Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/29 – Krušnohorská Magistrála: Krupka – Petrovice - Tisá Čtvrtek 6.8.2015

5. 8. 2015

vyjizdka-2015-030---krusnohorska-magistrala-----krupka---tisa.jpg

 

 

 

Vyjížďka 2015/29 – Krušnohorská Magistrála: Krupka – Petrovice - Tisá

 


Zdravíme milovníky Krušných hor,
 

již dlouho jsme se nebyli podívat do našich krásných krušných hor. Hned dvě následující vyjížďky s natáčením jim proto budou věnovány a Vy se díky tomu dostanete na krásná místa nejen Krušných hor, ale i lokality Labské Pískovce. Navštívíme spousty zajímavých lokalit a na konci dne si vyzkoušíme šplhat na skály.  "POJĎTE S NÁMI NA KOLO", projeďte se krásnou přírodou a zažijte super den ve společnosti dalších nadšenců z Cyklo Point Most Hobby Team.
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity: Čtvrtek 6. srpna 2015
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 9:30 hod., případně na nádraží Most v 8:45 hod.
 

Trasa: Od prodejny vyrážíme v 9:35 směr nádraží Most, kde se v 9:45 sejdeme před vstupem do hlavní haly s dalšími cyklisty a následně si společně zakoupíme hromadnou jízdenku do Bohosudova. Vlak odjíždí v 10:02, spoj OS 6829. Kdo bydlí někde po cestě, může přistoupit na některé z četných zastávek spoje http://jizdnirady.idnes.cz/detail/?p=MTE1MDcxNDA4JTExMzI2NjUxNSUlVmxhay04N2NkNjRiN2ZmMWI0NzYxODUwYTdhODY3YmYzZjFjYi02&map=aHR0cDovL21hcHkuaml6ZG5pcmFkeS5pZG5lcy5jei92bGFreS8:Y29udGV4dD1QRU1nZURJOUlqRXhOVEEzTVRRd09DSWdlRE05SWpFaUlHUXhZM0k5SWpJd01UVXRNRGd0TURaVU1EYzZNREE2TURBaUlHUmhkR1ZUZEhJOUlqWXVPQzR5TURFMUlNU01kQ0lnZEdsdFpWTjBjajBpTnpvd01DSWdjakU5SWtKdmFHOXpkV1J2ZGlJZ2NqSTlJbFJRSWlCd05qMGlNQ0lnWTJsa01qMGlWbXhoYXlJLlBHWWdhVXhwYzNSSlJEMGlNU0lnYVVsMFpXMDlJalV5TlRJaUlITk9ZVzFsUFNKTmIzTjBJaUF2UGp4MElHbE1hWE4wU1VROUlqRWlJR2xKZEdWdFBTSTRNelVpSUhOT1lXMWxQU0pDYjJodmMzVmtiM1lpSUM4LlBDOURQZy0tJmFtcDtpZD14NmMwNGY1M2cxNSZhbXA7bG5nPWM-. . Pak už jen krátký, dvoukilometrový přejezd ke startovní čáře – Krupské lanovce a jde se na to.
 

Následně nás čeká oficiální trasa: Start 11:00, vyrážíme lanovou dráhou i s koly do Krušných hor (nejdelší sedačkovou lanovou dráhou v ČR), přesněji na Komáří víšku, kde bude prostor na krátké občerstvení. Odtud jedeme dále přes Krásný Les do Petrovic, kde se nachází restaurace ve vyřazeném letadle, a oficiální trasu zakončíme v Tisé, kde si trochu zašplháme po skalách.  A aby toho nebylo, tak si to ještě okořeníme o krásný sjezd krásným prostředím CHKO Labské Pískovce. A pak už jen v Děčíně na nádraží a nejbližším vlakem směr Most.
 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená
 

Vhodné pro: Zkušené i méně zkušené cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů
 

Fyzická obtížnost: Střední
 

Technická náročnost: Střední
 

Povrch: odhadem 50% asfalt; 50% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty),
 

Délka trasy: Oficiální trasa sama o sobě bude dlouhá přibližně jen 25km. Po vylepšení o přejezd lokality Labské Pískovce se dostaneme až na krásných 20 – 30km, záleží na tom, jakou cestu vybereme z Tisé do Děčína.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                
 

 

Předpokládaný návrat: Odhadujeme, že bychom se měli vrátit někdy mezi18., až 20. hodinou.
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou tyčku na rychlé doplnění energie.

 

Doporučená výbava: V neděli nás čekají spíše vyšší teploty, ale díky mírné oblačnosti, až polojasné obloze, to bude snesitelnější. Rtuť teploměru vyšplhá až na 30 stupňů Celsia a po celou dobu vyjížďky by neměla klesnout pod 22. Na sebe proto vezměte jen krátké cyklistické kalhoty, dres s krátkým rukávem, případně podložený spodní funkční vrstvou na intenzivnější odvod potu. Do batohu či brašny přibalte lehkou větrovku, pro choulostivější jedince návleky na ruce (nohy) a asi se vyplatí přibalit i pláštěnku, kdyby náhodou (ne, že by mělo) sprchlo. Zámek na kolo jistě zvýší bezpečí Vašeho kola při četných zastávkách.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 15

 

Průvodce: Jaroslava Preislerová; Marek Leština "CRASH MAN"
 

Co Vás čeká: Nechte se překvapit, ale bude toho hodně. Krom super party na Vás čeká fantastická příroda a pořádná dávka horské cyklistiky.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších cyklistů.
 

Cyklo Point Most Hobby Team – "PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář