Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/15 – Po stopách sklářského řemesla – Nový Bor, Sloup v Čechách, Lindava. SOBOTA 9. května.

7. 5. 2015

vyjizdka-2015-015---po-stopach-sklarskeho-remesla---novy-bor--sloup-v-cechach--lindava.jpg

 

 

Vyjížďka 2015/15  – Po stopách sklářského řemesla – Nový Bor, Sloup v Čechách, Lindava a Cyklostezka Varhany.

 


Zdravíme cyklisty Mostu, Litvínova a okolních obcí,


již tuto sobotu se vydáme na třetí putování s kamerou, za poznáním dalších cyklisticky zajímavých lokalit. Tentokrát se rozjedeme směrem na Českolipsko, kde navštívíme několik velmi zajímavých měst, jako je sklářský Nový Bor, kde nahlédneme do Sklářského muzea, Dále Sloup v Čechách se svým vyhlášeným Skalním hradem, kde také navštívíme Lesní divadlo, koupaliště či místní rozhlednu, a v neposlední řadě město Lindava s vyhledávanou Sklářskou krčmou, kde si budeme moci prohlédnout a možná i vyzkoušet tradiční výrobu foukaného skla.  Jako perličku pro Vás máme připravenu cyklostezku Varhany, klikatící se na místě někdejší železniční tratě z Kamenického Šenoa do České Lípy a která je z drtivé části své 17ti kilometrové délky z kopce. Zde narazíme" na krásný útvar Panská skála, v jehož prostředí se točila jedna ze scén Pyšné princezny.

"POJĎTE S NÁMI NA KOLO"a zažijte krásný den plný nových zážitků a zkušeností.
 

 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity: SOBOTA 9. KVĚTNA 2015.
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, Velebudická 1247. Sraz v 8:00 hod. Na místě budeme v 10:00 hod a od 11. do 14. hodiny se natáčí a pak hurá na Cyklostezku Varhany.
 

Cena dopravného: Tentokrát pojedeme s největší pravděpodobností mikrobusem o kapacitě 20 míst, kdy doprava na osobu vychází na 350,- Kč za zpáteční jízdenku. Tentokrát budeme mít k dispozici standardní skříňový přívěs, který není přímo specifikován na přepravu jízdních kol, ale důkladným balením maximálně zamezíme poškození jízdních kol. Účastníci předešlých výletů na

Singltrek jistě potvrdí, že v balení a ochraně kol jsme velmi precizní.
 

Kapacita zájezdu: Kapacita mikrobusu je 20 míst k sezení.
 

Přihlášení účastníka a zálohová platba: Jelikož se jedná o vyjížďku s placenou dopravou, je třeba vybrat potřebnou hotovost ještě před odjezdem. Prosíme tímto všechny zájemce o co nejdřívější úhradu dopravného ve výši 350,- Kč, nejpozději do 8. dubna 2015, a to fyzicky na prodejně Cyklo Point Most. Kdo se k nám nemá jak dostat, provede registraci telefonicky na čísle 734 311 816.  Současně s hrazením dopravného dochází k registraci účastníka zájezdu.

Rozhodující pro účast na zájezdu je včasné uhrazení dopravného (telefonická objednávka) a dostatečná kapacita autobusu.
 

Trasa: O trase bylo již dosti řečeno v úvodu.  Dodáme jen, že v případě příznivého počasí a projetí celé trasy, ujedeme krásných 45km.
 

Vhodné pro: Sportovně či rekreačně založené cyklistky, muže, ženy i zdatné adolescenty v doprovodu rodiče.
 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, celoodpružená i pevná, krosová a trekkingová s hrubším vzorkem pláště.
 

Fyzická Obtížnost: Nízká - střední. Tempo bude opravdu pohodové a objem kilometrů naprosto v normě únosnosti. Není se čeho bát.
 

Technická náročnost: Tentokrát se budeme opravdu jen rekreovat, takže technická náročnost prakticky na nule.
 

Povrch: 65% asfalt, 35% polní a lesní zpevněné cesty.
 

Délka trasy: Maximálně okolo 45km
 

Předpokládaný návrat: cca 20:00 hod – 21:00 hod jsme u prodejny
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; rukavice; servisní materiál (rezervní duše, montážní páky apod.), přední a zadní blikačka. V neposlední řadě pitný režim a nějakou tyčku na rychlé doplnění energie. Dále hotovost na občerstvení a zámek na kolo – budeme všude možně stavět a někam odbíhat, tak abychom na konci výletu nezkončili jako pěší tůra.

 

Doporučená výbava:  Počasí bude spíše aprílové, takže se připravte na ledacos. Teplota bude něco mezi 12 až 17 stupni, oblačnost ještě uvidíme, co udělá. Na sebe vezměte klidně krátké cyklistické kalhoty, případně doplněné o návleky na nohy, dres s krátkým rukávem podložený spodní funkční vrstvou a doplněný o návleky na ruce, případně teplejší dres s dlouhým rukávem, a to vše vhodně doplňte slabší větrovkou.  Pár kousků na převlečení pro případ deště či změny teploty jistě přijde vhod. Uplatnění možná najdou i blatníky a určitě nějaká nepromokavá bunda.


 

Účast v zájezdu na vlastní nebezpečí. Pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. V případě problémů s kolem naopak rádi pomůžeme.

 

Průvodci: Radek Filip, Marek Leština
 

Co Vás čeká: Kdo rád navštěvuje, objevuje a poznává, ten se bude na této akci cítit opravdu dobře. Celý den bude nabytý zajímavostmi, zážitky a dobrodružstvím.
Vás, kteří se rozhodnete zúčastnit, prosíme o bezodkladné přihlášení k účasti na vyjížďce a neprodlenou úhradu dopravného na naší mostecké prodejně Cyklo Point, či závaznou telefonickou objednávku. Při obsazování míst se bere v potaz výhradně pořadí, v jakém se dostaví zájemci uhradit zálohu na prodejně, nikoli to, v jakém se přihlásí k vyjížďce na webu či Facebooku.

 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního.
 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

„PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE“

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář