáme na další dobrodružství na svých jednostopých miláčcích. Tentokrát se vydáme objevovat zajímavosti Litoměřicka, mezi které bezesporu patří hlavní cíl našeho výletu, pevnostní město Terezín, kde nás čeká malá exkurse. Terezín byl původně Královské město, posléze židovské ghetto nacistického Německa či věznice pražského gestapa. Nyní slouží částečně jako památka na doby minulé a jistě stojí za navštívení. Další stavbou, která se vyplatí navštívit, je i krásný zámek v Polepech, kde vyjížďku zakončíme. A aby si přišli na své i milovníci pořádného bajkování, vezmeme to i tentokrát po vlastní ose směr Ústí nad Labem, ale nikoli na pohodu podél řeky Labe, ale pěkně hezky přes kopečky, aby si nejen duše, ale i tělo, přišlo na své. Odměnou nám budou nádherné výhledy a krásné přírodní trasy. (Kdo by si to přeci jen raději dal na pohodu po Labské stezce, ten se může oddělit a počkat na zbytek výpravy v UL, třeba v některé z místních restaurací.) Pokud nemáte ještě plán na neděli, "POJĎTE S NÁMI NA KOLO", zavzpomínejte na věci minulé a vezměte si z nich poselství do let budoucích.
 

 

terezin.png

 

 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity: Neděle 2. srpna 2015
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 8:30 hod., případně na nádraží Most v 8:50 hod.
 

Trasa: Od prodejny vyrážíme v 8:35 směr nádraží Most, kde se v 8:50 sejdeme před vstupem do hlavní haly s dalšími cyklisty a následně si společně zakoupíme hromadnou jízdenku do Bohušovic nad Ohří. Vlak odjíždí v 9:02 a s přestupem v Ústí nad Labem jsme za hodinku a půl v cílové stanici. Pak už jen krátký, dvou a půl kilometrový přejezd ke startovní čáře a jde se na to. Detail vlakového spojení naleznete zde: http://jizdnirady.idnes.cz/detail/?p=MTQ5NjI1MDg3JTM4OTA2OTU2JSVWbGFrLTc1MzU0ZmNiODZiNDQ3MDFiMWRiMWRhNTMzZDkzNzRjLTg-&map=aHR0cDovL21hcHkuaml6ZG5pcmFkeS5pZG5lcy5jei92bGFreS8:Y29udGV4dD1QRU1nZURJOUlqRTBPVFl5TlRBNE55SWdlRE05SWpFaUlHUXhZM0k5SWpJd01UVXRNRGd0TURKVU1EWTZNREE2TURBaUlHUmhkR1ZUZEhJOUlqSXVPQzR5TURFMUlFNWxJaUIwYVcxbFUzUnlQU0kyT2pBd0lpQnlNVDBpUW05b2RjV2hiM1pwWTJVZ2JtRmtJRTlveFpuRHJTSWdjakk5SWt4VUlpQndOajBpTUNJZ1kybGtNajBpVm14aGF5SS5QR1lnYVV4cGMzUkpSRDBpTVNJZ2FVbDBaVzA5SWpVeU5USWlJSE5PWVcxbFBTSk5iM04wSWlBdlBqeDBJR2xNYVhOMFNVUTlJakVpSUdsSmRHVnRQU0k0TkRNaUlITk9ZVzFsUFNKQ2IyaDF4YUZ2ZG1salpTQnVZV1FnVDJqRm1jT3RJaUF2UGp3dlF6NC0mYW1wO2lkPXgyNTFhYzRjZzU2JmFtcDtsbmc9Yw--
Následně nás čeká oficiální trasa: Start 11:00 město Terezín, kde navštívíme pár zajímavých expozic, dále směr Travčice, na přívoz přes řeku Labe do Nučniček, a dále přes Okna (kdo nevěří, vygooglí, ale opravdu obec OKNA existuje) do cílové stanice Polepy a místního zámečku. Následně pak kdo jak bude chtít, někdo podél Labe a někdo napříč Českým Středohořím (mapa hlásí nastoupených 911 metrů) do Ústí nad Labem. Odtud už jen vlakem do Mostu a jsme doma. Jinak asi takto by to mohlo vypadat, ale improvizaci a kreativitě při zpáteční cestě se rozhodně meze nekladou: http://www.mapy.cz/s/kb7W.

 

 

terezin-2.jpg

 

 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená; krosová / trekkingová, Fitness (v případě návratu do UL podél řeky Labe). Doporučujeme spíše hrubší pláště, na cyklostezce je pár úseků tvořených zpevněnou cestou se šotolinou a dalšími povrchy a hory budou plné překvapení.
 

Vhodné pro: Zkušené i méně zkušené cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů
 

Fyzická obtížnost: vysoká (nízká)
 

Technická náročnost: střední (nízká)
 

Povrch: odhadem 80% asfalt; 20% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty), v případě přejezdu hor 30/70.
 

Délka trasy: Oficiální trasa sama o sobě bude dlouhá přibližně jen 10km. Po vylepšení o přejezd Českého Středohoří se dostaneme až na sumu 40km, přičemž překonáme převýšení 500 metrů.
Předpokládaný návrat: Odhadujeme, že bychom se měli vrátit někdy mezi18., až 20. hodinou.

 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou tyčku na rychlé doplnění energie.

 

 

terezin-1.png

 

 

Doporučená výbava: V neděli nás čekají spíše vyšší teploty, ale díky mírné oblačnosti, až polojasné obloze, to bude snesitelnější. Rtuť teploměru vyšplhá až na 28 stupňů Celsia a po celou dobu vyjížďky by neměla klesnout pod 18. Na sebe proto vezměte jen krátké cyklistické kalhoty, dres s krátkým rukávem, případně podložený spodní funkční vrstvou na intenzivnější odvod potu. Do batohu či brašny přibalte lehkou větrovku, pro choulostivější jedince návleky na ruce (nohy) a asi se vyplatí přibalit i pláštěnku, kdyby náhodou (ne, že by mělo) sprchlo. Zámek na kolo jistě zvýší bezpečí Vašeho kola při četných zastávkách.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 15

 

Průvodce: Jaroslava Preislerová; Marek Leština "CRASH MAN"
 

Co Vás čeká: Inu, trochu toho vzdělání, kapka historie, spousta dalších zajímavostí a nakonec pořádné stoupání do hor, které se Vám odmění stejně strmým klesáním zase dolů do údolí. Když to miluješ, není co řešit.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších cyklistů.
 

 

 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

 

 

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář