Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/24 - CHKO Labské pískovce - Česká Kamenice - Jánská - Stará Oleška. SOBOTA 11. července 2015

7. 7. 2015

vyjizdka-2015-024-chko-labske-piskovce-----ceska-kamenice---janska---stara-oleska.jpg

 

 

 

Vyjížďka 2015/24 – CHKO Labské pískovce

 

 

Česká Kamenice – Jánská – Stará Oleška

 

 

 

 

Zdravíme milovníky krásné přírody,


na tento víkend jsme si pro Vás připravily opravdu pěknou a naučnou trasu z České Kamenice do Huntířova – Staré Olešky. Čeká nás kratší oficiální trasa a následně volný rozlet do okolní přírody, užít si krásného ježdění po místních lesních turistických a cyklistických trasách. Možná se podaří domluvit i nocleh, takže by se mohlo jezdit i následující den a pořádně si vychutnat tamní přírodní bohatství. V textu níže zjistíte, jaké jsou možnosti hlasování pro délku pobytu. Toužíte-li poznat krásný region Chráněné Krajinné Oblasti Labské Pískovce, neváhejte a "POJĎTE S NÁMI NA KOLO". Super den s dalšími pohodovými lidmi zaručen.
 

 

vyjizdka-2015-024-malebna-priroda-od-ceske-kamenice-po-starou-olesku-8.jpg

 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity: Sobota 11. července 2015
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 7:00 hod.
 

Přihlášení účastníka a zálohová platba: Jelikož se jedná o vyjížďku s placenou dopravou, je třeba vybrat potřebnou hotovost ještě před odjezdem. Prosíme tímto všechny zájemce o co nejdřívější úhradu zálohy dopravného ve výši 300,- Kč, nejpozději ideálně do čtvrtka 9. července 2015, a to fyzicky na prodejně Cyklo Point Most. Současně s hrazením dopravného dochází k registraci účastníka k vyjížďce a hlasování o délce pobytu. Rozhodující pro účast na zájezdu je včasné uhrazení dopravného a dostatečná kapacita vozového parku. Nemůžete-li se dostavit se zálohou, nebo máte-li jakékoli dotazy,  volejte 725 651 005. Výsledná cena dopravného v případě jednodenní akce cca 300,- Kč, v případě dvoudenní akce cca 450,- Kč. Případné poplatky za ubytování si hradí každý účastník sám za sebe.
 

Trasa: Od prodejny se přesuneme jako tradičně vším, co má 4 kola a motor a hurá směr koupaliště Česká Kamenice. Odtud vyrážíme v 11:00 hod na místními představiteli města plánovanou trasu do Jánské a Huntířova – Staré Olešky. V Jánské na nás čeká domluvená exkurse v Rabštejnském podzemí, kde byla za druhé světové války podzemní továrna ( http://www.podzemirabstejn.cz/ ). Dále se přesuneme směr Huntířov a Stará Oleška, Odkud můžeme podniknout, dle zbývajícího času, hned několik výprav na zajímavá místa v okolí, případně kdo chce, zakončit den koupáním v Olešském rybníku. Všichni, kteří uhradí zálohu na dopravu, budou moci na prodejně hlasovat, zda chtějí jednodenní či dvoudenní akci, eventuálně se přizpůsobí jedné z variant. Dle výsledku hlasování buď celá, nebo jen část výpravy, zůstane na nocleh v autokempu Aljaška a prodlouží si výlet a další den strávený na kole.
 

 

vyjizdka-2015-024-malebna-priroda-od-ceske-kamenice-po-starou-olesku-3.jpg

 

 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená.
 

Vhodné pro: Zkušené cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů a zkušenostmi s jízdou v nezpevněném terénu.
 

Fyzická obtížnost: Střední
 

Technická náročnost: Střední
 

Povrch: odhadem 70% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty); 30% asfalt
 

Délka trasy: předpokládejte něco okolo 30 - 40 kilometrů / den i více, dle složení a zaměření skupiny.
 

Předpokládaný návrat: V případě jednodenní akce cca 22:00, v případě dvoudenní dle potřeb přihlášených, někdy v odpoledních – večerních hodinách.
 

 

 

vyjizdka-2015-024-malebna-priroda-od-ceske-kamenice-po-starou-olesku-5.jpg

 

 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou tyčku na rychlé doplnění energie.

 

Doporučená výbava: V sobotu bude panovat mírnější letní počasí, takže nás čeká krásný, teplý, slunečný, ale ne parný den. Předpověď hlásí teploty do 21 stupňů Celsia, což je naprosto ideání pro cyklistiku. Na sebe proto vezměte jen krátké cyklistické kalhoty, dres s krátkým rukávem, případně podložený spodní funkční vrstvou na intenzivnější odvod potu. Do batohu či brašny přibalte lehkou větrovku, návleky na ruce (nohy) pro choulostivější jedince. V případě noclehu necháme další výbavu na Vás.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 6;12;18

 

Průvodce: Radek Filip; Marek Leština.
 

Co Vás čeká: CHKO Labské Pískovce je zárukou krásných zážitků v malebné přírodě. Když se k tomu přidá ještě jízda na kole, pak žádný z cyklistů nemůže odolat.
 

 

vyjizdka-2015-024-malebna-priroda-od-ceske-kamenice-po-starou-olesku-2.jpg

 

 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších cyklistů.
 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář