Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/2 – Výprava za sněhem do Krušných hor, Neděle 25. ledna

25. 1. 2015

vyjizdka-2015-2---polarni-vyprava-do-krusnych-hor-final.jpg

 

Vyjížďka 2015/2  – Výprava za sněhem do Krušných hor
 

Zdravíme odolné vyznavače cyklistiky,
 

dlouho jsme čekali na sněhovou nadílku v kombinaci s příznivým počasím a konečně jsme se dočkali. Hory zasypal sníh a rtuť teploměru se bude dlouhodobě držet lehce pod bodem mrazu. Ideální podmínky pro dlouho očekávanou MTB vyjížďku za sněhem. Pokud patříte mezi odolnější cyklisty a máte potřebné vybavení, rozhodně neváhejte, "POJĎTE S NÁMI NA KOLO" a užijete si krásný den ve společnosti dalších nadšených cyklistů.
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci: 
 

Datum aktivity: Neděle 25. ledna 2015
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most v 9:30, nebo před hlavním vchodem do haly Mosteckého nádraží v 9:45. Do vlaku lze přistoupit na kterékoli železniční zastávce, pravidelný odjezd ze stanice Most 9:57. V Mostě budeme kupovat skupinovou jízdenku, abychom se dostali na lepší cenu.
 

Trasa: Přesně není stanoveno, ještě vybíráme tu nejvhodnější trasu, vzhledem k aktuální předpovědi počasí a stavu stezek. Převážně se budeme pohybovat po značených turistických stezkách, možná lehce zavítáme i na německou stranu a následně se opět po stezkách vrátíme na moldavské nádraží, odkud jede vlak do Mostu v 15:23, nebo dle chuti a možnostech zúčastněných částečně sjedeme z hor na Osek, kde nasedneme na tentýž vlak. Na této vyjížďce nebude hlavním cílem konkrétní místo, ale samotná jízda zimní přírodou, na sněhu a s tímí spojený adrenalin. 
Vhodné pro: Zkušenější, rekreačně až sportovně založené cyklisty, nemající problém s ujetím plánovaného počtu kilometrů, cyklistikou za mrazivého počasí na sněhové pokrývce a disponující potřebnou zimní výbavou.

 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená, osazená typickým širokým horským pláštěm s hrubým vzorkem.
 

Fyzická náročnost: Střední
 

Technická náročnost: Velká
 

Povrch: H2O v pevném skupenství ve formě sněhu, ojediněle ledu. Doufáme, že drtivá část trasy bude ukryta pod sněhovou pokrývkou a my si tak náležitě užijeme zimní vyjížďku. 
Délka trasy: Předběžná délka trasy je odhadována na cca 30 - 40km. 
Předpokládaný návrat: cca 16:30 hod.

 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; zimní zateplené dlouhoprsté rukavice; výkonnější přední světlo a zadní blikačka; servisní materiál (rezervní duše apod.). V neposlední řadě dostatečný pitný režim a dostatek jídla na rychlé doplnění energie. Nezapomeňte ani na pár drobných na jízdenku a případnou návštěvu restauračního zařízení.

 

Doporučená výbava:  Teploty se budou po celý den držet lehce pod bodem mrazu, meteorologové slibují nejméně -5 stupňů. Odpoledne nás čeká i slunečná až polojasná obloha. Na sebe vezměte ideálně dlouhé zateplené zimní kalhoty, případně doplněné o spodní vrstvu či další krátké volné kalhoty na zateplení citlivých partií a zimní cyklistickou bundu, podloženou funkční první vrstvou a dresem s dlouhým rukávem. Určitě přijde vhod nějaký zateplený šátek či zimní cyklistická čepice pod helmu, šátek na krk a zimní tretry či návleky na tretry, případně doplněné o ponožky s membránou proti větru. Vrchní vrstva by určitě měla mít membránu proti větru, ve sjezdu to bude dost foukat. V tomto období přijdou rozhodně vhod i blatníky. Na silničních úsecích je vždy lepší zapnout i za denního světla přední a zadní blikačku. Nikdy neuškodí vzít s sebou náhradní oblečení, alespoň první spodní vrstvu a nějaký šátek.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 10
 

Průvodci: Pavel Třetina, Radek Filip
 

Co Vás čeká: Nejdeme se honit za kilometry, ale jdeme si užít nezvyklou vyjížďku na sněhu, poznat něco nového, neobvyklého a zdokonalit své jízdní schopnosti. 
 

Vás, kteří se rozhodnete zúčastnit, prosíme o přihlášení k účasti na vyjížďce, aby byl alespoň přibližný přehled o počtu zúčastněných jezdců.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola .
 

Cyklo Point Most Hobby Team – "PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář