Jdi na obsah Jdi na menu

O nás

Proč vznikl a existuje "Cyklo Point Most Hobby Team"?


Projekt "Cyklo Point Most Hobby Team" je iniciativou zaměstnanců mostecké cyklo-prodejny Cyklo Point, člena skupiny specializovaných prodejen jízdních kol MERIDA a bohatého sortimentu doplňků a příslušenství.


Za roky působnosti na mosteckém trhu jsme si udělali obrázek o způsobu používání jízdních kol širokou veřejností a zjistili jsme, že spousta cyklistů nevyužívá veškeré přednosti svého jízdního kola, že terénem jsou často nazývány uhlazené polní a lesní cesty a horské kolo často brázdí pouze asfaltové cyklostezky, i když má jeho vlastník potenciál zkušeného technického jezdce.
 

Jako velký problém mosteckého regionu a nejspíš i příčinu výše popsané situace, vidíme absenci vhodného komunikačního kanálu. Spousta cyklistů je odsouzena k sólo vyjížďkám, jelikož není kde a jak sehnat ideálního parťáka na společné aktivity, nemá ponětí o místech, kde si je možné v Mostě a jeho okolí pořádně zajezdit, neví, co vzít na sebe za kterého počasí, a proto často celkově postrádá nadšení pro jízdu na kole jako takovou. Někteří cyklisté z těchto a mnoha dalších důvodu nejezdí prakticky vůbec, vymlouvají se na nedostatek času a doma jim mezitím pláče vyšperkovaný stroj, hodný každodenního používání. 
 

Pokud jste se právě vy našli byť v jediném z bodů předešlého odstavce, neberte to prosím jako kritiku, ale pouhé konstatování komplikované situace dnešní doby. Chápeme, že na volnočasové aktivity zbývá strašně málo času, a tak jich moderní člověk nestíhá tolik, kolik by si ve skutečnosti přál. Právě pro Vás jsme tu nyní my, se snahou změnit situaci mezi cyklisty Mostu a okolních měst. Ukážeme Vám krásné trasy nejen v našem okolí, poradíme s technikou jízdy, nabídneme spoustu příležitostí vyjet si na kolo s dalšími cyklisty (složka "PLÁNOVANÉ VYJÍŽĎKY") a pokusíme se ve Vás vzbudit nadšení z cyklistiky a najít zcela nový pohled na jízdní kolo jako takové.

 

Účast na drtivé většině společných akcí je samozřejmě bezplatná, hradí se výhradně cestovní náklady v případě, že vyrážíme za cyklistikou do vzdálenějších, cyklisticky zajímavých lokalit.
 

Potřebujete-li jakoukoli pomoc v oblasti cyklistiky, nebo třeba jen hledáte partu pohodových lidiček pro společné vyjížďky, neváhejte a zaregistrujte se na našem webu či Facebooku a pomozte vytvořit fungující spolek nadšených cyklistů, kteří jezdí jednoduše "PRO RADOST Z JÍZDY NA KOLE"
 

Těšíme se s Vámi na brzkou shledanou v sedle jízdního kola.
 

S pozdravem
 

členové Cyklo Point Most Hobby Team

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Rudy - vánoční "CYKLOJÍZDA" městem

8. 12. 2013 23:57

V současné době se bohužel nacházíme mimo sezónu - zpráva pro sezóní a sváteční cyklisty. To pro nás ostatní, celoroční veloristy, se pouze změnily povětrnostní podmínky. Kdo má zájem o vánoční, či silvestrovskou městskou cyklojízdu po vyznačených cyklopěšinkách. Zadejte se a pojedete-li s náma 14. 21. či 28., vědět dejte. Pro stanovení data bude určující počet účastníků a rychlost větru.