Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/26 – Saské Švýcarsko – Skalní pevnost Königstein. SOBOTA 18. července 2015

16. 7. 2015

 

 

vyjizdka-2015-026---nemecko---konigstein.jpg

Vyjížďka 2015/26 – Saské Švýcarsko – Skalní pevnost Königstein.

 

Zdravíme milovníky krásné přírody a kulturních památek,

Přinášíme Vám pozvánku na nádhernou sobotní vyjížďku, jejímž hlavním cílem bude návštěva skalní pevnosti Königstein, která je součástí regionu SASKÉ ŠVÝCARSKO. Čeká nás dlouhá jízda lesem směrem tam a svižný přejezd zpět do Děčína labskou stezko.  Máte-li v oblibě dobrodružné poznávací vyjížďky, pak vůbec neváhejte a "POJĎTE S NÁMI NA KOLO". Super den s dalšími pohodovými lidmi zaručen.

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:

Datum aktivity: Sobota 18. července 2015

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 7:00 hod.

Přihlášení účastníka a zálohová platba: Jelikož se jedná o vyjížďku s placenou dopravou, je třeba vybrat potřebnou hotovost ještě před odjezdem. Prosíme tímto všechny zájemce o co nejdřívější úhradu zálohy dopravného ve výši 150,- Kč, nejpozději do pátku 17. července 2015, a to fyzicky na prodejně Cyklo Point Most. Současně s hrazením dopravného dochází k registraci účastníka k vyjížďce a hlasování o délce pobytu. Rozhodující pro účast na zájezdu je včasné uhrazení dopravného a dostatečná kapacita vozového parku. Nemůžete-li se dostavit se zálohou, nebo máte-li jakékoli dotazy,  volejte 725 651 005.

Trasa: Od prodejny se přesuneme dodávkovými a osobními vozy na Děínský Sněžník, odkud se vyjíždí oficiální natáčecí trasa v 10:00 hod. Krásnými lesy chráněných krajinných oblastí Labské pískovce a Saské Švýcarsko se vydáme směrem hlavnímu cíli této výpravy – skalní pevnosti Königstein.  K té si vyjedeme hezky kolmo vlastními silami, nebo by možná mohl vyvézt místní vláček, ale to ještě bohužel nemáme potvrzené. Zde bude následovat cca půlhodinová pauza na prohlídku venkovních prostor pevnosti. Zpáteční trasu zvolíme pohotovějším rovinatým terénem podél Labe a celodenní snažení zakončíme příjezdem do Děčína. Pokud bude dostatek času a dohodneme se na tom v rámci skupiny, můžeme si ještě dopřát nášup v podobě MTB v blízkém okolí Děčína.

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená,

Vhodné pro: Zkušené cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů a zkušenostmi s jízdou v nezpevněném terénu. Ideálně již se zkušenostmi s natáčením na vyjížďkách.

Fyzická obtížnost: Střední – těžká – Tentokrát to bude trochu silnější kafe, především část směrem na Königstein, která bude velmi kopcovitá.

Technická náročnost: Střední

Povrch: odhadem 50% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty); 50% asfalt

Délka trasy: předpokládejte něco okolo 50ti kilometrů

Předpokládaný návrat: předpokládáme, že bychom se měli vrátit někdy mezi 20. A 22. Hodinou.

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě opravdu dostatečný pitný režim a nějakou tyčku na rychlé doplnění energie. Kdo si bude chtít v Německu něco koupit či zaplatit za vláček, bude potřebovat nějaká Eura.

 

Doporučená výbava: V sobotu bude panovat klasické letní počasí, takže nás čeká krásný, teplý, částečně slunečný, ale na druhou stranu i zamračený den. Předpověď hlásí teploty do 30 stupňů Celsia. Na sebe proto vezměte jen krátké cyklistické kalhoty, dres s krátkým rukávem, případně podložený spodní funkční vrstvou na intenzivnější odvod potu. Do batohu či brašny přibalte lehkou větrovku, návleky na ruce (nohy) pro choulostivější jedince a asi se vyplatí přibalit i pláštěnku, kdyby se vyplnily prognózy meteorologů a přeci jen nám minimálně srchko. Pršet má pouze do ,8mm, takže doufáme, že z toho nakonec nic nebude. Jelikož vyjedeme za hranice, doporučujeme sjednat si na sobotu cestovní pojištění.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 6;10;

 

Průvodce: Zatím se přesně neví, ale snad Radek Filip a Určitě Marek Leština,

Co Vás čeká: Máme pro Vás připravenu spoustu přírodních krás, kulturních zajímavostí a překrásných lesních cest. Kdo ještě nenavštívil Königstein, ten si tuto akci rozhodně nesmí nechat ujít.

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších cyklistů.

Cyklo Point Most Hobby Team – "PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář