Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/11 – Cyklistický výlet do NP České Švýcarsko. Pátek 17. dubna 07:30 hod.

14. 4. 2015

vyjizdka-2015-011---cyklisticky-vylet-do-np-ceske-svycarsko.jpg

 

Vyjížďka 2015/11  – Cyklistický výlet do NP České Švýcarsko


Vážení milovníci přírodních a kulturních krás,


jak již jsme avizovali, společně s Ústeckou TV připravujeme pro širokou veřejnost seriál reportáží o zajímavých cyklistických lokalitách v okolí našeho města a některých vzdálenějších regionech. I vy se můžete stát součástí tohoto projektu a zúčastnit se některé vyjížďky spojené s natáčením. Jako první jsme se rozhodli navštívit velmi vyhledávaný Národní Park České Švýcarsko a k němu přilehlé obce Chřibská, Doubice a Jetřichovice. Dovíme se něco zajímavého od tamních starostů a navštívíme spoustu místních krás, mimo jiné například prostředí, ve kterém se natáčela část nádherné pohádky "O pyšné princezně". Pokud chcete při pátku zažít něco hezkého, neváhejte a "POJĎTE S NÁMI NA KOLO".


Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity: Pátek 17. dubna 2015
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 8:00 hod (Je třeba přijít o něco dříve, vzhledem ke zdlouhavějšímu procesu nakládky kol, cca s předstihem 30 minut.) Přistoupit lze i v Ústí nad Labem, případně Teplicích či Bílině, konkrétní časy a místa domluvíme na požádání.
 

Přihlášení k účasti: Je třeba provést závaznou přihlášku formou emailové zprávy, odeslané na adresu cyklopointmost@gmail.com. Do přihlášky uveďte název vyjížďky, jméno a příjmení zúčastněných osob, jejich věk, telefonní číslo a kde k nám chcete nastoupit (Prodejna Cyklo Point Most; Bílina; Teplice; Ústí nad Labem). Přihlášku je nutno odeslat co nejdříve, nejpozději do čtvrtka 16. dubna 12:00 hod. Poté jedině po předešlé telefonické domluvě na čísle 725 651 005.
 

Doprava: Jedeme dodávkovými automobily, případně mikrobusem, závisí na počtu zúčastněných cyklistů. V obou případech se Vašemu kolu dostane šetrného zacházení, aby během přepravy nedošlo k sebemenšímu poškození. Cena dopravy je 300,- Kč za zpáteční jízdenku.
 

Trasa: Naší cílovou stanicí bude obec Chřibská, kde se kolem 11. hodiny sejdeme s prvním ze starostů a necháme se provést po místních zajímavostech. Následně se společně přesuneme do obce Doubice, kde přibereme dalšího starostu a nakonec zakončíme oficiální část v obci Jetřichovice, kde nás čeká poslední teoretická část. Z Jetřichovic pochází i pěkná úvodní fotografie této vyjížďky, kterou jsme pořídili při první návštěvě Hobby Teamu v této krásné lokalitě. Odtud se vydáme směrem Národní Park České Švýcarsko a projedeme se po zpevněných cestách a cyklostezkách. Odměnou nám budou voňavé jehličnaté lesy, krásné skalní útvary a doufáme, že i příjemný sluneční svit. Během dne se nám dostane prostor i pro občerstvení, ideálně viz http://www.starahospoda.cz/, takže není třeba s sebou brát extra velké zásoby. Pár tyčinek ale rozhodně přijde vhod.
 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená. Krosová kola pouze v případě použití plášťů s hrubým vzorkem a jen u cyklistů s bohatými zkušenostmi s jízdou v nezpevněném terénu.
Vhodné pro: Veškeré cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů a zkušenostmi s jízdou v nezpevněném terénu.

 

Fyzická obtížnost: Nízká – střední
 

Technická náročnost: Nízká – lehce střední
 

Povrch: cca 60% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty); 40% asfalt.
 

Délka trasy: Dle možností a sil zúčastněných plánujeme krom předem pevně stanovené trasy čítající cca 20km, ujet alespoň ještě dalších přibližně 20 - 30km po národním parku. Když už vážíme takovou cestu, tak ať to stojí za to ;-).
 

Předpokládaný návrat: cca 21:00 hod
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; rukavice; servisní materiál (rezervní duše, montážní páky apod.), přední a zadní blikačka nebo odrazka, ideálně výkonné přední světlo. V neposlední řadě pitný režim a nějakou tyčku na rychlé doplnění energie. Dále hotovost na dopravu a občerstvení.
 

Doporučená výbava:  Počasí bude pro cyklistiku ideální, teploty okolo 10 stupňů, takže se alespoň nebudeme potit. Na sebe vezměte krátké cyklistické kalhoty s návleky na nohy (nebo dlouhé kalhoty se zateplením), dres s krátkým rukávem podložený spodní funkční vrstvou a doplněný o návleky na ruce, případně teplejší dres s dlouhým rukávem, a to vše vhodně doplňte slabší větrovkou.  U méně otužilejších jedinců doporučujeme použít i návleky na tretry či ponožky s membránou proti profouknutí. Lehký šátek na krk a pod přilbu + lehce zateplené dlouhoprsté rukavice se budou v dopoledních hodinách a možná po celý den také hodit. Vhod přijdou případně i blatníky, a když sem tam někdo vezme zámek na kolo, budeme mít čím zajistit kola před hospůdkou.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: Maximálně budeme schopni přepravit 12 cyklistů. V případě velkého zájmu lze zajistit přepravu až 30 osob.

 

Průvodci: Radek Filip; Marek Leština.
 

Co Vás čeká: Vše už bylo řečeno výše. Doplníme jen, že bude jako vždy panovat pohodová atmosféra a v poklidném tempu si užijeme jízdu na kole.
Vás, kteří se rozhodnete přidat, prosíme o závazné přihlášení k účasti na vyjížďce, aby byl naprosto přesný přehled o počtu zúčastněných cyklistů. Je třeba zajistit a plně obsadit dodávkové vozy.

 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a nová dobrodružství ve společnosti spousty dalších cyklistů.
 

 

  Cyklo Point Most Hobby Team  

 

  "PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"  

 

.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář