Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/14 – Extra HOBBY vyjížďka okolím Mostu – Mariánské Radčice, Želenice, Patokryje. Sobota 2. května

26. 4. 2015

vyjizdka-2015-014---hobby-vyjizdka-okolim-mostu-----marianske-radcice--zelenice--patokryje..jpg

 

 

Vyjížďka 2015/14  – Vyjížďka 2015/14  – Extra HOBBY vyjížďka okolím Mostu – Mariánské Radčice, Želenice, Patokryje. Akce vhodná pro rodiče s dětmi.

 

Zdravíme přátele rekreační cyklistiky,

 

jak již jsme avizovali, společně s Ústeckou TV připravujeme pro širokou veřejnost seriál reportáží o zajímavých cyklistických lokalitách v okolí našeho města a některých vzdálenějších regionech. I vy se můžete stát součástí tohoto projektu a zúčastnit se některé vyjížďky spojené s natáčením. Jako první jsme před týdnem navštívili překrásnou lokalitu Národní Park České Švýcarsko a k němu přilehlé obce Chřibská, Doubice a Jetřichovice. Výsledný dokument je ke shlédnutí na stránkách https://www.youtube.com/watch?v=d5k2VusPdJg. I tentokrát se během natáčení dovíme se něco zajímavého od místních starostů a společně navštívíme spoustu místních krás, které máme vlastně za barákem, ale ještě nebyl čas je objevovat. Pokud ještě nemáte na sobotu nis naplánovaného, neváhejte a "POJĎTE S NÁMI NA KOLO".

 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:

 

Datum aktivity: Sobota 2. května 2015

 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 10:00 hod

                                                                                                                                                                                                                                                                                               
Trasa: Nejprve po značených cyklotrasách a méně frekventovaných silnicích projedeme Mostem a vrhneme se do terénu. Nejrůznějšími polními cestami a cyklistickými stezkami dojedeme do první z navštěvovaných obcí, Mariánských Radčic, po které budou následovat Želenice a jízda vyvrcholí v Patokryjích. Odtud se pak ještě spořádaně přesuneme zpět do Mostu na 1. Náměstí, odkud se už jednotlivě rozjedeme každý svou cestou. Byť se bude tentokrát vyjížďka s natáčením odehrávat v bezprostřední blízkosti našich domovů, tak věříme, že nás všechny obohatí o nové poznatky o zmíněných obcích a uvidíme spousty krásných míst, které jistě stojí zato navštívit.

Určeno pro kola: Horská 24", 26", 27,5", 29", pevná i celoodpružená. Krosová kola v případě použití plášťů s hrubším vzorkem.

Vhodné pro: Veškeré cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů a zkušenostmi s jízdou v nezpevněném terénu. Tentokrát je vyjížďka vhodná i pro děti, které jsou běžně schopné ujet plánovanou vzdálenost ve svižnějším tempu a mají zkušenosti s pohybem v silničním provozu. Bohužel, silnicím se zcela nevyhneme.

Fyzická obtížnost: Nízká

Technická náročnost: Nízká

Povrch: cca 70% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty); 30% asfalt.

Délka trasy: Základní trasa by neměla přesáhnout vzdálenost 23km. Pokud bude chuť, můžeme pokračovat ještě dále a po okolí najet další cenné kilometry.

Předpokládaný návrat: cca 15. Až 16. Hodina. Vlivem odpočinkového tempa a doprovodného programu není možné přesně stanovit čas návratu.

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; rukavice; servisní materiál (rezervní duše, montážní páky apod.), přední a zadní blikačka. V neposlední řadě pitný režim a nějakou tyčku na rychlé doplnění energie. Dále hotovost na dopravu a občerstvení.

Doporučená výbava:  Počasí by mělo být cyklistice nakloněno. Čeká nás polojasná obloha a teploty lehce nad 10 stupňů. Na sebe vezměte klidně krátké cyklistické kalhoty s návleky na nohy (nebo dlouhé kalhoty s mírným zateplením), dres s krátkým rukávem podložený spodní funkční vrstvou a doplněný o návleky na ruce, případně teplejší dres s dlouhým rukávem, a to vše vhodně doplňte slabší větrovkou.  Lehký šátek na krk a pod přilbu + lehce slabší dlouhoprsté rukavice se budou v dopoledních hodinách a možná po celý den také hodit. Vhod přijdou případně i blatníky.

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

Maximální počet účastníků: Počet cyklistů na tuto akci není omezen, Přijďte všichni ať je nás vidět.

Průvodce: Radek Filip; Marek Leština.

Co Vás čeká: Nevšední zážitky na známých místech. Z vyjížďky se vrátíme o něco chytřejší, jen velmi  lehce příjemně unaveni a domů si přivezeme spousty zážitků "z natáčení".  

Vás, kteří se rozhodnete přidat, prosíme o závazné přihlášení k účasti na vyjížďce, aby byl naprosto přesný přehled o počtu zúčastněných cyklistů. Je třeba zajistit a plně obsadit dodávkové vozy.

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a nová dobrodružství ve společnosti spousty dalších cyklistů.

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"    

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář