Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/27 – Zábavné cyklo-putování Krušnými horami. SOBOTA 25. ČERVENCE 2015

23. 7. 2015

vyjizdka-2015-027---zabavne-cyklo-putovani-krusnymi-horami..jpg

 

 

Vyjížďka 2015/27 

 

Zábavné cyklo-putování Krušnými horami.

 

 

Zdravíme vyznavače dobrodružných výletů,

 


Jak již bylo avizováno, na tuto sobotu jsme si pro Vás připravili den plný nejen cyklistiky, ale i dalších, nejen sportovních zážitků. Naše putování začneme na Klínech, kde v místním sportovním centru projedeme traily podél sjezdovky a necháme se bezplatně vyvézt lanovkou zase nahoru, nebo například vyzkoušíme jízdu na koloběžkách. Navštívíme místní farmičku, kde na nás čeká prohlídka zvířectva a ochutnávka vynikajících sýrů vlastní výroby. Další zastávkou bude Nová Ves v Horách a tamní vyhlášená cukrárna. Za zmínku stojí i návštěva zahrad zámku Jezeří a dále do obce Černice, kde na nás bude čekat ochutnávka na ohni pečené kýty. Celý výlet pak zakončíme v horním Jiřetíně. Pokud ještě nemáte plány na sobotu, hoďte trable za hlavu a "POJĎTE S NÁMI NA KOLO". Čeká Vás úžasný, zábavně – adrenalinový den.
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity: Sobota 25. července 2015
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 8:00 hod.
 

Trasa: Oficiální sraz vyjížďky je v 10:30 hod ve sportovním areálu Klíny. Oficiálně se tam pojede na kolech, kdy v 8:00 vyrážíme od prodejny Cyklo Point Most a s využitím místních cyklotras a turistických stezek se na Klíny vyškrábeme vlastními silami. (průvodce Radek Filip)
Kdo by nechtěl absolvovat tuto necelých 30km dlouhou zahřívací trasu, má možnost dostat se do hor hned několika způsoby:


- Vlastním autem až na Klíny (dorazit na 10:30).


- Přepravit se do Litvínova cyklo-tramvají – linka číslo 4, časy s označením jízdního kola viz http://www.dpmost.cz/data/jr_mhd-20150101/linka_04_b.pdf a následně vyjet do Krušných hor cyklobusem od Litvínovského Intusu http://www.mulitvinov.cz/vismo/zobraz_dok.asp?id_org=8604&id_ktg=53006&n=cyklobus&query=cyklobus (připravte si prosím drobné mince na platbu přepravného) (průvodce Marek Leština - přistupte kdekoli v Mostě do tramvajové linky 4, která odjíždí v 8:32 od dopravního podniku), případně na vlastní pěst zeleným cyklobusem ústeckého kraje s přívěsem na jízdní kola, http://www.kr-ustecky.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=450018&id_dokumenty=1690765.

Pak už jen lehký přejezd z některé ze zastávek na Klíny a jste tam. Oba autobusy by měly mít volnou kapacitu cca pro 20 cyklistů s jízdním kolem. První spoj má vlek krytý a přímo navazuje na cyklotramvaj, druhý spoj má vlek otevřený a přípoj vysloveně cyklo-tramvají na něj není.
Oficiální trasa byla již zmíněna a jede se Klíny – Nová Ves v Horách – Zámek Jezeří – Černčice – Horní Jiřetín.
A pak domů už každý dle svého uvážení, buď skupinově do Mostu na kole, nebo opět s využitím Cyklo-tramvaje - http://www.dpmost.cz/data/jr_mhd-20150101/linka_04_a.pdf.

 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená, krosová z bezpečnostních důvodů nedoporučujeme. Kdo horské kolo nemá, může využít našeho testování https://cyklopointmosthobbyteam.estranky.cz/clanky/testovani-jizdnich-kol/.

 

Vhodné pro: Zkušené cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů a zkušenostmi s jízdou v nezpevněném terénu.


Fyzická obtížnost: Nízká - Střední, Těžká v případě, že si to dáte na kole už z Mostu a do Krušných vyjedete po vlastních. Oficiální trasa z Klínů je pak především dolů z kopce, takže brzdy připravit.


Technická náročnost: Střední, Některé sjezdy a výjezdy budou záživné a tak je třeba mít dostatečné zkušenosti.


Povrch: odhadem 50% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty); 50% asfalt
 

Délka trasy: Oficiální trasa z Klínů bude mít mezi 25 – 30 km. Přejezd z Mostu na Klíny cca 26 - 30km a přejezd z Horního Jiřetína na Most dalších cca 15km. Kdo si to dá vše na kole, bude mít večer v nohách krásných cca 70km.


Předpokládaný návrat: Odhadujeme, že bychom se měli vrátit někdy mezi 19. až 20. hodinou.
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou tyčku na rychlé doplnění energie.

 

Doporučená výbava: Sobota bude ve znamení cyklisticky přívětivého počasí, kdy nejvyšší denní teploty vystoupají na krásných a ne přehnaných 25 stupňů Celsia. Nebude tedy ani zima, ani horko. Na sebe proto vezměte jen krátké cyklistické kalhoty, dres s krátkým rukávem, případně podložený spodní funkční vrstvou na intenzivnější odvod potu. Do batohu či brašny přibalte lehkou větrovku, která se bude možná hodit, protože by mělo výt větrno a nejspíš i ve sjezdu z hor přijde vhod, dále návleky na ruce (nohy) pro choulostivější jedince a asi se vyplatí přibalit i pláštěnku, kdyby náhodou (ne, že by mělo) sprchlo. Pršet má pouze v noci, takže se nám alespoň nebude prášit od kol. Zámek na kolo jistě zvýší bezpečí Vašeho kola při četných zastávkách.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 25

 

Průvodce: Radek Filip a Marek Leština, který bude i tentokrát průvodcem a moderátorem natáčení. Zúčastnění se mohou i tentokrát těšit na krásnou památku v podobě video-reportáže na youtube, jako například https://www.youtube.com/watch?v=QFC8fBGKI40 


Co Vás čeká: Od všeho trochu – cyklistika, zábava, adrenalin, gastronomie, historie, kultura a příroda. Kdo vymyslí další hesla, napište do komentáře.

 

Vás, kteří se rozhodnete přidat, prosíme o přihlášení k účasti na vyjížďce, aby byl alespoň přibližný přehled o počtu zúčastněných jezdců. Stačí pomocí přihlášení k události na facebook profilu Cyklo Point Most Hobby Team https://www.facebook.com/groups/941790765877881/, případně vložením jednoduchého komentáře k tomuto příspěvku.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších cyklistů.
 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář