Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/12 – Zahájení cyklistické sezóny Jirkov 2015

16. 4. 2015

vyjizdka-2015-012---zahajeni-cyklisticke-sezony-jirkov-2015.jpg

 

Vyjížďka 2015/12 – Zahájení cyklistické sezóny Jirkov 2015


Vážení vyznavači rekreační cyklistiky,
 

jelikož nás tlačí čas, tak jen stručně. Jirkovští a chomutovští cyklisté mají na tuto sobotu naplánované slavnostní zahájení cyklistické sezóny, a to bychom nebyli my, abychom se nevydali podpořit tuto dobrou věc a zároveň si neudělali další krásný výlet v blízkém okolí. Jestliže nemáte na sobotu ještě nic v plánu, neváhejte a "POJĎTE S NÁMI NA KOLO".
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity: Sobota 18. dubna 2015
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 07:15 hod.
 

Trasa: Bezpečnými úseky se přesuneme z Mostu do Jirkova na oficielní místo zahájení programu. Odtud se pak se společně s místními cyklisty vydáme na plánovanou, 55km dlouhou trasu, situovanou částečně ve městě, v drtivé většině však v přírodě po cyklostezkách Krušných hor. Po skončení programu návrat do Mostu a 100km je najetých jako nic.
 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená, krosová kola v případě použití plášťů s hrubším vzorkem a u cyklistů se zkušenostmi s jízdou v nezpevněném terénu.
 

Vhodné pro: Veškeré cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů a zkušenostmi s jízdou ve zpevněném i nezpevněném terénu.
 

Fyzická obtížnost: Střední – lehce těžká
 

Technická náročnost: Nízká - střední
 

Povrch: Nevíme přesně, jakou trasu pořadatelé zvolili, ale odhadujeme to na 50% asfalt a 50% zpevněné a lesní cesty.
 

Délka trasy: cca 100km
 

Předpokládaný návrat: 15:00 hod
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice;  servisní materiál (rezervní duše, montážní páky apod.). V neposlední řadě pitný režim a nějakou tyčku na rychlé doplnění energie.

 

Doporučená výbava:  Počasí bude pro cyklistiku ideální, teploty okolo 10 stupňů, takže se alespoň nebudeme potit. Na sebe vezměte krátké cyklistické kalhoty s návleky na nohy (nebo dlouhé kalhoty se zateplením), dres s krátkým rukávem podložený spodní funkční vrstvou a doplněný o návleky na ruce, případně teplejší dres s dlouhým rukávem, a to vše vhodně doplňte slabší větrovkou – ve sjezdu to bude pořádně foukat.  U méně otužilejších jedinců doporučujeme použít i návleky na tretry či ponožky s membránou proti profouknutí. Lehký šátek na krk a pod přilbu + lehce zateplené dlouhoprsté rukavice se budou v dopoledních hodinách a možná po celý den také hodit.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 30

 

Průvodce: Radek Gruber
 

Co Vás čeká: Pohodová vyjížďka za příjemného slunečného počasí. Prohlédneme si krásy Krušných hor nad Jirkovem a Chomutovem a projedeme si nejdelším údolím Krušných hor – Bezručovo údolím, které je zároveň asi nejpohodlnější branou do našich hor. Dle průvodce na nás čekají i nějaká překvapení ze strany organizátorů, ale to si necháme pro sebe, pak by to nebylo překvapení.
 

Vás, kteří se rozhodnete přidat, prosíme o přihlášení k účasti na vyjížďce, aby byl alespoň přibližný přehled o počtu zúčastněných jezdců. Stačí pomocí přihlášení k události na facebook profilu Cyklo Point Most, případně vložením jednoduchého komentáře v příspěvku vyjížďky na stránkách www.cyklopointmosthobbyteam.estranky.cz, záložka Plánované vyjížďky 2015.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a nová dobrodružství ve společnosti spousty dalších cyklistů.
 

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář