Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/23 – Přírodní krásy a kulturní dědictví Ralské pahorkatiny - Sobota 4. 7.

30. 6. 2015

vyjizdka-2015-023-prirodni-krasy-a-kulturni-dedictvi-ralske-pahorkatiny..jpg

 

Vyjížďka 2015/23 – Přírodní krásy a kulturní dědictví Ralské pahorkatiny

 

Zdravíme vyznavače širokých plášťů a ježdění po přírodních stezkách,
 

je na čase se pustit do něčeho náročnějšího a opustit rovinaté a uhlazené stezky. Tentokrát se vydáme do již jednou navštíveného regionu, ale pojmeme to spíše technicky. Čeká nás především ježdění po vyznačených turistických trasách, vedoucí místní přírodou jehličnatých lesů a pískovcových masivů. Navštívíme i spousty kulturních památek obcí Holany, Blíževedly a Libčeves, ke kterým se nám dostane i něco informací z jejich minulosti. Nebude chybět ani Ústecká TV a přítel cyklistiky Marek Leština, takže se opět dočkáme krásné vzpomínky či inspirace pro další cyklisty, v podobě profesionálně zpracované video-reportáže. Tak neváhejte, "POJĎTE S NÁMI NA KOLO" a užijte si super den v sedle jízdního kola.

 

vyjizdka-2015-023-prirodni-krasy-a-kulturni-dedictvi-ralske-pahorkatiny-3.jpg
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity: Sobota 4. července 2015
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 7:00 hod.
 

Přihlášení účastníka a zálohová platba: Jelikož se jedná o vyjížďku s placenou dopravou, je třeba vybrat potřebnou hotovost ještě před odjezdem. Prosíme tímto všechny zájemce o co nejdřívější úhradu dopravného ve výši 300,- Kč, nejpozději ideálně do čtvrtka 2. července 2015, a to fyzicky na prodejně Cyklo Point Most. Současně s hrazením dopravného dochází k registraci účastníka k vyjížďce. Rozhodující pro účast na zájezdu je včasné uhrazení dopravného a dostatečná kapacita vozového parku. Nemůžete-li se dostavit se zálohou, nebo máte-li jakékoli dotazy,  volejte 725 651 005. Pokud bude výsledná cena dopravy nižší, vrátíme Vám přebytek zaplacené zálohy.
 

Trasa: Dodávkami se přesuneme do místa startu, obce Obrok. Odtud nás čeká krásný, 14km dlouhý průjezd pahorkatinou, až do místa začátku natáčení, obce Holany. Z Holan dále silnicí a stezkami na Blíževedly a Libčeves, kde oficiální natáčení končí. Zpáteční cesta na Obrok bude opět ve znamení klikatých lesních turistických stezek, takže si na své jistě přijdou milovníci přírodních stezek a trailů. Přibližná trasa je vyznačena zde: http://www.mapy.cz/s/jd0A.
 

 

vyjizdka-2015-023-prirodni-krasy-a-kulturni-dedictvi-ralske-pahorkatiny-4.jpg

 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená,
 

Vhodné pro: Veškeré cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů a zkušenostmi s jízdou v nezpevněném terénu.
 

Fyzická obtížnost: Střední  - těžká
 

Technická náročnost: Střední
 

Povrch: 70% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty); 30% asfalt
 

Délka trasy: předpokládejte něco okolo 50 kilometrů
 

Předpokládaný návrat: cca 22:00 hod
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou tyčku na rychlé doplnění energie.

 

Doporučená výbava: V sobotu bude panovat typické letní počasí, takže nás čeká krásný, teplý a slunečný den. Nebude to ale zase tak strašné, teplota by měla vyšplhat maximálně k 29 stupňům, v lesích to bude jistě podstatně snesitelnější. Na sebe proto vezměte jen krátké cyklistické kalhoty, dres s krátkým rukávem, případně podložený spodní funkční vrstvou na intenzivnější odvod potu. Do batohu či brašny přibalte lehkou větrovku, ta se nikdy neztratí, a možná i pláštěnku pro případ, že by přišla nějaká ta letní bouřka.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 12

 

Průvodce: Radek Filip; Marek Leština.
 

Co Vás čeká: Tak to ještě přesně nikdo neví. Pojedeme na dosud neprobádané území, takže nás může potkat opravdu cokoli. Na své si přijdou milovníci jízdy volnou přírodou po nikterak neupravených stezkách a tím pádem i vyznavači technické jízdy. Nečekají nás zrovna nějaké prudké sjezdy, ale kombinace jehličnatých lesů na pískovcovém podloží je prostě zárukou spokojenosti.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti spousty dalších cyklistů.
 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

vyjizdka-2015-023-prirodni-krasy-a-kulturni-dedictvi-ralske-pahorkatiny-2.jpg

.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář