Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/19 - Porta Bohemica – Naučná stezka skřítka Portáše - NEDĚLE 31. května 2015

28. 5. 2015

vyjizdka-2015-019-----lhotka-----naucna-stezka-skritka-portase-3.jpg

 

Vyjížďka 2015/19 - Porta Bohemica 

 

Naučná stezka skřítka Portáše

 

Zdravíme vyznavače dobrodružných výletů,


čeká nás krásná trasa a nádherné prostředí Mikroregionu Porta Bohemica. Na své si přijdou milovníci přírody a nenáročných cyklistických stezek. Navštívíme nově otevřenou naučnou stezku Skřítka Portáše, která nás během třicetikilometrové trasy seznámí se zajímavostmi místního regionu. Začínáme ve Lhotce a končíme v Žalhosticích. "POJĎTE S NÁMI NA KOLO" a poznávejte s námi nové příležitosti pro cyklistické vyžití. Chybět nebude ani Ústecká TV a dobrý přítel cyklistiky Marek Leština. U toho prostě nemůžete chybět!
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity: Neděle 31. května 2015
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 07:30 hod. Kdo bydlí blíže k nádraží, než k Cyklo Point Most, může dorazit na 7:50 před hlavní vchod do haly mosteckého nádraží.
 

Trasa: Nejpozději v 7:40 vyrážíme od prodejny směr vlakové nádraží, kde si zakoupíme hromadnou jízdenku a tak ušetříme skoro polovinu jízdného. V 8:02 vyráží vlak do Ústí nad Labem, spoj  Os 6827, takže kdo bude chtít, má možnost kdykoli po cestě přistoupit. V 8:57 se "vylodíme" na hlavním nádraží Ústí nad Labem, odkud je to jen malinkatý kousek k cyklostezce podél řeky Labe. Zde nás čeká 20km dlouhá trasa podél vody až do obce Velké Žernoseky, odkud se přeplavíme přívozem na opačný břeh do obce Malé Žernoseky a pak už jen krátký přejezd do Lhotky na oficiální start naučné stezky a samotného natáčení. Stezka má krásných 30km, je s minimálním převýšením a plná klikatých zatáček, takže rozmanitosti jí určitě chybět nebude. Konec stezky je v Žalhosticích, odkud se budeme vracet do Ústí nad Labem po téže cyklostezce a opět na vak a hurá domů. Pokud se najde hrstka odvážlivců, mohla by se oddělit skupina, která si dá ještě jednou přívoz a pojede do Mostu přímo skrze České Středohoří (místo 20km podél vody 40 - 45km pohořím).
 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená, krosová a trekkingová.
 

Vhodné pro: Veškeré cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů a zkušenostmi s jízdou ve zpevněném terénu. Tedy i pro vytrvalejší náctiletá dítka v doprovodu rodičů. Všichni jste srdečně zváni.
 

Fyzická obtížnost: Střední
 

Technická náročnost: Nízká
 

Povrch: opravdu hrubým odhadem 30% terén (stezky, zpevněné cesty, šotolina); 70% asfalt
 

Délka trasy: předpokládejte něco okolo 70 kilometrů (ale vzhledem k naprosto rovinatému terénu to bude zívačka)
 

Předpokládaný návrat: cca 18:00 hod
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě pitný režim a pár tyčinek na rychlé doplnění energie.

 

Doporučená výbava: Předpověď počasí je ještě příznivější, než na sobotní HOBBY RIDE okolo chemičky. Čeká nás krásný a slunečný den, s teplotami v odpoledních hodinách dosahujících 20 stupňů ve stínu a prakticky bezvětří, které na břehu řeky oceníme asi nejvíce. Na sebe vezměte krátké cyklistické kalhoty, v ranních hodinách doplněné o návleky na nohy; dres s krátkým rukávem, podložený spodní funkční vrstvou a doplněný o návleky na ruce a případně vestu / lehkou větrovku. Do batohu něco náhradního oblečení pro případ naléhavé potřeby. Když vezmete zámek, budete mít jistotu bezpečí svého kola na případných zastávkách u hospod či různých zajímavostí.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 30

 

Průvodce: Radek Filip; Petra Hampejsová; Marek Leština.
 

Co Vás čeká: Tentokrát bylo vše řečeno v odstavci TRASA. Doplníme už jen fakt, že Porta Bohemica určitě stojí za návštěvu, a když to bude ještě navíc na kole a s bandou cyklo-přátel, musí to být prostě nádhera. Pokud zbyde čas, sjedeme se podívat ještě na Žernosecké (Píšťanské) jezero, koupaliště Brná či další zajímavá místa, ležící při zpáteční cestě na nádraží. Prostě a jednoduše, přijeďte a užijte si spolu s námi krásný den v sedle jízdního kola.
 

Vás, kteří se rozhodnete přidat, prosíme o přihlášení k účasti na vyjížďce, aby byl alespoň přibližný přehled o počtu zúčastněných jezdců. Stačí pomocí přihlášení k události na facebook profilu Cyklo Point Most, případně vložením jednoduchého komentáře v příspěvku vyjížďky na stránkách www.cyklopointmosthobbyteam.estranky.cz, záložka Plánované vyjížďky 2015.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti spousty dalších cyklistů.
 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář