Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/21 – Vodní krásy chráněné krajinné oblasti KOKOŘÍNSKO – MÁCHŮV KRAJ. Pátek 12. června.

9. 6. 2015

vyjizdka-2015-021-----vodni-krasy-chranene-krajinne-oblasti-kokorinsko-----machuv-kraj.jpg

 

 

Vyjížďka 2015/21 – Vodní krásy chráněné krajinné oblasti KOKOŘÍNSKO – MÁCHŮV KRAJ

 

 

Zdravíme vyznavače poznávacích výletů,
 

opět se vydáme za hranice našeho regionu, poznávat krásy vzdálenějších lokalit. A tentokrát to bude stát opravdu zato. Pojedeme se totiž podívat do samého středu CHKO Kokořínsko, lokality s přenádhernou přírodou, která kdysi uchvátila významného českého básníka a prozaika, představitele českého romantismu, Karla Hynka Máchu. V námi navštívené části se nachází spousty malebných vodních ploch, jehličnatých či listnatých lesů či pískovcových útvarů, takže bude opravdu čím se kochat, co fotografovat a věříme, že se tato vyjížďka vryje hluboko do paměti všech zúčastněných cyklistů. Proto neváhejte a "POJĎTE S NÁMI NA KOLO". Poznávejte s námi nové příležitosti pro cyklistické vyžití, seznamte se s novými lidmi, jež sdílí společný zájem, a užívejte si bezstarostnou jízdu na kole. Chybět nebude ani Ústecká TV a s ní známý přítel cyklistiky, moderátor Marek Leština. Dobrá nálada a super zážitek jsou samozřejmostí!
 

 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity: Pátek 12. června 2015
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 08:40 hod.
 

Přihlášení účastníka a zálohová platba: Jelikož se jedná o vyjížďku s placenou dopravou, je třeba vybrat potřebnou hotovost ještě před odjezdem. Prosíme tímto všechny zájemce o co nejdřívější úhradu dopravného ve výši 300,- Kč, nejpozději ideálně do čtvrtka 11. června 2015, a to fyzicky na prodejně Cyklo Point Most. Současně s hrazením dopravného dochází k registraci účastníka zájezdu. Rozhodující pro účast na zájezdu je včasné uhrazení dopravného a dostatečná kapacita vozidla. Nemůžete-li se dostavit se zálohou, nebo máte-li jakékoli dotazy,  volejte 725 651 005. Pokud bude výsledná cena dopravy nižší, vrátíme Vám přebytek zaplacené zálohy.
 

Trasa: Přibližná trasa je k vidění na odkaze http://www.mapy.cz/s/iCES. Za zmínku stojí především fakt, že bude z drtivé většiny rovinatá, pouze s několika titěrnými kopečky. Nástupním bodem pro nás bude město Kravaře, kde se podíváme do místního muzea pod názvem Vísecká Rychta, monumentální roubené stavby, postavené roku 1797 a mapující tehdejší způsob života na venkově. V Kravařích zaskočíme prohlédnout i restauraci "U Doušů", vyhlášenou výbornou českou kuchyní a nejen u dětí oblíbenou díky své vlastní MINI ZOO. Dále obkroužíme několik krásných rybníků, až se dostaneme k místu další zastávky, městu Zahrádky. Zde se zastavíme u stejnojmenného zámku se zachovalým zámeckým parkem, postaveného roku 1547,  který kdysi mimo jiné působil jako středisko pro zahraniční studenty, o kterém se ve filmu "Jak básníci přicházejí o iluze." několikrát zmínil africký student Mireček. Odtud podél další vodní plochy, Novozámeckého rybníku, kde se nachází i ornitologická pozorovatelna vodního ptactva, doplněná o naučnou stezku. Dále už jen kousek do konce oficiální trasy, obce Jestřebí. I zde bude možnost občerstvení, a to buď ve vysloveně staročeské, nebo naopak naprosto moderní restauraci. Dále se pojedeme projet okolo nejznámějšího místa této lokality, Máchova Jezera. Okolo kterého vede krásná turistická stezka, nebo cyklotrasa. A pak už jen zpátky do obce Kravaře, za využití odlišných tras, abychom z místního regionu viděli co nejvíce.
 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená, krosová a trekkingová v případě použití plášťů s hrubím vorkem.
 

Vhodné pro: Veškeré cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů a zkušenostmi s jízdou ve zpevněném terénu. Tedy i pro vytrvalejší náctiletá dítka v doprovodu rodičů. Všichni jste srdečně zváni.
 

Fyzická obtížnost: Střední
 

Technická náročnost: Nízká
 

Povrch: opravdu hrubým odhadem 50% terén (stezky, zpevněné cesty, šotolina); 50% asfalt
Délka trasy: předpokládejte něco okolo 60 kilometrů (ale vzhledem k naprosto rovinatému terénu a především rekreačnímu tempu to bude zívačka)

 

Předpokládaný návrat: cca 20:00 hod
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě pitný režim a pár tyčinek na rychlé doplnění energie.

 

Doporučená výbava: Předpověď počasí je opravdu příznivá. Čeká nás krásný a slunečný den, s teplotami v odpoledních hodinách dosahujících až k 26. stupňům celsia a mírným vánkem. Na sebe vezměte krátké cyklistické kalhoty, v ranních hodinách doplněné o návleky na nohy; dres s krátkým rukávem, eventuelně podložený spodní funkční vrstvou pro rychlý odvod potu. Možná v dopoledních hodinách snesete i návleky na ruce a případně vestu / lehkou větrovku. Do batohu něco náhradního oblečení pro případ naléhavé potřeby. Když vezmete zámek, budete mít jistotu bezpečí svého kola na případných zastávkách za občerstvením či různými zajímavostmi.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 5 / 12

 

Průvodce: Radek Filip; Marek Leština.
 

Co Vás čeká: Tentokrát bylo maximum řečeno v odstavci TRASA. Máte se opravdu na co těšit, tento kraj ukrývá spousty přírodních krás.  Prostě a jednoduše, přijeďte a užijte si spolu s námi krásný den v sedle jízdního kola.
 

Vás, kteří se rozhodnete přidat, prosíme o přihlášení k účasti na vyjížďce, aby byl alespoň přibližný přehled o počtu zúčastněných jezdců. Stačí pomocí přihlášení k události na facebook profilu Cyklo Point Most, případně vložením jednoduchého komentáře v příspěvku vyjížďky na stránkách www.cyklopointmosthobbyteam.estranky.cz, záložka Plánované vyjížďky 2015 a uhrazení zálohy na dopravu.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti spousty dalších cyklistů.
 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář