Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/17 – S kamerou okolím města Mostu – Bělušice - Chrámce – Lužice - Svinčice. SOBOTA 23. května

21. 5. 2015

vyjizdka-2015-017---s-kamerou-okolim-mesta-mostu---zazitkova-trasa-z-belusic-do-svincic...jpg

 

 

Vyjížďka 2015/17  – S kamerou okolím města Mostu: Bělušice -  Chrámce – Lužice - Svinčice

 

Vážení vyznavači pohodové rekreační cyklistiky,
 

počasí si s námi dělá, co chce a předpověď na sobotu se stále mění, ze slunečné oblohy na zataženo a déšť. Necháme to tedy náhodě a počkáme, jak se to nakonec vyvine. Máme pro Vás naplánovanou velmi záživnou trasu, prostší, co do ujetých kilometrů, zato královsky bohatou, co se týče dalšího programu. Podíváme se na spoustu zajímavých míst, kam bychom se třeba ani jinak nedostali a užijeme si den plný nevšedních zážitků. Kompletní informace o programu na tuto akci se dočtete v odstavci "Co Vás čeká" A kdo bude toužit po větším objemu kilometrů, může se s námi ještě projet po oficiální části dne, kdy se ještě rozjedeme někam po okolí. Tak "POJĎTE S NÁMI NA KOLO" a zažijte s námi zase něco zajímavého, neobvyklého a především, v sedlech jízdních kol.
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity: Sobota 23. května 2015
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 09:30 hod.
 

Zrušení vyjížďky: V případě, že bude panovat zásadně nevhodné počasí, bude vyjížďka zrušena či přeložena na neděli. Ráno v 9:00 se ještě jednou podívejte na tento článek a zde najdete informaci o případném odložení / zrušení události.

 

POČASÍ SE UMOUDŘILO, TAKŽE NA 100% JEDEME!!

A malá změna - celkový objem kilometrů bude o něco větší, zapomněli jsme připočítat přejezd z a do Mostu, díky kterému najedeme o 20 km více. Celkem se tedy zastavíme na nějakých 30 až 35 kilometrech. Vzhledem k pohodovému tempu to bude brnkačka :-)
 

Trasa: Pojedeme od prodejny na Bělušice, pak projedeme ovocným sadem ve Skršíně, dále do Chrámců; Dobrčic; Lužic a nakonec do Skršína.  
 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená, krosová a trekkingová.
 

Vhodné pro: Veškeré cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů a zkušenostmi s jízdou ve zpevněném i nezpevněném terénu. Tedy i pro starší dítka v doprovodu rodičů. Všichni jste srdečně zváni.
 

Fyzická obtížnost: Nízká
 

Technická náročnost: Nízká
 

Povrch: 30% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty); 70% asfalt
 

Délka trasy: předpokládejte něco okolo 15 kilometrů
 

Předpokládaný návrat: cca 15:00 hod
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě pitný režim a nějakou tyčku na rychlé doplnění energie.

 

Doporučená výbava: Počasí bude oproti tomu stávajícímu opravdu chladné, dle aktuální předpovědi jen něco okolo deseti stupňů. Na sebe proto vezměte krátké cyklistické kalhoty s návleky na nohy, dres s krátkým rukávem ideálně podložený spodní funkční vrstvou a doplněný o návleky na ruce a lehkou větrovku, případně dres s dlouhým rukávem a spodní vrstvou. Možná uneseme i lehký šátek na krk a pod přilbu. S sebou jistě přibalte i nějakou lehkou větrovku, nikdy nevíte, zda se počasí ještě více nezkazí. Pokud zůstane předpověď neměnná, možná uneseme i nějakou pláštěnku. Budeme všude možně zastavovat, takže určitě někdo vezměte zámek na kolo.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 30

 

Průvodce: Radek Filip; Marek Leština.
 

Co Vás čeká: Jak již bylo řečeno, menší objem kilometrů nahradíme větším počtem zážitků. Hned první nevšední zkušenost nás čeká při návštěvě Bělušic, kdy nahlédneme do místní věznice. Nevíme přesně, kam až nás ochranka pustí, ale určitě to nebude tak blízko, aby někdo mohl osvobodit některého z vězňů. Až nás propustí z věznice, čeká nás průjezd ovocným sadem ve Skršíně a další zajímavá zastávka ve Chámcích, kde navštívíme místní vinařství a ochutnáme pár vítečných vín (správný degustátor víno pouze poválí na jazyku a vyplivne, takže nehrozí, že bychom si do žil vpravili nějaké to promile alkoholu;-). Dále okolo Lužické přehrady do Lužic, kde bude trochu času na občerstvení v místní restauraci. Závěrem oficiální části dne navštívíme Svinčice a místní jízdárnu, kde si prohlédneme stáje a další její prostory.
 

Vás, kteří se rozhodnete přidat, prosíme o přihlášení k účasti na vyjížďce, aby byl alespoň přibližný přehled o počtu zúčastněných jezdců. Stačí pomocí přihlášení k události na facebook profilu Cyklo Point Most, případně vložením jednoduchého komentáře v příspěvku vyjížďky na stránkách www.cyklopointmosthobbyteam.estranky.cz, záložka Plánované vyjížďky 2015.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a další nová dobrodružství ve společnosti spousty dalších cyklistů.
 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář