Jdi na obsah Jdi na menu

Pojďte s námi na kolo: Vyjížďka 2015/38 – BLESKOVKA – S Pájou Vackovou po trati Sayfyho memorialu.

16. 9. 2015

 

vyjizdka-2015-038---bleskovka---s-pajou-vackovou-na-trasu-teplickeho-zacodu-sayfyho-memorial.jpg

 

 

Vyjížďka 2015/38 – BLESKOVKA – S Pájou Vackovou po trati Sayfyho memorialu.


Zdravíme nadšené cyklisty,

Přinášíme vám novou kategorii vyjížděk, pod názvem BLESKOVKA. Akce je určena hlavně těm cyklistům, kteří již naše vyjížďky znají a vědí, jak to na nich chodí. Informace jsou stručnější a je proto třeba se nad některými věcmi zamyslet sám. Jako první vyjížďka typu Bleskovky je zde akce naší pravidelné účastnice Páji Vackové, která nás zve do místa svého bydliště a nabízí příjemně strávený den na horských kolech, z drtivé většiny situovaný mimo silniční ruch. Pokud si chcete společně s dalšími cyklisty na pohodu projet místním okolím a třeba blíže poznat trasu blízkého závodu, přihlaste se a "POJĎTE S NÁMI NA KOLO".

Níže naleznete nezbytné informace k průběhu aktivity a její specifikaci:

Datum aktivity: Čtvrtek 17. září 2015

Místo a čas startu: Parkoviště před Cyklo Point Most, 10:00 hod.

Trasa: Most-Mostecké jezero-Marianské Radčice-Lom-Duchcov-Oldřichov (Barbora)-Jeníkov-Teplice-Bílina,Kyselka-Želenice-Obrnice-Most

Určeno pro kola: Horská 26“, 27,5“, 29“, pevná i celoodpružená, Crossová v případě zkušeného cyklisty a použití hrubých plášťů.

Vhodné pro: Cyklisty se schopností ujet plánovaný objem kilometrů

Fyzická obtížnost: Střední

Technická náročnost: Střední

Povrch: odhadem 30% asfalt; 70% terén (stezky, polní a lesní cesty, zpevněné cesty),

Délka trasy: cca 60km, Kdo by si to chtěl zkrátit, m možnost se odpojit po 40ti km v Oldřichově a vrátit se do Mostu vlakem, kdo si to bude chtít naopak prodloužit, má mořnost si projet trať dalších 12km okolo jezera Barbora – trať místního závodu Sayfyho Memorial. Komu se nebude chtít, může zatím posedět v restauraci v Jeníkově, kde se plánuje občerstvení, případně přímo v kempu na Barboře.

Něco o závodu Sayfyho Memorial: Jedná se o cca 12-13 km okruh v okolí jezera Barbora, každý rok 28.září se zde jezdí závod při památce na cyklistu Davida Saiferta. Jedou se buď 1, nebo 3 kola. Je to čistě terénní závod, doporučený spíše pro horská kola. Zúčastnit se může opravdu každý, každý rok zde můžete vidět cyklisty všeho typu i věku. Je to zkrátka prima akce, kde se zároveň sejdete s lidičkami, kteří mají společný zájem – cyklistiku. Místní to pokládají za takové oficiální zakončení sezony.

Předpokládaný návrat: Odhadujeme, že bychom se měli vrátit někdy okolo 19. – 20. hodiny.

Povinná výbava: Cyklistická přilba; sportovní brýle; cyklistické rukavice a servisní materiál (rezervní duše, montážní páky, apod.). V neposlední řadě dostatečný pitný režim a nějakou svačinu na rychlé doplnění energie.

Doporučená výbava: Dle vlastního uvážení

 

Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, pořadatel není schopen zajistit potřebné vybavení, stravu či pitný režim všem účastníkům. Naopak v případě nehody či poruchy rádi pomůžeme s provedením potřebných oprav.

 

Maximální počet účastníků: 20

Průvodce: Pavla Vacková

Těšíme se s Vámi na brzkou viděnou v sedle jízdního kola a na další nová dobrodružství ve společnosti dalších cyklistů.

 

Cyklo Point Most Hobby Team

 

"PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář