Jdi na obsah Jdi na menu

Vyjížďka 2015/10 – Mostecká výprava na pražské zahájení cyklistické sezóny, s průjezdem tunelu Blanka. 16.4. 13:30 hod

14. 4. 2015

vyjizdka-2015-010-mostecka-vyprava-na-prazske-zahajeni-cyklisticke-sezony--s-prujezdem-tunelu-blanka..png

 

 

Vyjížďka 2015/10  – Mostecká výprava na pražské zahájení cyklistické sezóny, s průjezdem tunelu Blanka.
 

 

Zdravíme milovníky nevšedních cyklistických zážitků,
 

jak jsme již dříve informovali, vyrazíme v tomto týdnu na mimořádnou akci nebývalých rozměrů, kterou pořádá pražský AUTO*MAT, a které se zúčastní možná až 5 tisíc cyklistů. Jedná se o opravdu velmi nevšední událost a tak jsme si řekli, že u toho nesmíme chybět. No kde jinde potkáte tolik kolečkářů na jednom místě. Do Prahy se přesuneme pohodlně a svobodně dodávkovými vozy a možná zbyde čas i na mimořádnou sólo projížďku po pražských památkách. Chcete-li zažít něco opravdu nevídaného, přidejte se a "POJĎTE S NÁMI NA KOLO".  Bude to stát za to. Oficiální informace k akci najdete na odkaze https://www.facebook.com/events/1570211866588067/, či webových stránkách http://www.cyklojizdy.cz/2015/03/velka-jarni-cyklojizda/.
 

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:
 

Datum aktivity: Čtvrtek 16. dubna 2015
 

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 14:00 hod. (Start bude ještě upřesněn, dle možností většiny přihlášených). K prodejně přijďte ideálně s 15ti až 30ti minutovým předstihem, potřebným na nakládku jízdních kol do dodávky). Přistoupit lze i v Teplicích či Bílině, konkrétní časy a místa domluvíme na požádání.
 

Přihlášení k účasti: Je třeba provést závaznou přihlášku formou emailové zprávy, odeslané na adresu cyklopointmost@gmail.com. Do přihlášky uveďte název vyjížďky, jméno a příjmení zúčastněných osob, jejich věk, telefonní číslo a kde k nám chcete nastoupit (Prodejna Cyklo Point Most; Bílina; Teplice). Přihlášku je nutno odeslat co nejdříve, nejpozději do středy 15. dubna 22:00 hod. Poté jedině po předešlé telefonické domluvě na čísle 725 651 005.
 

Doprava: Jedeme dodávkovými automobily, případně mikrobusem, závisí na počtu zúčastněných cyklistů. V obou případech se Vašemu kolu dostane šetrného zacházení, aby během přepravy nedošlo k sebemenšímu poškození. Cena dopravy je 300,- Kč za zpáteční jízdenku.
 

Trasa: Dodávkou na Bílinu, Teplice a hurá po dálnici do Prahy. Tam zaparkovat (nadlidský úkol) a rychle projet co nejvíc místních krás a památek. Od 18:30 nám začíná oficiální program, a to bude ten pravý intenzivní zážitek. Obklopeni tisíci dalších cyklistů se vydáme na oficiální trasu, jejíž hlavní atrakcí bude jistě pro většinu z nás právě zmiňovaný průjezd doposud nezprovozněným tunelem BLANKA. Po skončení programu se poklidně přesuneme k dodávce a stejnou trasou domů.
 

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená. V případě krosových, fitness, městských či silničních kol je třeba brát na zřetel pražské podmínky, jako jsou kluzké kočičí hlavy (dlážděné silnice) a všudypřítomné tramvajové pásy. Při vjetí na tramvajový pás kolem s úzkým pláštěm a ve správném úhlu je pád zaručen.
 

Vhodné pro: Veškeré cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů a odvahou motat se po Praze 
 

Fyzická obtížnost: Nízká
 

Technická náročnost: Nízká
 

Povrch: cca 80% asfalt; 20%  kočičí hlavy.
 

Délka trasy: celkem cca 30km v převážně pohodovém tempu.
 

Předpokládaný návrat: cca 22:00 hod
 

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; rukavice; servisní materiál (rezervní duše, montážní páky apod.), přední a zadní výkonné světlo a blikačka. V neposlední řadě pitný režim a nějakou tyčku na rychlé doplnění energie. Nezapomeňte hotovost na dopravu a občerstvení.
 

Doporučená výbava:  Počasí bude pro tento den naprosto dokonalé. Teplota se vyšplhá přes poledne na krásných 20 stupňů a k večeru by neměla klesnout pod 15, takže jen lehce obléct a hurá do Prahy. Zapotřebí by nemělo být ani nějaké pláštěnky, sice se jeden mráček objeví, ale sprchnout by nemělo. Na sebe vezměte krátké cyklistické kalhoty), dres s krátkým rukávem podložený spodní funkční vrstvou, případně doplněný o návleky na ruce.  Pro jistotu přibalte lehkou větrovku a návleky na ruce a na nohy. Když sem tam někdo vezme zámek na kolo, budeme mít čím zajistit kola v případě nějaké zastávky.

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: Maximálně budeme schopni přepravit 6 nebo 12 cyklistů.

 

Průvodci: Radek Filip; Luboš Brant
 

Co Vás čeká: Pokud zažijete někdy něco velké, tak to bude právě tato akce. Kdo má rád masovky, přijde si na své. A taková projížďka Prahou v místech, kde se to jindy rovná sebevraždě, případně kam ještě žádný běžný motorista / cyklista nezabloudil, to také stojí za řeč.
 

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a nová dobrodružství ve společnosti spousty dalších cyklistů.
 

 

  Cyklo Point Most Hobby Team 

 

  "PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE" 

 

.


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář